Fuengirola, Costa del Sol – sihtkohainfo

Fuengirola, Costa del Sol 1
Fuengirola, Costa del Sol 2
Fuengirola, Costa del Sol 3
Fuengirola, Costa del Sol 4
Fuengirola, Costa del Sol 5
Fuengirola, Costa del Sol 6
Fuengirola, Costa del Sol 7
Fuengirola, Costa del Sol 8
Fuengirola, Costa del Sol 9
Fuengirola, Costa del Sol 10
Fuengirola, Costa del Sol 11
Fuengirola, Costa del Sol 12
Fuengirola, Costa del Sol 13
Fuengirola, Costa del Sol 14
Fuengirola, Costa del Sol 15
Fuengirola, Costa del Sol 16
Fuengirola, Costa del Sol 17
Fuengirola, Costa del Sol 18
Fuengirola, Costa del Sol 19
Fuengirola, Costa del Sol 20
Fuengirola, Costa del Sol 21
Fuengirola, Costa del Sol 22
Fuengirola, Costa del Sol 23
Fuengirola, Costa del Sol 1
Fuengirola, Costa del Sol 2
Fuengirola, Costa del Sol 3
Fuengirola, Costa del Sol 4
Fuengirola, Costa del Sol 5
Fuengirola, Costa del Sol 6
Fuengirola, Costa del Sol 7
Fuengirola, Costa del Sol 8
Fuengirola, Costa del Sol 9
Fuengirola, Costa del Sol 10
Fuengirola, Costa del Sol 11
Fuengirola, Costa del Sol 12
Fuengirola, Costa del Sol 13
Fuengirola, Costa del Sol 14
Fuengirola, Costa del Sol 15
Fuengirola, Costa del Sol 16
Fuengirola, Costa del Sol 17
Fuengirola, Costa del Sol 18
Fuengirola, Costa del Sol 19
Fuengirola, Costa del Sol 20
Fuengirola, Costa del Sol 21
Fuengirola, Costa del Sol 22
Fuengirola, Costa del Sol 23

Sihtkohainfo

Infoleht

Eestikeelse infolehe leiate siit.
Venekeelse infolehe leiate siit.

Ekskursioonide info ja esindajate kontaktid leiate meie kodulehelt vahetult enne hooaja algust.


Hea teada hotellis

Sihtkoha kõrghooajal on hotellide poolt pakutavad teenused saadaval üldjuhul täismahus. Oluline on meeles pidada, et enne ja pärast kõrghooaega, sõltub saadaolevate hotelliteenuste valik mitmetest erinevatest asjaoludest nagu hotelli täituvus, ilm jne. Seega ei pruugi kõik teenused (nt hotellide meelelahutusprogrammid; basseinide soojendused; konditsioneeride toimimine jms) olla pärast sihtkoha kõrghooaega alati kättesaadavad. Hotelliteenuste toimimise üle otsustab iga hotell ise.
Aurinko teeb kõik endast oleneva, et meie veebilehekülje hotellikirjeldused oleksid võimalikut täpsed. Aurinko ei vastuta selliste ebatäpsuste eest, mille puhul hotell hooaja vältel muudab oma kategooriat, poliitikat või muid teenuseid.


Golf

Costa del Soli kutsutakse ka Costa del Golfiks, sest klimaatiliselt sobib see piirkond aastaringseks golfi harrastamiseks ning väljakuid on siia rajatud juba rohkem kui 30. Suure valiku väljakute hulgast leiab iga harrastaja endale sobiva. Golf on Andaluusias väga populaarne, seetõttu soovitame tii-ajad ette broneerida. Täpsem info vt. www.golf-andalucia.net/index.htm

Torrequebrada Golf Club www.golftorrequebrada.com
1976. aastal avatud Torrequebrada golfiväljaku teevad huvitavaks seda kaunistavad troopilised taimed ja puud. Maaliline väljak paneb ka kõige vilunuma golfari proovile alates esimesest tiist. Väljaku keerulisemail rajal (rada 11, 164m, par 3 ) tuleb olla väga ettevaatlik juba avalöögiga, sest griini ümbritsevad järvekesed ja sügavad bunkrid. Griin ise aga on kahel tasemel. Väljakut soovitatakse eelkõige madalama handicap´iga mängijatele.

Marbella piirkonda nimetatakse golfimängijate mekaks, sest siin on Andaluusia kõige ilusamad ja huvitavamad golfiväljakud.

Club de Golf Aloha www.clubdegolfaloha.com

Aloha golfiväljak pakub maalilisi vaateid mägedele, huvitavat mängu ning kuulub parimate golfiväljakute hulka Euroopas. 1975. aastal avatud väljak nõuab eelkõige tugevaid lööke ja täpsust. Golfiklubi restoran on üks parimaid Marbellas. Kuna tegemist on privaatse klubiga, kus nõutakse kliendikaardi olemasolu, siis saavad tavakülastajad tii-aegu broneerida vaid maist septembrini.

