Dubai – sihtkohainfo

Dubai 1
Dubai 2
Dubai 3
Dubai 4
Dubai 5
Dubai 6
Dubai 7
Dubai 8
Dubai 9
Dubai 10
Dubai 11
Dubai 12
Dubai 13
Dubai 14
Dubai 15
Dubai 16
Dubai 17
Dubai 18
Dubai 1
Dubai 2
Dubai 3
Dubai 4
Dubai 5
Dubai 6
Dubai 7
Dubai 8
Dubai 9
Dubai 10
Dubai 11
Dubai 12
Dubai 13
Dubai 14
Dubai 15
Dubai 16
Dubai 17
Dubai 18

Sihtkohainfo

Infoleht

Eestikeelse infolehe leiate siit.
Venekeelse infolehe leiate siit.


Aktiivne puhkus

Dubais on suurepärased võimalused aktiivseks puhkuseks. Siin on ratsabaase, keeglisaale, liuvälju ning tehislumega talispordikeskusi. Käiakse süvamere kalapüügiretkedel, sukeldumas ja snorkeldamas. Džiibisafari käigus saab romantilistel liivadüünidel päikeseloojangut nautida ning beduiinilaagrites kangastuvad tuhande ja ühe öö muinasjutud.
Golf
Dubais on esmaklassilised golfiväljakud, mille mänguajad soovitatakse broneerida juba enne reisi.
Mitmed väljakud on tunnistatud maailma parimate hulka kuuluvaks. Väljakud on alati heas korras ning tasemelt rasked ja huvitavad.
Suusatamine
Ski Dubai on maailma suurim siseruumides asuv lumepark. 3000m2 pargis saab lisaks mäesuusatamisele ja lumelauasõidule proovida ka kelgutamist või teha tutvust pingviinidega.
www.skidxb.com
Uisutamine
Dubais on mitmeid liuvälju, tuntuim neist asub Dubai Mall ostukeskuses. Dubai Ice Rink liuväljal korraldatakse õhtuti jäädiskosid. Deiras asuvas Hyatt Regency hotellis on Galleria Ice Rink nimeline liuväli.
www.dubaiicerink.com
Sukeldumine ja snorkeldamine
Al Boom Diving sukelduskeskus korraldab PADI-kursuseid ning kogenenumatele sukeldujatele retki Dubai ümbruses ja idapool Omaani rannikul. Dubai Mall ostukeskuses saab Dubai Aquarium and Underwater Zoo akvaariumides sukelduda koos haidega.
www.alboomdiving.com

Lastele
Dubai Zoo - loomaaias võib näha kaelkirjakuid, karusid, roomajaid ja linde. Avatud iga päev.
Dubai Aquarium & Discovery Centre - Dubai Mall ostukeskuses asuv akvaariumikeskus, mille tunnelites saab imetleda mereloomi - kalu, pingviine, saarmaid, jne.
Dolphin Bay - Jumeirah Palmisaarel asub Atlantis the Palm hotellile kuuluv delfinaarium. 90-minutilise etenduse juurde kuulub ka delfiinidega ujumine. Dolphin Bay külastus tuleks eelnevalt broneerida.
Aquaventure - Jumeirah Palmisaarel asuv Lähis-Ida suurim veepark. Tõmbenumbriks on siin liumägi, kust suurel kiirusel alla lastes viib tee läbi haibasseini. Enamik pargi atraktsioone ei ole mõeldud väikelastele. Laste miinimumpikkus 120 cm.
Lost Chambers - Jumeirah Palmisaarel asub Atlantis the Palm hotellile kuuluv veealune näitus on pühendatud kadunud Atlantise linnale. 21 hiigelsuures akvaariumis võib näha üle 36000 mereelaniku. Jälgida saab ka raide toitmist.
Wild Wadi - Jumeirah Beach hotelli kõrval asuv suur veepark. Enamik atraktsioone ei ole mõeldud väikelastele. Laste miinimumpikkus 110 cm.
Creekside Park - asub Al Maktoumi ja Al Garhoundi sildade vahel. Pargis lastele mänguväljak, minigolf. Pargi delfinaariumis saab näha u 45 min kestvaid hülge- ja delfiinišõusid.
Sega Republic - Dubai Mall ostukeskuses asuvas lõbustuspargis on 14 põnevat atraktsiooni ning üle 170-ne mängu.


