Oluline hotelliinfo

Lõunamaade hotellide tase on enamasti madalam kui Põhja-Euroopas. Hotell paigutab kliente tubadesse broneeringute laekumise järjekorras vastavalt vabade tubade olemasolule. Kui kliendil on erisoove, mille eest ei ole kehtestatud lisatasu (näit vaade, kõrgem/madalam korrus, kõrvuti toad, vms), siis ei saa reisikorraldaja seda garanteerida. Klientide erisoovid edastatakse kindlasti hotellidele ning võimaluse korral need ka rahuldatakse. Soovitame hotelli valides eelnevalt läbi mõelda, mida peate hotelli juures kõige tähtsamaks. Sihtkohas kohapeal ei pruugi olla võimalik hotelli vahetada. Kui juhtub, et te ei ole mingil põhjusel rahul oma toaga (nt tänavamüra, kehv vaade vms), siis pöörduge kohe reisi alguses kindlasti kas meie esindaja või hotelli vastuvõtu poole. Kui hotellis on vabu tube, siis vahetatakse teie tuba teise sama hinnakategooria toa vastu. Juhul, kui kliendi poolt väljavalitud hotell ja selles pakutavad teenused ei vasta kliendi ootustele, tuleb hotelli vahetamisega seotud lisakulud kanda kliendil. Kui esitate oma kaebuse pärast reisilt naasmist Eestis, siis ei ole meil teid enam võimalik aidata.
Hooaja jooksul võib tulla muudatusi ka hotellide pakutavates teenustes, meelelahutusprogrammis jms. Basseinide lahtioleku ja soojendamise perioodi määrab ära hotelli administratsioon. Samuti ei ole olemas ühtset standardit soojendusega basseinidele - vee sissevoolu temperatuur on hotelli määrata. Tavaliselt on soojendusega välibasseini veetemperatuur 21 - 22 kraadi, kuid sõltuvalt ilmastikust ja öistest temperatuuridest kohapeal võib see olla ka madalam.
Hotellides võib konditsioneer olla tsentraalne või kohalik. Tsentraalset konditsioneeri juhitakse hotelli poolt. See töötab sõltuvalt hotellist kas ööpäev läbi või lülitatakse sisse mõneks tunniks ööpäevas. Kohalikku toakonditsioneeri saab reguleerida oma toast. Tavaliselt lülituvad kliendi äraolekul kohalikud ja tsentraalsed konditsioneerid automaatselt välja.
Aurinko ega hotell ei vastuta hotellituppa jäetud dokumentide, raha ega väärisesemete eest. Soovitame alati rentida hotellitoas või retseptsioonis asuva seifi. Kui seif ei tööta palume sellest koheselt teavitada hotelli personali.
Merevaade - tuba vaatega merele, kas otsemerevaade, külgmerevaade või osaline merevaade. Merevaadet võivad osliselt takistada teised hooned, puud, muud ehitised vms.
Merepoolne - tuba, mis asub merele lähemal. Merevaadet ei pruugi toast avaneda.

Hotellid võivad sisseregistreerimisel nõuda krediitkaarti, millelt võidakse ka mingi summa broneerida. Kui olete hotellis tarbitud lisateenuste eest tasunud, siis peale reisi summa vabastatakse.

Aurinko teeb kõik endast oleneva, et meie veebilehekülje hotellikirjeldused oleksid võimalikut täpsed. Aurinko ei vastuta selliste ebatäpsuste eest, mille puhul hotell hooaja vältel muudab oma kategooriat, poliitikat või muid teenuseid.