Cabopino Golf www.cabopinogolf.com

2001. aasta aprillis avatud golfiväljak pakub ilusad vaated merele ja mägedele. Keeruliseim rada (rada 5, 378m, par 4) on väga kitsas ning seda ääristab paremalt külgveetakistus tii´st griin´ini ja aut vasakult. Kõige ilusam avalöögiala ( rada 3, 288m, par 4) on raiutud kaljuseina ning selle raja edenemisala asub 200m allpool. Loomulikult avaneb sealt maaliline vaade.

Guadalmina Golf Club www.guadalminagolf.com

Guadalmina golfiväljakud on imelise maastikuga. Lõunapoolne väljak on raskem ning ootab eelkõige kogenud mängijaid. Golfiväljakut kaunistavad troopilised taimed, ilus liivarand ja vaated mägedele. Veetakistused puuduvad. Kuigi põhjapoolsel väljakul on palju veetakistusi ja puid, on seal siiski lihtsam mängida. Kõige ilusamad griinid põhjapoolsel väljakul (rada 9 ja rada 18) asuvad kahelpool suurt järve, mille keskelt purskub vesi 30 meetri kõrgusele pakkudes huvitavat vaatemängu.

Greenlife Golf http://www.greenlife-golf.com/

Greenlife Golfiväljakut kaunistab ilus lopsakas loodus ja suur järv purskkaevuga. Golfiväljak sobib igal tasemel mängijale. Klubi kompleksi kuulub ka golfikool, pro shop, 2 tenniseväljakut, jõusaal, saun, soojendusega sisebassein ja luksuslik restoran El Lago.

La Quinta Golf and Country Club www.laquintagolf.com

Golfiklubi on asutatud kolmekordse maailmameistri Manuel Piñero poolt. Tõeliselt huvitav golfiväljak, mis koosneb kolmest 9-augulisest väljakust, mida saab omavahel kombineerida, et mängu raskemaks või lihtsamaks muuta. La Quinta Golfiklubisse kuulub ka tasemel golfikool, kus saavad harjutada nii algajad kui ka edasijõudnud. Golfiklubi juurde kuulub ka suurepärane restoran ja luksuslik Spa.

Las Brisas Golf Club http://www.lasbrisasgolf.com/es_bienvenidos.asp

Golfiklubi on asutatud 1968-ndal aastal D. Jose Banusi poolt ning kandis siis nime Club de Golf Nueva Andalucia. Golfiväljaku arhitekt Robert Trent Jones on loonud imelise maastikuga golfiväljaku. Erinevaid taimi ja puid on siia toodud igalt kontinendilt. Mängu Las Brisas`e golfiväljakul muudavad keeruliseks 10 järvekest, 2 pikka ojakest ning arvukad bunkrid.

Los Naranjos Golf Club http://www.losnaranjos.com/

Golfiklubile on pandud nimi apelsinipuude järgi, mis kaunistavad väljakuid. Maastik ei ole väga mägine, kuid edenemisalad on suhteliselt kitsad. Golfiklubi kuulub Hispaania parimate klubide hulka ning see on ka põhjuseks, miks Sean Connery seal armastab tihti mängimas käia. Golfiklubi kompleksi kuulub ka "The Wellness Tower", kus saab peale mängu lõõgastuda masaazhiruumis või võtta osa näiteks Pilatese treeningust.

La Dama de Noche Golf http://www.golfdamadenoche.com/Bienvenida.html

La Dama de Noche golfiklubi asub Puerto Banusi vastas ning on sobilik igal tasemel mängijale. Golfiklubi nimetus tuleneb La Dama de Noche (Öö daam) lillesordist, mis avaneb vaid öösiti ja katab golfiväljakud meeldiva lillelõhnaga, mis ühtlasi hoiab eemale ka sääsed. Golfiväljakutel saab mängida ööpäevaringselt. Öösel on väljakud valgustatud nii, et ei teki varje ning nähtavus on väga hea.

Marbella Golf and Country Club http://www.marbellagolf.com/

Luksuslik Marbella Golf and Country club kuulub euroopa parimate hulka. Maastik on siin väga mägine ja pakub imelisi vaateid ümbritsevale loodusele ja merele. Iga rada on siin unikaalne ning mängurõõmu jätkub eelkõige vilunud golfaritele. Golfiklubis on ka muljetavaldav restoran, baar, pro shop ja tenniseväljakud.

