Cambrils, Costa Daurada – sihtkohainfo

Cambrils, Costa Daurada 1
Cambrils, Costa Daurada 2
Cambrils, Costa Daurada 3
Cambrils, Costa Daurada 4
Cambrils, Costa Daurada 5
Cambrils, Costa Daurada 6
Cambrils, Costa Daurada 7
Cambrils, Costa Daurada 8
Cambrils, Costa Daurada 9
Cambrils, Costa Daurada 10
Cambrils, Costa Daurada 11
Cambrils, Costa Daurada 12
Cambrils, Costa Daurada 13
Cambrils, Costa Daurada 14
Cambrils, Costa Daurada 15
Cambrils, Costa Daurada 16
Cambrils, Costa Daurada 17
Cambrils, Costa Daurada 18
Cambrils, Costa Daurada 19
Cambrils, Costa Daurada 20
Cambrils, Costa Daurada 21
Cambrils, Costa Daurada 22
Cambrils, Costa Daurada 23
Cambrils, Costa Daurada 24
Cambrils, Costa Daurada 25
Cambrils, Costa Daurada 26
Cambrils, Costa Daurada 1
Cambrils, Costa Daurada 2
Cambrils, Costa Daurada 3
Cambrils, Costa Daurada 4
Cambrils, Costa Daurada 5
Cambrils, Costa Daurada 6
Cambrils, Costa Daurada 7
Cambrils, Costa Daurada 8
Cambrils, Costa Daurada 9
Cambrils, Costa Daurada 10
Cambrils, Costa Daurada 11
Cambrils, Costa Daurada 12
Cambrils, Costa Daurada 13
Cambrils, Costa Daurada 14
Cambrils, Costa Daurada 15
Cambrils, Costa Daurada 16
Cambrils, Costa Daurada 17
Cambrils, Costa Daurada 18
Cambrils, Costa Daurada 19
Cambrils, Costa Daurada 20
Cambrils, Costa Daurada 21
Cambrils, Costa Daurada 22
Cambrils, Costa Daurada 23
Cambrils, Costa Daurada 24
Cambrils, Costa Daurada 25
Cambrils, Costa Daurada 26

Sihtkohainfo

Infoleht

Eestikeelse infolehe leiate siit.
Venekeelse infolehe leiate siit.

Ekskursioonide info ja esindajate kontaktid leiate vahetult enne hooaja algust meie kodulehelt.


Aktiivne puhkus

Piirkonnas on mitmeid vabaja veetmise võimalusi. Veespordist saab tegeleda nt SUP- ja purjelauasõiduga, laenutada vesijalgrattaid ja kajakke. Vesi on siin puhas ja läbipaistev, mis loob head võimalused nii snorkeldamiseks kui sukeldumiseks. Kogenumatele sukeldujatele on siin piirkonnas avastamiseks ka mitmeid veealauseid koopaid. Sukeldumiskursuseid ja retkii korraldavad nt Beyond Salou ja Aventura Tour Salou klubid. Lisaks on aktiivse puhkuse veetmiseks olemas jalgrattalaenutused, minigolf, rannavõrkpalliplatsid.

Costa Dorada piirkonnas on kokku 7 golfiväljakut. Nt Lumine golfikeskus jääb Salou´st paari kilomeetri kaugusele, Cambrilist u 14 km kaugusele. U 7 km kaugusele jääb kardirada ja u 15 km kaugusele La Pinedas asub veepark.


Hea teada

Raha ja krediitkaardid

Maksevahendina on kasutusel kõik peamised rahvusvahelised kredittkaardid, ka Visa Electron. Kaardiga saab maksta ka enamikes kauplustes ja söögikohtades ning võtta välja sularaha.

Reisile kaasa

Kataloonia suved on väga palavad. Kevadel võib ka väike vihmasabin üllatada ja õhtuks tasuks kaasa võtta ka mõni soem riietusese.


Hea teada hotellis

NB! Kuna 2.10.19 Reus-Tallinn lend väljub kolmapäeva hilisõhtul (23:30), oleme paketihinna sisse arvestanud viimase päeva  majutuse kuni lennujaama transfeerbussi väljumiseni.