Standardtoad
Sõltuvalt hotellist võib standardtoas olla nii kaheinimesevoodi või ka kaks eraldi voodit. Samas hotellis võivad toad olla erineva sisustuse, vaate ja suurusega, kuid seejuures sama hinnaga ning mahtuda standardtoa mõiste alla. NB! Juhime teie tähelepanu asjaolule, et hotellitubade pildid Aurinko internetileheküljel on illustreeriva iseloomuga, sest toome ära ainult ühe võimaliku toavariandi. Tegelikkuses võite sattuda erineva ilmega tuppa, mis oma kriteeriumitelt (konditsioneeri, TV, raadio, minibaari, rõdu, vannitoa vms olemasolu/puudumine) aga vastab Aurinko veebileheküljel kirjeldatule. Kui hotellis on kallimaid toatüüpe (kõrgema järgu superior tuba, deluxe tuba, sviit, juuniorsviit, jms), siis saame neid teile lisatasu eest tellida.
Kui teie toas on minibaar, on see mõeldud ainult hotelli tasuliste jookide jaoks. Kui te neid tarbite, siis tuleb selle eest eraldi maksta vastavalt hinnakirjale, mis on igas toas olemas. Nende asemele pandud isiklikud joogid-söögid tõstetakse tavaliselt välja või viiakse minema.

Peretoad
Osa hotelle pakub lastega peredele tavatubadest veidi suuremaid peretube, kuhu mahub 2-3 lapsega pere. Lastele võib olla magamiseks kahekordne narivoodi. Nädala või rohkem suure perega samas toas elamine ei pruugi olla väga mugav, kuid hinnalt on ta kindlasti kõige peresõbralikum. Nimelt saavad lapsed suuremat hinnasoodustust ainult koos 2 täiskasvanuga samas toas majutudes. Osades hotellides on peretoa hind kallim kui standardtoal.

Ühendatud toad
Suurele perele mugavam, kuid kallim, on võtta kaks omavahel uksega ühendatud tuba. Sellisel juhul saab laps vähem allahindlust, sest teil tuleb mõlemad toad kinni maksta. Kõigis hotellides ei ole ühendatud tube.

Üheinimese toad
Üheseid tube on hotellides piiratud arvul ning need tuleb eraldi tellida. Enamasti on nad tavalisest standardtoast väiksemad, tihti ilma rõduta ning kehvema vaatega kui teised toad. Vaatamata sellele peetakse üheinimese tuba luksuseks ning selle eest on ette nähtud lisamaks, mis on hotellide kaupa toodud hinnatabelites.
NB! Aurinko ei müü üksikuid mees- ja naiskohti. Üksinda reisija majutatakse ühesesse tuppa ning tal tuleb tasuda ühese toa lisamaks.


Apartementhotellid
Apartement on hotellituba, milles on kööginurk (kas osa toast või eraldi ruum). Varustuse hulka kuuluvad nõud, pliit ja külmkapp. Apartementhotellides on teenuseid vähem kui hotellis - paljudes riikides on hinna sees vaid lõppkoristus, paremal juhul koristatakse tube 1-2 korda nädalas. Saabudes saavad kliendid toad kätte puhta voodipesu ja käterättidega. Vahepealset koristamist ning linade-käterättide vahetust saab osades apartementhotellides tellida kohapeal ka lisatasu eest. Nõud tuleb alati ise pesta ning enamasti peab ise ostma ka nõudepesuvahendid. Mõnes apartementhotellis on võimalik tellida lisatasu eest hommiku- ja õhtusöögid (hotelli restoranis).

Apartemenditüübid
Stuudio ehk kööginurgaga ühetoaline number. Suuremates stuudiotes on eraldatud magamis- ja elutoanurk.
1- magamistoaga apartement koosneb magamistoast ja kööginurgaga elutoast. Köök võib ka eraldi olla. Tänu ruumikusele sobib lastega peredele.
2- magamistoaga apartement koosneb 2 magamistoast ja kööginurgaga elutoast. Sobib peredele, aga ka koos reisivatele sõpradele. Sellisesse apartementi mahub 4-6 inimest. Tavaliselt on seal üks vannituba.

