Benalmadena, Costa del Sol – sihtkohainfo

Benalmadena, Costa del Sol 1
Benalmadena, Costa del Sol 2
Benalmadena, Costa del Sol 3
Benalmadena, Costa del Sol 4
Benalmadena, Costa del Sol 5
Benalmadena, Costa del Sol 6
Benalmadena, Costa del Sol 7
Benalmadena, Costa del Sol 8
Benalmadena, Costa del Sol 9
Benalmadena, Costa del Sol 10
Benalmadena, Costa del Sol 11
Benalmadena, Costa del Sol 12
Benalmadena, Costa del Sol 13
Benalmadena, Costa del Sol 14
Benalmadena, Costa del Sol 15
Benalmadena, Costa del Sol 1
Benalmadena, Costa del Sol 2
Benalmadena, Costa del Sol 3
Benalmadena, Costa del Sol 4
Benalmadena, Costa del Sol 5
Benalmadena, Costa del Sol 6
Benalmadena, Costa del Sol 7
Benalmadena, Costa del Sol 8
Benalmadena, Costa del Sol 9
Benalmadena, Costa del Sol 10
Benalmadena, Costa del Sol 11
Benalmadena, Costa del Sol 12
Benalmadena, Costa del Sol 13
Benalmadena, Costa del Sol 14
Benalmadena, Costa del Sol 15

Sihtkohainfo

Infoleht

Eestikeelse infolehe leiate siit.
Venekeelse infolehe leiate siit.

Ekskursioonide info ja esindajate kontaktid leiate meie kodulehelt vahetult enne hooaja algust.


Aktiivne puhkus

Costa del Solis on kümneid golfiväljakuid, millede green fee hinnatase on mõistlik. Lähedal asuvates mägedes leiate ka erinevaid matkaradu. 

Benalmadenas asuvas  Arroyo de la Mielis on siseujula.

Sadamas, Sealife-akvaariumi kõrval on minigolfirada. Teine minigolfirada asub Torremolinose lähedal.


Hea teada

Joogivesi
Kraanivesi on joodav, kuid kloorisisaldusest johtuvalt ebameeldiva maitsega. Soovitame teil juua pudelitesse villitud joogivett.

Jootraha kuulub tavaliselt hinna sisse, kuid hea teeninduse eest on kombeks jätta jootraha 5-10% arve summast. Väikese jootrahaga võib rõõmustada ka hotelli toateenijat.

Muuseumid
Paljud muuseumid on pühapäeviti ja esmaspäeviti suletud. Muuseumipilet täiskasvanule maksab umbes 3 EUR, lapsed ja pensionärid poole hinnaga. Iga kuu viimasel reedel on muuseumitesse sissepääs tasuta.

Turvalisus
Hotellis on soovitav hoida väärisesemeid, dokumente ja raha seifis. Samuti ärge jätke oma isiklikke asju ja kotte valveta baarides, restoranides ning randades. Taskuvaraste suhtes ettevaatlik tuleks olla ka tänaval liigeldes.

Parkimine
Parkimine on üsna keeruline, sest vabu parkimiskohti leida on väga raske. Sinisel joonel parkimine on tasuline, raha makstakse parkimiskontrolöri kätte või ostetakse automaadist pilet (Malagas), kollasele joonele ja keelava märgi alla parkida ei tohi.

Apteek ja arstiabi

Loodame, et Te ei vaja reisil olles arstiabi, kuid vajadusel soovitame pöörduda hotelli retseptsiooni poole, et arsiabi kutsuda. Hädaabinumber on 112. Torremolinoses asub Medicos Costa del Sol arstipunkt, mis on avatud 24 t, arstid teevad ka hotellivisiite. Visiiditasu on päevasel ajal u 75 eurot, öisel ajal natukene kallim. Benalmadena Xanit erahaiglas võtab vastu nii üldarst kui eriarstid. Fuengirolas on Soome arstidega hambaravikliinik Scandental.