Sihtkoha kõrghooajal on hotellide poolt pakutavad teenused saadaval üldjuhul täismahus. Oluline on meeles pidada, et enne ja pärast antud kõrghooaega, sõltub saada olevate hotelliteenuste valik mitmetest erinevatest asjaoludest nagu hotelli täituvus, ilm jne. Seega ei pruugi kõik teenused (nt hotellide meelelahutusprogrammid; basseinide soojendused; konditsioneeride toimimine jms) olla pärast sihtkoha kõrghooaega alati kättesaadavad. Hotelliteenuste toimimise üle otsustab iga hotell ise.
Aurinko teeb kõik endast oleneva, et meie veebilehekülje hotellikirjeldused oleksid võimalikut täpsed. Aurinko ei vastuta selliste ebatäpsuste eest, mille puhul hotell hooaja vältel muudab oma kategooriat, poliitikat või muid teenuseid.


Kataloonia tuntuimad veinitootjad

Torres
Asutatud 1870, omanik perekond Torres, istanduse pindala 1300 ha.
Kataloonia ja üldse Hispaania kuulsaim veinitootja. Veinimõis Vilafranca del Penedesis.
Miguel Torres hakkas esimeste kataloonlaste seas kasvatama Cabernet Sauvignoni ja Chardonnayd. On oluliselt kujundanud veinivalmistamise standardeid Kataloonias.
Perekonnal on istandus, kus kasvab üle saja kohaliku sordi, millega katsetatakse.
Kuulsuse saavutas 1970-ndatel, valmistades Cabernet Sauvignonist väga head Bordeaux' stiilis veini Gran Coronas Mas la Plana (esindusveini staatuses).
Torreses veinid võidavad pidevalt rahvusvahelisi auhindu. Siin on parimad veinid Fransola, Gran Viña Sol, Viña Esmeralda, Waltraud, Mas la Plana, Gran Coronas ja Milmanda.

Freixenet
Asutatud 1889, omanikud perekond Ferrer, istanduse pindala 260 ha.
Codorniu kõrval teine cava hiiglane. Suurim vahuveinitootja kogu maailmas, kel on firmad USA, Mehhikos ja Prantsusmaal. Peakorter asub St Sadurni d'Anoia linnas Penedesis. Freixenet gruppi kuuluvad ka Segura Viudas ja Castellblanch, mida juhitakse eraldi tootmisüksusena. Parimad veinid on Reserva Real, Cuvée DS.

Codorniu
Asutatud 1551, omanikud perekond Raventós, istanduse pindala 1200 ha. Suurim ja kuusaim cava valmistaja Penedesis, St Sadurni d'Anoia linnas. Idüllilisel St Sadurni d'Anoia mõisal on maailma suurimaid veinikeldreid, 5 maa-alust korrust, 25 km keldrikäike. Codorniul on üheksa veinimõisa Hispaanias, üks Tšiilis, üks Ameerikas. Ühtekokku omatakse 2700 ha veinipõlde. Üle 40% Hispaania cava-turust kuulub Codorniule. On vaieldamatult turuliider. Siin lähenetakse veinile novaatorlikult, pidevalt katsetades ja uuendusi rakendades. Algatas 19 saj II poolel šampanja-meetodil vahuveini valmistamise. Kolm põhilist viinamarja cava tootmisel on Parellada, Xarello ja Macabeo. Codorníu hakkas esimesena kasutama cava valmistamisel Chardonnayd ja katsetab nüüd ka Pinot Noir'ga. Siinsed parimad veinid on Cuvée Raventós, Non Plus Ultra ja Raimat Gran Brut.

Raimat
Asutatud 1918, omanikud perekond Codorníu, istanduse pindala 1500 ha.
Ultramoodne veinimõis Penedesis: peegelseinad, viinamarjaväädid, neoklassitsistlikud portaalid ja sisebasseinid. Veinid on valmistatud põhiliselt Tempranillost ja Cabernet Sauvignon'ist. Siin valmistatakse ka cavat.

Masia Bach
Asutatud 1915, kuulub 1975. a Codorniu gruppi, istanduse pindala 14 ha.
Suur ja nimekas tootja Penedesis, omab 30 ha veiniaedu ja koos ostetud marjadega toodab aastas 36 000 hl suurepärast kvaliteetveini.

Alvaro Palacios
Asutatud 1989, omanik Alvaro Palacios, istanduse pindala 40 ha.
Kõik Alvaro veinid on suurepärased. L'Ermita on praegu arvatavasti kalleim vein Hispaanias, lüües isegi legendaarset Vega Siciliat. See on valmistatud saja-aastase Garnacha viinapuude saagist. Lõppveinis on 15% Cabernet Sauvingnon'i viinamarju (lisavad aroomi) ja 5% Cariñenat (annab värvi).Veini hoitakse 15 kuud tammevaadis.