Hea teada

Alkohol
Alkoholi müüakse ainult hotellide (v.a. apartementhotellide) restoranides ja baarides ning ööklubides nii Dubai, Abu Dhabi kui Ajmani emiraatides. Kauplustes alkoholi ei müüda. Alkoholi hind on kõrge. Sharjah on alkoholivaba emiraat - alkoholi ei ole ka hotellides. Avalikes kohtades nagu tänavatel, parkides, rannas, on alkoholi tarbimine keelatud. Samuti ei maksa purjuspäi linnas ringi jalutada, sest see on karistatav ja avalike reeglite täitmist jälgib kohalik kombluspolitsei väga teraselt.

Arstiabi
Mediclinic City Hospital haiglasse võib pöörduda 24 t ööpäevas. Haigla asub Dubai health care city - metroojaama kõrval, Wafi - ostoskeskuse lähedal. Tel. nr. 04 435 9999. Mõnedes hotellides saab arsti hõlpsasti ka hotelli kutsuda. Küsige palun oma hotelli retseptsioonist. Arstiabi eest tuleb kohapeal maksta, tervisekindlustuse olemasolul saab hiljem Eestis arstiabile ja ravimitele kulutatud raha tšekkide alusel tagasi. Ärge unustage tšekke küsimast!

Elekter
220 V. NB! Vajalik on adapter, sest kasutusel on kolmeharulised kandiliste otstega pistikud.

Nädalalõpp
Islami kombe kohaselt on nädalalõpp neljapäeva pärastlõunast reedeni. Kuigi reede on puhkepäev, on paljud kauplused ja soukid avatud.

Raha ja krediitkaardid
Emiraatide rahaühik on dirhem (AED), mis on seotud dollariga. 1 USD on u 3,67 AED, 1 EUR on u 4.2 AED (kurss muutub pidevalt). Soovitame kaasa võtta dollareid, sest paljudes kauplustes saab nendega ka maksta, samas vahetatakse kohapeal ka eurosid. Kasutusel on kõik peamised rahvusvahelised krediitkaardid.

Riietus
Emiraadid on konservatiivne islamimaa, seetõttu ei ole naistel soovitav kanda liiga paljastavaid rõivaid (avarad dekolteed, napid lühikese püksid jne.). Õlad ja põlved peaksid soovitatavalt olema kaetud. Dubai on suurlinn ning rannariietes, lühikestes pükstes jne ei ole sobilik kesklinnas käia. Randades - ka hotellirandades ja kinnistes rannaparkides - ei ole lubatud topless päevitamine.

Ostud
Ostufestival - igal aastal toimub Dubais grandioosne Shoping Festival. Festivali ajal toimub palju põnevaid üritusi ja kontserte. Loositakse välja kulda, luksusautosid ja palju muud. Kõikides ostukeskustes on festivali ajal suured allahindlused.
Kuld - Deiras asub kulla-souk, kus on sadu kullapoode. Müüakse peamiselt 18 ja 24 karaadist kulda. Kulla ja ka kuldehete hind võib iga päev olla erinev ja muutuda vastavalt maailmaturu hindadega.
Elektroonika - soodsa hinnaga elektroonikat müüakse nii kaubanduskeskustes kui soukides, kuid enne ostu sooritamist veenduge, et seade töötaks ka Eestis.
Vaibad - Dubai on üks parimaid paiku kvaliteetse Iraani, Afganistaani,Pärsia või Türgi päritolu käsitöövaiba soetamiseks. Ostu sooritades saate kaupmehelt ka ametliku dokumendi vaiba ehtsuse kohta.
Riided - Kvaliteetseid rõivaid ja jalanõusid müüakse peamiselt suurtes kaubanduskeksustes ja out lett'ides, kus bränditooted võivad olla palju odavamad kui Euroopas.
Suurimad kaubanduskeskused:
Dubais on kümneid kaubanduskeskusi. Allpooltoodud on vaid väike osa nendest.
Bur Juman - Bur Dubais asuvas kaubanduskeskuses on üle 350 kaupluse ning kinosaal.
Dubai Outlet Mall - kaubanduskeskus asub u 30 km kaugusel Dubaist. Keksuses on u 240 outlet-kaupluse.
Mall of Emirates - üks Dubai suurimaid ostuksekusi asub Sheikh Zayed'I kiirtee ääres, u 20 km Dubaist. Kaubanduskeskuses on üle 400 kaupluse ning maailma suurim siseruumides asuv suusakeskus Ski Dubai.
The Dubai Mall - Dubai uusim ja suurim ostukeskus, kus on hiiglaslik kulla-souk, 1200 kauplust, muuhulgas Debenhams, Bloomingdales, Laffayette kaubamajad, liuväli, akvaarium, veealune loomaaed, Sega Republic mängumaailm ja kino.
Wafi - üks Dubai luksuslikemaid kaubanduskeskusi asub Bur Dubais. Esimesel korrusel asuvas soukis on Süüria, Maroko, Türgi ja Egiptuse osakonnad. Keskuses on 350 kauplust.


