Torremolinos, Costa del Sol – sihtkohainfo

Torremolinos, Costa del Sol 1
Torremolinos, Costa del Sol 2
Torremolinos, Costa del Sol 3
Torremolinos, Costa del Sol 4
Torremolinos, Costa del Sol 5
Torremolinos, Costa del Sol 6
Torremolinos, Costa del Sol 7
Torremolinos, Costa del Sol 8
Torremolinos, Costa del Sol 9
Torremolinos, Costa del Sol 10
Torremolinos, Costa del Sol 11
Torremolinos, Costa del Sol 12
Torremolinos, Costa del Sol 13
Torremolinos, Costa del Sol 14
Torremolinos, Costa del Sol 15
Torremolinos, Costa del Sol 16
Torremolinos, Costa del Sol 17
Torremolinos, Costa del Sol 18
Torremolinos, Costa del Sol 19
Torremolinos, Costa del Sol 20
Torremolinos, Costa del Sol 21
Torremolinos, Costa del Sol 1
Torremolinos, Costa del Sol 2
Torremolinos, Costa del Sol 3
Torremolinos, Costa del Sol 4
Torremolinos, Costa del Sol 5
Torremolinos, Costa del Sol 6
Torremolinos, Costa del Sol 7
Torremolinos, Costa del Sol 8
Torremolinos, Costa del Sol 9
Torremolinos, Costa del Sol 10
Torremolinos, Costa del Sol 11
Torremolinos, Costa del Sol 12
Torremolinos, Costa del Sol 13
Torremolinos, Costa del Sol 14
Torremolinos, Costa del Sol 15
Torremolinos, Costa del Sol 16
Torremolinos, Costa del Sol 17
Torremolinos, Costa del Sol 18
Torremolinos, Costa del Sol 19
Torremolinos, Costa del Sol 20
Torremolinos, Costa del Sol 21

Sihtkohainfo

Infoleht

Eestikeelse infolehe leiate siit.
Venekeelse infolehe leiate siit.

Ekskursioonide info ja esindajate kontaktid leiate meie kodulehelt vahetult enne hooaja algust.


Aktiivne puhkus

Torremolinoses saab mängida tennist, ratsutada ja külastada jõusaale. Piirkonnas on enam kui  50 heatasemelist golfiväljakut.

Plaza Mayori vabaajakeskuses Malaga ja Torremolinose vahel on keeglihall.

Plaza de Costa del Solis on Inter-gym, kus on lisaks jõusaalile võimalik osaleda ka aeroobika - ja stepptundides.

Moto Mercado - rendifirmast Bajondillo rannapromenaadil saab rentida jalgrattaid, mootorattaid ja skuutreid.  

U 4 km kaugusel Torremolinose keskusest asuvad  El Ranchito -ratsatallid.

Simply Diving -sukeldumiskeskuses on võimalik liituda sukeldumiskursuste ja väljasõitudega. 

Torremolinoses Palacio de Deportes San Miguelis saab mängida tennist. Väljakud on asfaltkattega. 


Apteek ja arstiabi

Torremolinoses on mitmeid apteeke, üks neist on avatud ööpäevaringselt. Apteegi tunnuseks on roheline rist. Loodame, et Te ei vaja reisil olles arstiabi, kuid vajadusel soovitame pöörduda hotelli retseptsiooni poole, et arsiabi kutsuda. Hädaabinumber on 112. Torremolinoses asub Medicos Costa del Sol arstipunkt, mis on avatud 24 t, arstid teevad ka hotellivisiite. Visiiditasu on päevasel ajal u 75 eurot, öisel ajal natukene kallim. Benalmadena Xanit erahaiglas võtab vastu nii üldarst kui eriarstid. Fuengirolas on Soome arstidega hambaravikliinik Scandental. 


Hea teada

Joogivesi
Kraanivesi on joodav, kuid kloorisisaldusest johtuvalt ebameeldiva maitsega. Soovitame teil juua pudelitesse villitud joogivett.

Jootraha kuulub tavaliselt hinna sisse, kuid hea teeninduse eest on kombeks jätta jootraha 5-10% arve summast. Väikese jootrahaga võib rõõmustada ka hotelli toateenijat.

Muuseumid
Paljud muuseumid on pühapäeviti ja esmaspäeviti suletud. Muuseumipilet täiskasvanule maksab umbes 3 EUR, lapsed ja pensionärid poole hinnaga. Iga kuu viimasel reedel on muuseumitesse sissepääs tasuta.

Turvalisus
Hotellis on soovitav hoida väärisesemeid, dokumente ja raha seifis. Samuti ärge jätke oma isiklikke asju ja kotte valveta baarides, restoranides ning randades. Taskuvaraste suhtes ettevaatlik tuleks olla ka tänaval liigeldes.

Parkimine
Parkimine on üsna keeruline, sest vabu parkimiskohti leida on väga raske. Parkimishinnad algavad 1 EUR päev, 1,5 EUR 1 tund. Marbellas on hinnatase kõrgem. Sinisel joonel parkimine on tasuline, raha makstakse parkimiskontrolöri kätte või ostetakse automaadist pilet (Malagas), kollasele joonele ja keelava märgi alla parkida ei soovita mingil juhul, kuna peale teisaldamist tuleb teil maksta trahv u 120 eurot.

Liikumisraskustega reisijad
Torremolinos ei sobi raskema liikumispuudega inimestele, kuna keskuses on suured kõrguseerinevused ja palju treppe. Invataksodega saab lennujaamast hotelli. Laenutatakse ka ratastoole, kuid see tuleks broneerida kindlasti ette.