Loteriimajutus
Loterii- ehk määratlemata majutuse puhul selgub hotelli nimi alles sihtkohas või vahetult enne väljalendu. Üldjuhul on tegemist lihtsa ühe- või kahetärni hotelli või apartemendiga, kus teenuste hulk on piiratud. Garanteerime vannitoa olemasolu. Loteriimajutus võib olla ka kahe magamistoaga apartemendis, kus teie kasutada on 1 magamistuba. Elu- ja vannituba ning kööki jagate teiste klientidega. Konditsioneeri, basseini ja söökide olemasolu sõltub hotellist. Kui loteriimajutuse ostab üks suurem seltskond, siis ei pruugi nad majutuda samas hotellis ega isegi samas kuurordis. Loteriimajutuse hotell võib asuda keskusest ja mererannast eemal. Samuti võib loteriimajutuse hotell asuda kuurordis, mida ei ole kodulehel kirjeldatud.

Hotellipäev
Toad tuleb reeglina vabastada kl 12:00, ka siis, kui ärasõit on alles õhtul. Võib juhtuda, et saabudes sihtkohta varahommikul, saate toad alles peale keskpäeva (olenevalt sihtkohast kell 12:00-15:00). Toapikendus ärasõiduni või toa saamine kohe saabumisel sõltub vabade tubade olemasolust. Hotellist lahkumisel saab tavaliselt kohvrid jätta kas hotelli pagasiruumi või retseptsiooni valva alla. Vabade tubade olemasolul saab ärasõidul oma hotellituba lisatasu eest ka õhtuni pikendada. Küsige päev varem oma hotelli retseptsioonist. Mõnes sihtkohas saab toapikenduse lisatasu eest Eestis ette tellida, kuid kõrghooajal ja pühade ajal ei ole see sageli võimalik.

Söögid
Hotellides kuulub tavaliselt hinna sisse hommikueine. Paljudes maades on väga levinud majutus koos kohustusliku poolpansioni ehk hommiku- ja õhtusöögiga. Apartementhotellid on enamasti söökideta. Kõrgema kategooria hotellides peab õhtusöögi ajal kantav riietus vastama etiketinõuetele (meestel pikad püksid ja kinnise ninaga kingad, ka naistele ei ole sobivad lühikesed püksid )

Hommikueine
Madalama kategooria hotellides on piiratud valikuga nn kontinentaalne hommikusöök, mille hulka kuuluvad mahl, kohv, marmelaad ja sai. Kõrgema järgu hotellides on valik rikkalikum (enamasti Rootsi lauas), sisaldades nii sooje kui külmi roogi. Hommikueinel pakutav kohv on aga lõunamaades harjumatu maitsega hotelli kategooriast sõltumata.

Pool- ja täispansion
Poolpansion tähendab 2 söögikorda - hommiku- ja õhtueinet, täispansion sisaldab lisaks ka lõunasöögi. Pool- ja täispansion on enamasti odavam kui iseseisvalt restoranides einestamine. NB! Paljudes Itaalia hotellides pakutakse õhtusööki menüüvalikust, st valida saab paari-kolme erineva pearoa vahel. See kehtib ka kõrgema kategooria hotellide kohta.

Joogid toidu kõrvale
Kui teil on söögid hinna sees (pool- või täispansion hotellis, toitlustamine ekskursioonil) tuleb kõik toidu kõrvale tellitavad joogid (ka vesi) osta juurde. Erandiks on ekskursioonid, mille kirjelduses on hinna sisse kuuluvad joogid ära märgitud. Hommikusöögil on kohv, tee ja mahl hinna sees.

Kõik hinnas - all inclusive
Kõik hinnas teenus tähendab õigust hotellis piiramatult süüa ja juua hotelli poolt määratud kohtades ja kellaaegadel. Tavapäraselt on võimalik kõik hinnas teenust kasutada alates hommikusöögist kuni hilisõhtuni. Hinna sisse kuulub 3 põhisöögikorda päevas, vahepealsed kerged eined, kohalikud karastus- ja alkohoolsed joogid. Olenevalt hotellist võib hinna sisse kuuluda ka valik harrastusi ja spordialasid. Erinevates riikides on kõik hinnas teenuse mõiste erinev, täpse nimekirja hinnas sisalduvast leiate meie kodulehelt vastava hotelli alt. Teenus sobib neile, kes kavatsevad oma puhkuse veeta peamiselt hotellis, samuti ka lastega peredele, sest võimaldab täpselt oma väljaminekuid planeerida.