Hea teada hotellis

Sihtkoha kõrghooajal on hotellide poolt pakutavad teenused saadaval üldjuhul täismahus. Oluline on meeles pidada, et enne ja pärast kõrghooaega, sõltub saadaolevate hotelliteenuste valik mitmetest erinevatest asjaoludest nagu hotelli täituvus, ilm jne. Seega ei pruugi kõik teenused (nt hotellide meelelahutusprogrammid; basseinide soojendused; konditsioneeride toimimine jms) olla pärast sihtkoha kõrghooaega alati kättesaadavad. Hotelliteenuste toimimise üle otsustab iga hotell ise.
Aurinko teeb kõik endast oleneva, et meie veebilehekülje hotellikirjeldused oleksid võimalikut täpsed. Aurinko ei vastuta selliste ebatäpsuste eest, mille puhul hotell hooaja vältel muudab oma kategooriat, poliitikat või muid teenuseid. 

Välibasseinide soojendus töötab hotelli poolt määratud aegadel (tavaliselt novembri lõpust veebruari lõpuni).
Tavaliselt on soojendusega välibasseini veetemperatuur 21 - 22 kraadi, kuid sõltuvalt ilmastikust ja öistest temperatuuridest kohapeal võib see olla ka madalam. Basseinivee temperatuur ning soojenduse sisselülitamine ei allu reisikorraldaja kontrollile ja Aurinko selle eest ei vastuta. Basseini soojendamise ja temperatuuri üle otsustab hotell.


Kohalik köök

Araabia Ühendemiraatides on esindatud kogu maailma kokakunst. Siit võib leida Itaalia, Prantsuse, India, Hiina, Mehhiko jne köögiga heatasemelisi restorane. Kuid eelkõige tuleks proovida kohalikke hõrgutisi.

Kohalik Araabia köök on tugevate Liibanoni mõjutustega. Toidu juurde pakutakse alati pitaleiba, mida sageli kasutatakse ka kahvli-lusikana. Alati on laual ka riis. Eelroogadega koos tuuakse lauale hummus (kikerhernestest ja seesamiseemnetest pasta) ja pipamündiga maitsestatud salat tabouleh, kus on tomatit, sibulat, peterselli ja kuskusi.
Pearoaks pakutakse sageli lammast erinevates variantides - terve lammas vardas küpsetatuna, mida pakutakse koos riisi-pähklihautisega - ghuzi. Makbous - vürtsikas hautis lambalihast koos riisiga. Seda rooga valmistatakse ka kana- või loomalihast. Hareis - peamiselt nisust ja lambalihast valmistatud hautis või puder, mida pakutakse enamasti pidulike sündmuste nt pulmade puhul ning süüakse ramadaani ajal. Väga maitsvad on ka taimetoidud nt riisiga täidetud viinamarjalehtedest rullid - warak enab või täidetud suvikõrvitsad - koussa mahshi.
Magustoitudest võiks proovida nt Umm Ali'd (lehtaignast küpsetis rosinate, pähklite, mandlite ja kookosega) või mehalabiya't (piima-riisi puding pähklite ja mandlitega, mis on maitsestatud roosiveega).
Kiireks näljakustutuseks sobib shawarma - lamba- või kanaliha ja salatiga täidetud pitaleib.


