Puerto Plata – sihtkohainfo

Puerto Plata 1
Puerto Plata 2
Puerto Plata 3
Puerto Plata 4
Puerto Plata 5
Puerto Plata 6
Puerto Plata 7
Puerto Plata 8
Puerto Plata 9
Puerto Plata 10
Puerto Plata 11
Puerto Plata 12
Puerto Plata 13
Puerto Plata 14
Puerto Plata 15
Puerto Plata 16
Puerto Plata 17
Puerto Plata 18
Puerto Plata 19
Puerto Plata 20
Puerto Plata 21
Puerto Plata 22
Puerto Plata 23
Puerto Plata 24
Puerto Plata 25
Puerto Plata 1
Puerto Plata 2
Puerto Plata 3
Puerto Plata 4
Puerto Plata 5
Puerto Plata 6
Puerto Plata 7
Puerto Plata 8
Puerto Plata 9
Puerto Plata 10
Puerto Plata 11
Puerto Plata 12
Puerto Plata 13
Puerto Plata 14
Puerto Plata 15
Puerto Plata 16
Puerto Plata 17
Puerto Plata 18
Puerto Plata 19
Puerto Plata 20
Puerto Plata 21
Puerto Plata 22
Puerto Plata 23
Puerto Plata 24
Puerto Plata 25

Sihtkohainfo

Infoleht

Eestikeelse infolehe leiate siit.


Hea teada

Apteek ja arstiabi

Playa Dorada apteek asub Plaza ostukeskuses. Supermarketid ja hotellide kauplused müüvad lihtsamaid ravimeid ( peavalutablette vms).
Arstiabi saab ööpäevaringselt. Arsti saab tellida hotelli vastuvõtust või meie esindaja kaudu. Täpsustage enne, kas arst aktsepteerib teie tervisekindlustust. Maksta saab peesodes või USA dollarites ning paljud arstid võtavad vastu ka krediitkaarte. Tasudes visiidi eest ise, hoidke kindlasti tśekk alles, et see hiljem oma kindlustusfirmale esitada.
Puerto Platas on ka haigla: Centro Medico Bournigal -kliinik.

Liikumisraskustega reisijad

Playa Dorada hotellid sobivad hästi liikumisraskustega reisijatele, kuna hotellipiirkonna teed on sillutatud ja ei ole suuri kõrguseerinevusi.
Puerto Plata linnas on kõnniteed halvas seisukorras ja liiklus on elav.
Ratastooliga ei ole ekskursioondel osalemine võimalik, bussid on kitsad ja kõrgete astmetega.

Krediitkaardid ja valuutavahetus

Visa, MasterCard, Diners ja American Express on kasutusel. Osades kauplustes saab maksta ka Visa Electroni ja Maestro kaardiga. Pangad asuvad Puerto Plata keskpargi lähedal, Playa Dorada ostukeskuses ja Sosua keskuses. Raha saab vahetada ka hotellides ja valuutavahetuspunktides.Soovitame reisile kaasa võtta Ameerika dollareid, millega saab tasuda enamikes turistikohtades.

Reisile kaasa

Dominikaani Vabariigis on soe ja niiske troopiline kliima. Aegajalt on vihmahooge. Reisile kaasa võib võtta õhukesi suveriideid ning midagi soojamat jahedateks õhtuteks. Jalanõud võiksid olla võimalikult mugavad, sest teed ei ole kõige paremas korras ning ka ekskursioonidel tuleb ette jalutamist looduses. Soovitav on kaasa võtta sääsetõrjevahendit ning taskulamp ootamatute elektrikatkestuste puhuks. Päikesekaitsekreemid on kohapealt ostes kallid, needki tasuks reisile kaasa võtta.


Transport ja liiklus

Takso
Suuremate hotellide juures on taksopeatused. Taksodes ei ole taksomeetreid, vaid fikseeritud hinnad. Pikema sõidu korral tuleks hind kokku leppida.
Soodsamad carro publicot ehk avalikud taksod sõidavad kui liinibussid kindlat marsruuti pidi. Peatusi pole, kuid neid saab peatada tee ääres. Nende taksode katusel on transporte-tunnus ja sildil on marsruut. Auto väljub siis, kui kõik kohad on täis ja hind sõltub kohtade arvust .

Buss
Playa Dorada peavärava juurest sõidavad päevasel ajal kohalikud väiksed nn guagua-bussid Puerto Platasse. Bussid liiguvad Sosua ja Puerto Plata vahel varahommikust hilisõhtuni. Guagua-bussidel ei ole kindlaid peatusi ning peatada saab neid teeääres. Hind u 20-40 DOP. 