Hea teada hotellis

Sihtkoha kõrghooajal on hotellide poolt pakutavad teenused saadaval üldjuhul täismahus. Oluline on meeles pidada, et enne ja pärast kõrghooaega, sõltub saadaolevate hotelliteenuste valik mitmetest erinevatest asjaoludest nagu hotelli täituvus, ilm jne. Seega ei pruugi kõik teenused (nt hotellide meelelahutusprogrammid; basseinide soojendused; konditsioneeride toimimine jms) olla pärast sihtkoha kõrghooaega alati kättesaadavad. Hotelliteenuste toimimise üle otsustab iga hotell ise.
Aurinko teeb kõik endast oleneva, et meie veebilehekülje hotellikirjeldused oleksid võimalikut täpsed. Aurinko ei vastuta selliste ebatäpsuste eest, mille puhul hotell hooaja vältel muudab oma kategooriat, poliitikat või muid teenuseid.


Transport ja liiklus

Benalmadenas saab hõlpsasti liikuda jalgsi, kuid ka bussi - ja rongiühendused linnade vahel on väga head ja soodsa hinnaga. 

Buss
Benalmadenast sõidab buss Torremolinosesse ja Fuengirolasse, Rondasse  ning mõned korrad päevas ka Malagasse. Malagast saab reisi jätkata nt Granadasse ja Sevillasse. 

Rong
Benalmadenast sõidab rong Fuengirolasse, Torremolinosesse ja Malagasse . Benalmadena  Arroyo de la Mielis on rongijaam. Málagast on head rongiühendused Sevillasse, Cordobasse ja  Madriidi.

Takso
Takso leiab taksopeatustest ning neid saab tellida ka hotelli vastuvõtust. Taksodes ei ole taksomeetreid , kuid alati tuleb küsida hinnakirja. 

Minirong
Benalmadena minirong väljub jahisadamast Sealife-akvaariumi eest. Rong sõidab Tivoli Worldi  ette, Arroyo de la Mieli keskuses.


Sisseostud

Benalmadena sadamas asuv Marina Shopping Center on ostukeskus, kus on palju erinevaid kauplusi ja restorane. Seal toimuvad ka iganädalased turupäevad. Sisseoste saab teha ka Arroyo de la Mieli keskuses, kus on palju erinevaid poode. Suveniirideks viiakse kaasa keraamikat, nahktooteid, ehteid ja rõivaid ning ka oliiviõli, juustu, päikesekuivatatud sinki ja kohalikke veine. 


Rannad

Torremolinoses ja Benalmadenas on 9 km pikkune lai, tumedama liivaga rand. Lamamistoolid ja päevavarjud on rannas tasulised, u 4-6 € päev. Pakutakse erinevaid rannateenuseid, laenutatakse vesijalgrattaid jm. veespordivahendeid. Rannapromenaadil töötab päevasel ajal arvukalt kohvikuid ja restorane. NB! Ujuma minnes soovitame kanda ujumisusse, sest merepõhjas võib leiduda merisiilikuid, kohati ka merikuradi nimelist mürgist kala.

Elanike arv ja vahemaad

Benalmadena u 55 000 elanikku 
Torremolinos  5 km 
Fuengirola12 km
Malaga 19 km 
Marbella41 km 
Nerja80 km
Ronda108 km
Granada 140 km
Córdoba 175 km 
Cádiz 220 km

Aurinko esindajad sihtkohas

Aurinko esindajad ootavad teid lennuväljal ning viivad saabumisjärgselt läbi infotunnid, kus saate infot nii sihtkoha kui ka ekskursioonide kohta. Infotunni kellaaja teatavad esindajad teile transfeeril. Esindajatega saab ühendust ka telefoni teel. Esindajate mobiiltelefoni numbrid avaldame vahetult enne reiside algust.

Reisidokumendid

Rohkem teavet leiad riikide all oleva Info vahelehelt.