Reisimine ja tervis

Keskkonna- ja kliimavahetus, uus ja harjumatu söök ning kodusest erinev hügieenitase võivad kõik mõjuda tervisele. Seedehäiretest hoidumiseks järgige lihtsaid näpunäiteid: jooge vett ainult korgitud pudelitest, sööge vaid kooritavaid puuvilju, vältige piimatooteid, jääkuubikutega jooke ja väheküpsetatud toitu. Päikese eest tuleb end kindlasti kaitsta päikesekreemidega ja kanda peakatet. Loomulikult tuleb piirata päikese käes viibimise aega, sest põhjamaisele nahale on põletus kerge tulema. Kuumas kliimas on väga oluline alati kaasas kanda veepudelit, ning palju juua, et vältida veepuuduse teket. Kui põete kroonilisi haigusi, siis konsulteerige oma raviarstiga. Reisile tuleb kaasa võtta ravimid, mida pidevalt tarvitate. Igaks juhuks võiksite reisile kaasa võtta valuvaigisteid, kõhutablette, desinfitseerivat salvi, putukatõrjevahendeid, plaastreid ning kűlmetusevastaseid ravimeid. Kuumas kliimas, kus hotellides ja bussides kasutatakse kliimaseadmeid, ei ole kűlmetus sugugi haruldane.
Haigestumise korral võtke ühendust meie esindajaga, kes aitab teil leida lähima arstipunkti. Vastav info on väljas ka meie hotellides olevates infokaustades.

01.07.2014 jõustus Sotsiaalministri 18.02.2005 määruse nr 31 muudatus, mis lihtsustab ravimitega reisimist. Isiklikuks tarbimiseks ravimite reisile kaasa võtmise lubade (sh Schengeni tunnistuse) taotlemise kord lihtsustub ning muutub ilma Ravimiameti loata kaasa võtta ja saata lubatud ravimi originaalpakendi maksimaalne suurus.Enam ei pea isiklikuks tarbimiseks ravimite reisile kaasa võtmise lubade (sh Schengeni tunnistuse) taotlemiseks oma raviarsti ja ravimi väljastanud apteegi poole pöörduma – piisab taotluse esitamisest otse Ravimiametile, kes kontrollib ise retseptikeskusest ravimi väljakirjutamise ja apteegist väljastamise andmeid ning väljastab seejärel vastava loa.Muudatus võimaldab alates 1. juulist ka ilma Ravimiameti loata isiklikuks tarbimiseks kaasa võtta senisest suurema originaalpakendi talle määratud ravimit, v.a narkootiliste ja psühhotroopsete ravimitega reisimisel Schengeni riikidesse.
Täpsem info http://www.ravimiamet.ee/ravimitega-reisimine?group=7