Cavas Hill
Üks kuulsamaid veinitootjaid Penedesis. Veinimaja rajas 17. saj Inglise emigrant Joseph Hill. Praegu kuulub firma Pedro Rovira perekonnale.
Aastal 1918. a rajati maaalune kelder, mis võimaldas vahuveinide valmistamist klassikalisel meetodil. Praegu on maa all mitmekorruseline keldrisaalistik ning maa peal ultramoderne roostevabast terasest veinivalmistamise kompleks. Põhitooteks on cava, mida toodetakse kolmes kategoorias.

Jaume Serra
Asutatud 1985, istanduse pindala 182 ha.
Veinitootja Penedesis, peakorter koos veiniaiaga asub Villanova y Geltrú linnas. Kuulub J.Carcia Carrioni veinifirmale. Toodab cavat ja tavaveine.


Kuhu minna

Tarragona
Antiikpärandi poolest kuulus Tarragona on samanimelise provintsi pealinn ning Costa Dorada puhkepiirkonna süda. 3 saj. e Kr roomlaste rajatud Tarraconesis oli Rooma keisririigi üks tähtsamaid tugipunkte Kataloonias. Mitmed Rooma-aegsed mälestusmärgid (amfiteater, akvedukt) on tänapäevani
säilinud. Külastamist väärib roomlaste Jupiteri templi kohale 12. saj rajatud suurejooneline Santa Tecla katedraal. Tarragona on linn, kus ajaloomälestised ja keskaegne vanalinn paiknevad harmooniliselt kõrvuti avarate puiesteede ning modernsete hoonetega. Tarragona ilus sadam sai oma näo 19. saj. Linnal on hea bussiühendus Salouga.
Reus
See Costa Dorada üks suuremaid linnu on märkimisväärne oma modernistliku arhitektuuripärandi poolest. Reus on kuulsa Kataloonia arhitekti Antonio Gaudi sünnilinn, kuigi tugevama jälje on linnale jätnud teised tuntud modernistid. Parimad näited modernistlikest hoonetest on arhitekt Lluís Domènech i Montaneri kavandatud elumaja Casa Navàs (Plaça del Mercadal, 5) ja Institut Pere Mata (psühhiaatriainstituut). Vanemast ajalooperioodist on silmapaistvaimad ehitised 16. sajandil rajatud St.Pere kirik (Prioral de Sant Pere) ning renessansistiilis raekoda.
Barcelona
Barcelona on Katalooonia pealinn ja tähtsuselt ning elanike arvult Madridi järel teine linn Hispaanias. Linna iseloomustab elegantne suurlinlik atmosfäär ning silmapaistvad arhitektuuri- ja kunstiväärtused: Antoni Gaudi tippsaavutus La Sagrada Familia, modernistlik Eixample'i linnaosa, Güelli park, keskaegne gooti kvartal ja suurejooneline katedraal, Picasso Muuseum, Kataloonia Rahvuslik Kunstimuuseum, Barcelona Kaasaegse Kunsti Muuseum.
Sitges
Väike kuurortlinn, mis jääb poolele teele Barcelonast Salousse ja pealinlaste lemmikpaik nädalalõpu veetmiseks: hispaaniapäraselt valged majad, väiksed käänulised tänavad, palmidega ääristatud rannapromenaad. Linnas on mitu põnevat muuseumi: neist kuulsaim Cau Ferrat, kus eksponeeritakse muuhulgas kahte El Greco tööd.
Montserrat
Umbes 50 km Barcelonast loodes kõrgub 1236 m kõrgune "sakiline mägi" (mont serrat), mis on koduks Kataloonia kõige pühamale paigale - tänapäevani tegutsevale Montserrati kloostrile. Ühe Hispaania vanima ja tähtsaima palverändurite sihtpunkti müüride vahel on peidus hulgaliselt aardeid: 12. saj pärinev puust nikerdatud La Moreneta (mustanahaline jumalaema), u 250 000 hinnalise raamatu ja käsikirjaga raamatukogu, mitmete kuulsate kunstnike (El Greco, Picasso, Monet, Dali jt.) taieseid eksponeeriv muuseum. Hommikuse ja õhtuse palvuse ajal on võimalik kuulata maailmakuulsat, Euroopa vanimate kooritraditsioonidega poistekoori.
Ebro Delta Rahvuspark
7700 hektaril laiuv märgala on koduks u 300 linnuliigile (flamingod, pardid, iibised, jäälinnud, haigrud jpt). Siin näeb mitmeid Kataloonias vähe-esinevaid loodusvorme nagu soola- ja mageveejärved, rannaäärsed valged liivadüünid, maa-alused jõed, riisipõllud ja valged soolaväljad. Pargis on ökoloogiamuuseum ja uurimiskeskus. Huvilistele pakutakse organiseeritud paadimatku Ebro jõel, on olemas matka- ja jalgrattarajad ning telkimiskohad. Sissepääs parki on tasuta.
Vilafranca del Penedes
Kihav turulinn asub Penedese veinipiirkonna südames ja on tuntud eelkõige kvaliteetsete valgete veinide poolest. Hispaania vahuveini e cava pealinn Sant Sadurni jääb Vilafranca del Penedesest u 8 km põhja poole. Veini degusteerimiseks on avatud mitmed bodegad ehk veinimõisad, tuntumatest tootjatest saab külastada näiteks Freixenet, Codorniu, Torres'e jpt veinikeldreid.