Rio Real Golf Club http://www.rioreal.com/

1965-ndal aastal loodud Rio Reali golfiklubi saab oma nimetuse jõest, mis voolab neljas kohas üle golfiväljakute. Maastik on siin suhteliselt tasane, kuid mängu see lihtsamaks ei tee. Näiteks 11- nda raja avalöök peab ületama kitsa jõeoru ning enne griinile jõudmist tuleb ettevaatlik olla veel ühe väikese jõekesega. Märkimisväärselt ilusad rajad on 5 ja 6, mis asuvad mere ääres. Lisaks jõgedele on väljakutel ka väikesi järvekesi ja piisavalt palju bunkreid. Klubis saab võtta ka golfikursusi.

Santa Maria Golf and Country Club http://www.santamariagolfclub.com/

Esimesed 9 rada on disainitud arhitekt Antonio Garcia Garrido poolt, ülejäänud 9 rada on loodud 1996-ndal aastal golfiklubi poolt. Klubi on väga populaarne igal tasemel golfarite seas. Golfiklubis on ka tenniseväljakud, bassein ja bowlingusaal.

Santa Clara Golf Club http://www.santaclara-golf.com

2001. aastal avatud maalilise loodusega golfiväljakud muudavad siin mängu tõeliselt nauditavaks igal tasemel golfarile. Väljakutel on mitmeid järvekesi ning pikk ja looklev jõgi. Maastik on üsna tasane, välja arvatud 8. rada, mis tõuseb kõrgelele mäele. 9-nda raja avalöögi alalt avaneb suurepärane vaade vahemerele ja ümbritsevale loodusele. Klubis saavad võtta kursusi nii algajad kui edasijõudnud.


Lennujaamatransfeerid

Aurinko reisipaketi hinda kuuluvad transfeerid lennujaamast hotelli ja tagasi.

Lennujaam Málaga
Transfeeri pikkus u 20 km
Transfeeri kestus  Fuengirolasse u 40–60 min


Rannad

Fuengirolas on lai, tumedama liivaga rand. Lamamistoolid ja päevavarjud on rannas tasulised, u 4-6 € päev. Pakutakse erinevaid rannateenuseid, laenutatakse vesijalgrattaid jm. veespordivahendeid. Rannapromenaadil töötab päevasel ajal arvukalt kohvikuid ja restorane. NB! Ujuma minnes soovitame kanda ujumisusse, sest merepõhjas võib leiduda merisiilikuid, kohati ka merikuradi nimelist mürgist kala.


Transport ja liiklus

Fuengirolas saab hõlpsasti liikuda jalgsi, kuid ka bussi - ja rongiühendused lähipiirkondadesse on väga head.

Buss
Fuengirolast sõidab palju busse Málagasse, kust saab edasi teekonda jätkata nt Granadasse ja Sevillasse. Buss sõidab ka Mijasesse ja Marbellasse. Torremolinosest on  paar korda päevas bussiühendus Benalmadena kaudu Rondasse, reis kestab u 2 t 30 min.

Rong
Málaga ja Fuengirola vahel sõidab kohalik rong u iga 20 min järgi . Fuengirola keskuses on 2 peatust : Los Boliches ja Fuengirola. Málagast on head rongiühendused nt Sevillasse, Cordobasse  ja Madriidi. Lähirongide piletid on soodsa hinnaga. 

Takso
Takso saab lähimast taksopeatusest või tellida hotelli. Taksos ei ole taksomeetrit, kuid olemas hinnakiri. Pikemate reiside puhul on soovitav hinnas enne kokku leppida.

Minirong
Fuengirolas liikumiseks on mugav minirong, mis väljub hotelli El Puerto eest rannapromenaadilt. Rong väljub  u 1 kord tunnis. 


Vee- ja teemapargid

Tivoli World ( Arroyo de la Miel, Benalmadena)

Costa del Soli suurim lõbustuspark asub Arroyo de la Mielis, u 2 km kaugusel Benalmadena rannast. Eksootliste taimede, restoranide ja vabaõhuteatritega pargis on rohkelt erinevaid atraktsioone - Ameerika mäed, karussellid, kiiged, veeatraktsioonid. Tivolis on võimalus vaadata flamencoshowd, Metsiku Lääne showd ning osaleda ise interaktiivsetes showdes.
http://www.tivoli.es

Lõbustuspark Funny Beach (Marbella)

Marbella lähedal paiknev Funny Beach on mõeldud nii suurtele kui väikestele lõbujanulistele puhkajatele. Rannas asuvas meelelahutuspargis on kardirada, minigolf, elektriautod, videomängud, piljard. Funny Beachil saab sõitma minna ka suure banaanipaadi, vesisuuskade ja skuutriga. http://www.funnybeach.com

Veepark Parque Acuatico (Mijas)