Lastele

Dubai Zoo - loomaaias võib näha kaelkirjakuid, karusid, roomajaid ja linde. Avatud iga päev.
Dubai Aquarium & Discovery Centre - Dubai Mall ostukeskuses asuv akvaariumikeskus, mille tunnelites saab imetleda mereloomi - kalu, pingviine, saarmaid, jne.
Dolphin Bay - Jumeirah Palmisaarel asub Atlantis the Palm hotellile kuuluv delfinaarium. 90-minutilise etenduse juurde kuulub ka delfiinidega ujumine. Dolphin Bay külastus tuleks eelnevalt broneerida.
Aquaventure - Jumeirah Palmisaarel asuv Lähis-Ida suurim veepark. Tõmbenumbriks on siin liumägi, kust suurel kiirusel alla lastes viib tee läbi haibasseini. Enamik pargi atraktsioone ei ole mõeldud väikelastele. Laste miinimumpikkus 120 cm.
Lost Chambers - Jumeirah Palmisaarel asub Atlantis the Palm hotellile kuuluv veealune näitus on pühendatud kadunud Atlantise linnale. 21 hiigelsuures akvaariumis võib näha üle 36000 mereelaniku. Jälgida saab ka raide toitmist.
Wild Wadi - Jumeirah Beach hotelli kõrval asuv suur veepark. Enamik atraktsioone ei ole mõeldud väikelastele. Laste miinimumpikkus 110 cm.


Lennujaamatransfeerid

Smartlynx maandub Al Maktoum rahvusvahelisele lennuväljale (DWC). Transfeer lennujaamast  Dubai hotellidesse olenevalt liiklusest u 1 t -1,5 t, Sharjahi hotellidega on vahemaa u 90 km


Rannad

Dubais on mitu heas korras erinevate teenustega tasulist rannaparki. Jumeirah Beach Park asub u 14 km kaugusel Dubai kesklinnast, samal territooriumil asub ka Wild Wadi veepark. Ühel päeval nädalas on park reserveeritud ainult naistele. Umbes 12 km kaugusel kesklinnast asub Mamzar Park. Mõlemas rannapargis on valged peene liivaga rannad. Tasuta randadel teenused puuduvad, samuti tuleb arvestada kohalike uudishimulike pilkudega.


Transport ja liiklus

Dubais ei ole väga mugav jalgsi liikuda, sest vahemaad on suhteliselt pikad. 

Takso
Taksot saab tellida hotelli või peatada tänaval. Parem on taksot püüda tänavalt, sest hotelli ees ootavad taksojuhid tahavad sõidu eest enamasti rohkem raha saada. Taksodes on taksomeetrid ja vajadusel saab ka sõidukviitungi. Hind on soovitav kokku leppida enne teele asumist. Sõidualustus tasu on päeval 3 dirhamit ja öösel 3,50 dirhamit. Miinimumtasu on 10 dirhamit. Dubai-sisesed sõidud maksavad üldiselt 10-20 dirhamit. Creeki ületamine on natuke kallim. Dubai keskuse hotellidest randa sõit umbes 40-60 dirhamit.

Abra ehk vesitakso on odavaim ja kiireim viis Creeki ületamiseks. Reis maksab vaid 1 dirham ja kestab paar minutit. Abra on traditsiooniline puupaat, mis tänapäeval liigub diiselmootoriga. Abrakaisid on Bur-Dubai poolel 2 ja Deira-Dubai poolel 2. Kaid asuvad soukide (kohalik turg) läheduses. On võimalik üürida ka terve abra ja teha temaga tunni-kahene ringsõit mööda Creeki. Hind u 100 AED/tund.