 


Lastele

Hispaania suurim teemapark on Port Aventura, asub Cambrilsist ainult 1,5 km kaugusel. Parki pääseb hõlpsalt liinibussi või taksoga. Port Aventura kuulub Universal Studios lõbustusparkide ketti ja on kujundatud 5 erineva teemapargina: Vahemeremaad, Metsik Lääs, Mehhiko, Hiina ja Polüneesia. Neis on suur valik atraktsioone alates väikelastele mõeldud rahulikest karussellidest kuni peadpööritava kiirusega sõitvate Ameerika mägedeni. Pargis korraldatakse temaatilisi etendusi, kus pürotehnilised lahendused on põimitud koreograafia, muusika-, valguse ja veemänguga. Kord nädalas saab nautida Fiestaventura meelelahutusprogrammi, mille on Themed Entertainment Association Award tunnustanud maailma parimaks live-sõuks. On olemas suur valik söögi- ja joogikohti.

Caribe veepark
PortAventura Caribe Aquatic Park veepark asub kohe Port Aventura kõrval, kuhu pääseb eraldi piletiga. Veepargis on liumäed, mullivannid, laste mänguala, restoranid, sisebassein, hoiukapid ja suveniiripood.

Aquapolis
Traditsiooniliste atraktsioonidega veepark (lainebasseinid, liumäed jms), kus on eraldi pargiosa väikelastele asub u 15 km Cambrilsist. Veeparki saab Cambrilsist mugavalt bussiga, aadress on Passeig Pau Casals. Aquopolis on Costa Daurada ainus veepark, kus lisaks veemõnudele saab nautida delfiinide ja merilõvide sõud ning eelregistreerimise korral merilõvidega mängida ja ujuda. Pargis on ka söögi- ja joogikohad.

Salou kardirada
Camrilsist u 7 km kaugusel, Salou-Reusi maantee 2,1. km-l on üks suurimaid kardiradu Euroopas - Karting Salou. Tavaline ringrada (lubatud al 14. eluaastast) on üle 800 m ja lasterada u 300 m pikk. Kompleksis on suur parkla, baar, laste mänguväljak ning benji-hüppe plats.

Ferrari Land
2017. a kevadel avatud teemapark asub Port Aventura juures, sissepääs eraldi piletiga. Siin saab proovida Euroopa kõrgeimat Ameerika mägede atraktsiooni.


Söök ja jook

Toidul on katalaani hinges kindel koht ning Kataloonia kulinaarne maastik on üks paeluvamaid Euroopas. See on kerge, maitsev, tervislik. Kasutatakse eelkõige kohalikku toorainet - rannikul rohkelt värsket kala ja mereande, sisemaal on populaarsed röstitud ja praetud liha, pajaroad, hautised ning erinevad vorstid. Kataloonia on tuntud mar i montaña ehk meri ja mäed kontseptsiooni poolest, mis tähendab erinevate ja tihti ka vastandlike toiduainete kombineerimist.