Üks piirkonna paremaid ja suuremaid veeparke, kus on lainebassein, kamikadze, raftinguhuvilistele seikluste jõgi ning väikelastele minipark. Pargis korraldatakse erinevaid show'sid, vesiaeroobika tunde ja rannavolle võistlusi. Mijas asub Fuengirola lähedal. Park on avatud mai algusest septembri lõpuni.
www.aquamijas.com

Veepark Aqualand (Torremolinos)

Siinsed veeliumäed pakuvad rõõmu ja adrenaliini nii lastele kui täiskasvanutele. Park on avatud mai lõpust septembri keskpaigani.
http://www.aqualand.es/torremolinos/index.php?wlang=en


Teemapargid ja muuseumid

Benalmadena Sealife

Nii lastele kui täiskasvanutele mõnusat ajaviidet pakkuv akvaarium paikneb Benalmadena jahisadamas. Tunnelis jalutades, võib enda ümber ja kohal üpris lähedalt näha kõikvõimalikke mereelukaid alates korallidest ja väikestest kaladest kuni suurte haideni. Esindatud on üle 5000 erineva liigi nii Vahemere piirkonnast kui ka Atlandi, India ja Vaiksest ookeanist ning Punasest merest.
www.sealifeeurope.com 

Selwo Marina

Benalmadenas Paloma pargis asuv mereloomade park, kus võib näha delfiine, merilõvisid, pingviine, roomajaid, samuti papagoisid ja teisi troopilisi linde. Mitu korda päevas leiavad aset erinevad looma- ja linnushowd.
www.selwomarina.com

Selwo safaripark

100-l hektaril laiuvas pargis on võimalik lähedalt näha väga erinevaid loomi. Lisaks pakutakse külastajatele ka ootamatuid seikluslikke üllatusi. Saab ratsutada, rippsilda ületada ja vibulaskmises kätt proovida. Safaripark paikneb Marbella ja Estepona vahelise kiirtee ääres, Autovia Costa del Sol 162,5 km-l.
www.selwo.es

Fuengirola loomaaed

Tegemist on loomasõbraliku paigaga, kus loomadele on püütud luua võimalikult looduslähedane elukeskkond. Te satute otse metsiku looduse keskele, jalutate läbi vihmametsa, näete ahve, krokodille, madusid, leoparde ja paljusid teisi loomi. Loomaaed asub mõneminutilise jalutuskäigu kaugusel Fuengirola bussi- ja raudteejaamast, härjavõitlusareeni lähedal.
www.zoofuengirola.com

Krokodillipark

Torremolinose veepargi kõrval paiknevas krokodillipargis elab üle 300 krokodilli, alates väikestest krokodillipoegadest kuni 5 m pikkuste isenditeni. Lisaks krokodillidele võib pargis näha ka ponisid, mufloneid ja hirvi. Iga päev toimuvad erinevad loomashowd.
www.crocodile-park.com

Köisraudtee

Benalmadenas on võimalik sõita ka köisraudteega. Tivoli juures asuvast köisraudtee peatusest viib 4-kohaline funikulöör teid Malaga ranniku kõrgeimasse punkti Calamorro mäele (724 m), kust avaneb unustamatu vaade Sierra Nevada mäeahelikule ning allolevale orule. Selge ilma korral paistab siit ka Gibraltar ja Aafrika rannik. Mäetipus on baar ning suveniirikauplus, samuti on mäekülgedel vaadete nautimiseks jalutusrajad. Uuteks atraktsioonideks on kotkaste ja öökullide näitus ja eeslitega ratsutamine. Suvisel ajal sõidab funikulöör iga kümnekonna minuti järel.

Carromato de Max (Mijas)

Maailma kõige pisemate asjade muuseum, mis avati juba 1972 aastal. See on ainus muuseum maailmas, kus näete Leonardo ``Viimase õhtusöögi`` maali, mis on joonistatud riisiterale, riietatud kirpe, hambaorgist tehtud baleriini ja palju teisi uskumatult väikseid asju. Vaatamiseks on välja pandud kokku 360 pisikest imet.

Elanike arv ja vahemaad

Fuengirola u 65 000 elanikku  
Benalmadena12 km 
Torremolinos 20 km
Marbella 30 km
Malaga34 km
Ronda88 km
Nerja91 km
Granada 152 km
Córdoba185 km
Cádiz 230 km

Aurinko esindajad sihtkohas

Aurinko esindajad ootavad teid lennuväljal ning viivad saabumisjärgselt läbi infotunnid, kus saate infot nii sihtkoha kui ka ekskursioonide kohta. Infotunni kellaaja teatavad esindajad teile transfeeril. Esindajatega saab ühendust ka telefoni teel. Esindajate mobiiltelefoni numbrid avaldame vahetult enne reiside algust.

Reisidokumendid

Rohkem teavet leiad riikide all oleva Info vahelehelt.