Metro- ja Caribe Tours konditsioneeritud bussid sõidavad suuremate linnade vahel.


Lennujaamatransfeerid

Lennujaam: Aeropuerto Gregorio Luperon, Puerto Plata
Reisi pikkus: u 18 km Playa Doradasse
Kestus: u 20 min Playa Dorada hotellidesse

Reisipaketi hinda kuuluvad lennujaamatransfeerid.


Vaatamisväärsused

San Felipe kindlus Puerto Plata sadamas ehitati 16. sajandil kaitsmaks sadamat mereröövlite eest. Tänapäeval on kindluses muuseum.
Isabel Torrese mäele  pääseb Kariibi saarte ainukese köisraudteega. Mäe otsas linna kohal kõrgub hiiglaslik Kristuse kuju ning 800 m kõrguselt avanevad imekaunid vaated ümbrusele.
Umbes 3 miljoni elanikuga Santo Domingo on vanim eurooplaste asutatud linn Ameerikas. Linna toomkirik Santa Maria de la Encarnación on Ameerika vanim katedraal, mille nurgakivi pandi 1521. aastal. 1795. aastani asus seal Christoph Kolumbuse põrm. Santo Domingo kaunis vanalinn on UNESCO kaitse all. Külastada tasuks ka Casas Reales muuseumi, Christoph Kolumbuse poja Diego maja ning Faro majakat, kus asub ka Kolumbuse mausoleum. Linnas on ka moodne keskus äride, kaupluste ja kontoritega.


Sisseostud

Populaarsemateks sisseostudeks on larimarist ehted, värvikirevad maalid, puust nikerdused, merevaik, keraamika, kohalikud sigarid, rumm ja kohv.
Playa Doradas on kahekorruseline Plaza ostukeskus, kus on apteek, minimarket, suveniirikauplused, ehtepood ja kohvikud-restoranid.
Puerto Platas on väike kaubamaja Casa Nelson ja La Sirena keskus. Keskpargi lähedal on rõiva -ja kingakauplusi.
Sosuas turultänavalt  saab osta nt ehteid, safarimütse, tuulekellasid ja plaate.


Restoranid ja meelelahutus

Playa Dorada parimad restoranid asuvad hotellides. Enamik restorane pakub rahvusvahelist kööki. Kariibi köögis kasutatakse enamasti riisi, ube, kana, liha ja eksootilisi puuvilju. Toit on kergelt vürtsine. Rahvusjoogiks on kohalik soodsa hinnaga rumm. Playa Doradas on kasiino ja ööklubi. Kohalikele on rütmikas merengue - muusika lausa elustiiliks, tants kuulub argielu juurde. Ka hotellides korraldatakse merengue - kursusi. Ööklubidesse sissepääs on tasuline ning hind oleneb esinejast. Kui klubis esineb  merengue - orkester, on pilet kindlasti kallim.


Rannad

Playa Doradas on pikk liivarand. Hotellide rannaalal on rannatoolid, restorane ja erinevad veespordivõimalusi. Renditakse skuutreid, vesijalgrattaid ja veesuuski. Enamik randadest on peene liivaga ja lähevad aeglaselt sügavaks. Ujumisel peab olema ettevaatlik, kuna merepõhjas võib leiduda merisiilikuid. Tuulise ilmaga võib rannavees olla ka meduuse. Avalikes randades näitavad ookeani hoovuste tugevust lipud.

Rahvaarv ja vahemaad

Puerto Plata u 180 000 elanikku
Sosua u 8 000 elanikku

Vahemaad Puerto Platast
Playa Dorada u 6 km
Bahia Maimon u 10 km
Sosua u 28 km
Cabarete u 40 km
Rio San Juan u 88 km
Santo Domingo u 215 km
Samana, Las Terrenas u 230 km
Punta Cana u 456 km

Vahemaad Playa Doradast 
Bahia Maimon u 15 km
Sosua u 23 km
Samana (Las Terrenas) u 224 km
Cabarete u 34 km
Rio San Juan u 64 km

Aurinko esindajad sihtkohas

Aurinko reisiesindaja ootab teid lennujaamas ning viib hotellidesse. Ekskursioonid toimuvad kas eesti keeles või rahvusvahelised ekskursioonid ka inglise keeles. Esindajaga saab ühendust telefoni teel.

Reisidokumendid

Rohkem teavet leiad riikide all oleva Info vahelehelt.