Kohalikud road
Pa amb tomaquet -krõbe valge leib, mida on hõõrutud küüslaugu ja värske tomatiga ning immutatud värske oliiviõliga.
Exqueixada - soolatursa salat
Botifarra - valge katalaani vorst (tihti koos valgete ubadega)
Fuet - pikk salaami-tüüpi vorst
Escudella - katalaani ühepajatoit kartulist, kapsast, aedviljadest, nuudlitest ja sealihast
Suquet de peix - kala ja mereanni supp
Fideus - pikad peened nuudlid sealiha, vorsti ja punase pipraga
Rape a l'all cremat - kohalik kala (merikurat) röstitud küüslauguga
Llenguado a la planxa - grillitud merikeel
Xható - endiivia- ja oliivisalat koos tuunikala või tursaga
Crema catalana - karamellikreem (munakreem) karamellsuhkruga
Mel i mato - kitsejuust meega

Tapas
Tapas ehk kerged suupisted, mille poolest Hispaania kohvikud ja baarid on maailmakuulsad. Need on erinevad hõrgutised, alates isutekitajatest oliividest ja soolamandlitest kuni juurviljasalatite, praetud kalmaari, küüslaugukrevettide, lihapallide, vürtsikartulite, omletilõikude, juustu- ja vorstiviilude ning anšoovisteni välja. Nimekiri on lõputu ja üllatavalt mitmekesine. Neist saab kokku põneva ja maitsva eine, mis täidab hästi kõhtu.

Joogid
Vein on püsivalt katalaanide laual. Lisaks laiale kvaliteetveinide valikule kogu Hispaaniast (Rioja, Navarra, Ribera del Duero jt), võib siin proovida suurepäraseid kohalikke veine, Barcelona lähistelt Penedes viinamarjakasvatuspiirkonnast, kus valmistatakse ka cavat - Hispaania vahuveini. Cava ise sobib suurepäraselt mereandide ja enamus tapas'tega.
Sangría on üks eelistatumaid jooke, tehtud veinist, puuviljast ja brändist, kuid seda joovad rohkem turistid kui kohalikud.

Cambrilsi sadamapiirkonnas on piirkonna parimad kala- ja mereandide restoranid ning tapas-baarid.   


Turismimaks

Hispaanias majutudes tasutakse turismimaks kohapeal hotellis.Tasud erinevad vastavalt sihtkohale ja hotelli ametlikule kategooriale. Turismimaksu makstakse maksimaalselt 7 öö eest, summa on u 0,50-1,25 €/öö inimese kohta. Alla 18-aastased lapsed ei pea turismimaksu tasuma.


Väljas söömine

Katalaanid jumaldavad söömist, eriti väljas õhtustamist kui sotsiaalse suhtlemise kehastust. Nii nagu kõik hispaanlased, söövad nemadki hilja. Lõunat ei sööda tavaliselt enne kella 14:00. Õhtusööki pakutakse tavaliselt 20:00 ja 23:30 vahel, kuid mõnikord nädalavahetustel ei istuta õhtusöögilauda enne 22:00. 
Süüa saab tavaliselt igal ajal, aga kui lähete restorani kohe pärast selle avamist, avastate, et einestate või õhtustate üksi või ainult teiste turistide seas. Võite üle võtta hispaanlaste kombe hilise õhtuni vastu pidada, süües vahepeal tapas'eid.
Kohalikud söövad sageli kolmekäigulise lõuna- ja õhtusöögi, mis sisaldab ka magustoitu ja kohvi. Sellegipoolest on tavaline jagada esimest käiku või tellida ainult un sólo plato (ainult pearoog). 
Kohvi serveeritakse mustalt (café solo), vähese piimaga (cortadao) või pooleks kuuma piimaga (café con leche).

 

Elanike arv ja vahemaad

Cambrils u 30 000 elanikku 
Salou   7 km 
Port Aventura10 km
Tarragona 18 km 
Barcelona 120 km

Aurinko esindajad sihtkohas

Meie esindajaga kohtute lennujaamas. Saabumisjärgselt viib esindaja kindlaksmääratud kellaajal hotellides läbi infotunnid, kus saate lähemat teavet nii sihtkoha kui ka ekskursioonide kohta.Infotunni kellaaja teatab esindaja teile transfeeril. Esindajaga saate ühendust ka telefoni teel. Teenindus ja ekskursioonid on eesti keeles. Kõik Aurinko esindajad suhtlevad ka vene ja inglise keeles.

Reisidokumendid

Rohkem teavet leiad riikide all oleva Info vahelehelt.