Metroo
Dubai metroo avati 2009.-2011.a., praeguseks on töökorras kas liini - punane (Al Rashidiya -Jebel Ali) ja roheline (Etisalat - Creek), kus on kokku 49 maapealset ja maa-alust jaama. Metroo laieneb veelgi ja juba ehitatakse kolmandat liini. Dubai metroo on maailmas suuruselt kolmas täisautomaatne metroo. Piletihinnad jäävad sõltuvalt sõidutsoonidest AED 2-6 dirhami vahele. Pileteid saab osta nii piletiautomaatidest kui- müügipunktidest, mis asuvad lennujaamas, bussi- ja metroojaamades. Detailsema info leiate Dubai metroo kodulehelt http://www.dubaimetro.eu/dubai-metro/.

Bussiliiklus
Kõikide linna piirkondadega on päris hea bussiühendus. Nt buss nr 8 sõidab mööda Jumeirah rannateed Dubai Marinasse 2-3 korda tunnis. Sellega saab näiteks linna avalikule rannale, Jumeirach Beach Parki ja Wild Wadi veeparki. Pilet 2 AED. Bussid Abu Dhabisse väljuvad umbes iga 40 min tagant. Pilet u 15 AED

 

 


Turisimimaks

Alates 31.3.2014 kehtib Dubai hotellides turismimaks (Tourism Dirham Fee), mis on sõltuvalt hotellikategooriast 10-20 dirhemit/tuba/öö (10 dirhemit = u 2 eurot). Turismimaks ei sisaldu reisipaketi hinnas ja see tuleb tasuda hotellist lahkudes. 


Vaatamisväärsused

Burj al Arab - Dubai linna sümboliks võib pidada 7* hotelli Burj al Arab'I, mis rajati tehissaarele. Ekskursioone sinna enam ei korraldata, kuid hotelli restoranid on avatud kõigile. Soovitav on laud aegsasti kinni panna. Hotelli külastades peab silmas pidama, et nõutav on korralik riietus. Nt ka lühikestes pükstes ei pruugi te sisse saada.
Burj Khalifa - maailma kõrgeima hoone (828 m) 124. korrusel asub At the Top vaateplatvorm. Reis kõrgustesse algab Dubai Mall LG korruselt, kus on piletimüügipunkt. Peate arvestama, et piletijärjekord võib olla pikk (5 min-3 tundi). Lihtsam on osta pilet kodulehelt www.burjkhalifa.ae, eelmüügist soetatud pilet on tunduvalt odavam kui kohapeal. Pileteid saab osta kuni 30 päeva ette. Ostufestivali ajal jaanuaris-veebruaris võivad piletid olla mitu päeva ette väljamüüdud.
Dubai muuseum - Bur Dubais asuvas muuseumis on väljapanek Dubai ajaloost ning arengust viimastel aastakümnetel.
Šeik Saeedi maja - Dubai kunagise valitseja (1960-1990) maja asub Dubai abaja ääres. Näha saab fotosid šeigi perest ja linna arengust alates eelmise sajandi keskpaigast, vanu münte ning marke.
Dubai Heritage and Diving Village - Seik Saeedi maja kõrval asuv traditsiooniline pärlipüüdjate küla stiilis vabaajakeskus, kus on ka mitmeid restorane.
Miracle Garden - kaunis aias on sadu kirevaid ja fantaasiaküllaseid lillekompositsioone, muuhulgas võib nähe lilledest ehitatud Burj Khalifa torni maketti.

Rahvaarv ja vahemaad

Dubai  u 2 milj elanikku 
Sharjah 17 km
Ras al Khaimah 85 km
Fujairah150 km
Abu Dhabi160 km
 

Aurinko esindajad sihtkohas

Aurinko esindajaga kohtute lennujaamas. Saabumisjärgselt viib esindaja kindlaksmääratud kellaajal hotellides läbi infotunnid, kus saate lähemat teavet nii sihtkoha kui ka ekskursioonide kohta. Infotunni kellaaja teatab esindaja teile transfeeril. Esindajaga saate ühendust ka telefoni teel. Aurinko esindaja mobiiltelefoni numbri avaldame vahetult enne reiside algust.

Reisidokumendid

Rohkem teavet leiad riikide all oleva Info vahelehelt.