Hea teada hotellis

Sihtkoha kõrghooajal on hotellide poolt pakutavad teenused saadaval üldjuhul täismahus. Oluline on meeles pidada, et enne ja pärast kõrghooaega, sõltub saadaolevate hotelliteenuste valik mitmetest erinevatest asjaoludest nagu hotelli täituvus, ilm jne. Seega ei pruugi kõik teenused (nt hotellide meelelahutusprogrammid; basseinide soojendused; konditsioneeride toimimine jms) olla pärast sihtkoha kõrghooaega alati kättesaadavad. Hotelliteenuste toimimise üle otsustab iga hotell ise.
Aurinko teeb kõik endast oleneva, et meie veebilehekülje hotellikirjeldused oleksid võimalikut täpsed. Aurinko ei vastuta selliste ebatäpsuste eest, mille puhul hotell hooaja vältel muudab oma kategooriat, poliitikat või muid teenuseid.


Lennujaamatransfeerid

Aurinko reisipaketi hinda kuuluvad transfeerid lennujaamast hotelli ja tagasi.

Lennujaam Málaga
Transfeeri pikkus u 8 km
Transfeeri kestus u 20 min

Ainult lennupileti ostnud saavad lennujaamast Torremolinosesse taksoga, hind u 20-30 €.


Reisile koos lastega

Pere pisimatega saab veeta meeldiva päeva Benalmadena Selwo Marina -mereloomade pargis või Fuengirola Bioparc´is (endine Fuengirola Zoo).

Aquapark-veepark on suurepäraseks meelelahutuseks nii lastele kui täiskasvanutele. Sissepääsupileteid saate osta meie esindajalt.

Veepargi kõrval asuvas krokodillipargis ( Crocodile Park ) võib imetleda veeelukaid. Torremolinoses saab mängida minigolfi, El Parque de la Baterian pargis on lastele mänguväljak ja nädalalõppudel ka karussell.


Restoranid ja meelelahutus

Torremolinose rohkete restoranide hulgast leiab nii traditsioonilist kohalikku kui ka rahvusvahelist kööki pakkuvaid söögikohti ning suurepäraseid chirinquito- kalarestorane. Tuntuimad kalarestoranid leiate Carihuela rannast.
Torremolinos ööelu oma lugematute baaride, diskobaaride ja ööklubidega ei jäta kedagi ükskõikseks. Parimad kohad on keskuses Nogalera väljakul ja Casablanca tänaval. Rahvusvahelist tantsumuusikat mängitakse nt Eugenio ja New Mario tantsurestoranides Calle Casablancal. Pepe Lopezis tantsitakse flamencot paaril õhtul nädalas.


Sisseostud

Torremolinos oma suurepäraste ostuvõimalustega toob naeratuse näole igale ostlejale. Populaarseimateks sisseostudeks on nahktooted, kingad, käekotid, riided, ehted ja juust, õhu käes kuivatatud sinki ja vein.
Torremolinose kuulsaim ostutänav on San Miguel. Paljude populaarsete brändide kauplused asuvad Avenida Palma de Mallorca peatänaval. Ka Carihuela rannapromenaadilt leiab huvitavaid poode.


Rannad

Torremolinoses on u 10 km pikkune lai, tumedama liivaga rand. La Roca kalju jagab ranna kaheks : idapoole jäävad Alamose, Playa Marina ja Bajondillo rannad, läände Carihuela ja Montemari rand. Lamamistoolid ja päevavarjud on rannas tasulised, u 5 € päev. Pakutakse erinevaid rannateenuseid, laenutatakse vesijalgrattaid jm. veespordivahendeid. Rannapromenaadil töötab päevasel ajal arvukalt kohvikuid ja restorane. NB! Ujuma minnes soovitame kanda ujumisusse, sest merepõhjas võib leiduda merisiilikuid, kohati ka merikuradi nimelist mürgist kala.
Torremolinose parimad rannad on Playa Bajondillo, Carihuela ja  Montemar.


Transport ja liiklus

Torremolinoses on lihtne jalgsi liikuda. Linnade vahel on soodsad ja hästi toimivad bussi - ja rongiühendused.

Buss
Torremolinosest sõidab buss mitu korda päevas Málagasse, kust saab reisi jätkata nt Granadasse ja Sevillasse. Buss sõidab ka Mijasesse ja Marbellasse. Torremolinosest sõidab iga päev paar bussi  Benalmadena kaudu Rondasse, reis kestab u 2 t 30 min. Ka Gibraltari piirilinna La Lineasse pääseb Torremolinosest.

Rong
Kohaliku rongiga pääseb Torremolinosest Málagasse ja Fuengirolasse. Torremolinoses on mitu rongipeatust : Montemar, Torremolinos, La Colina ja Los Alamos. Rongis on võimalik osta edasi-tagasi pilet, mis on soodsam kui kaks ühe suuna piletit.

Takso
Takso saab taksopeatusest või tellida selle hotelli. Pikemate sõitude korral tasuks enne hind kokku leppida.

Elanike arv ja vahemaad

Torremolinos u 65 000 elanikku 
Benalmadena  5 km
Málaga15 km
Fuengirola 20 km
Marbella46 km
Nerja74 km
Ronda 105 km
Granada 138 km 
Córdoba170 km 
Cádiz 225 km

Aurinko esindajad sihtkohas

Aurinko esindajad ootavad teid lennuväljal ning viivad saabumisjärgselt läbi infotunnid, kus saate infot nii sihtkoha kui ka ekskursioonide kohta. Infotunni kellaaja teatavad esindajad teile transfeeril. Esindajatega saab ühendust ka telefoni teel. Esindajate mobiiltelefoni numbrid avaldame vahetult enne reiside algust.

Reisidokumendid

Rohkem teavet leiad riikide all oleva Info vahelehelt.