Umag – sihtkohainfo

Umag 1
Umag 2
Umag 3
Umag 4
Umag 5
Umag 6
Umag 7
Umag 8
Umag 9
Umag 10
Umag 11
Umag 12
Umag 13
Umag 14
Umag 15
Umag 16
Umag 17
Umag 18
Umag 19
Umag 20
Umag 21
Umag 1
Umag 2
Umag 3
Umag 4
Umag 5
Umag 6
Umag 7
Umag 8
Umag 9
Umag 10
Umag 11
Umag 12
Umag 13
Umag 14
Umag 15
Umag 16
Umag 17
Umag 18
Umag 19
Umag 20
Umag 21

Sihtkohainfo

Infoleht

Eestikeelse infolehe leiate siit.
Venekeelse infolehe leiate siit.

Ekskursioonide info ja esindajate kontaktid leiate meie kodulehelt vahetult enne hooaja algust.


Hea teada

Arst

Arsti on võimalik kutsuda hotelli retseptsioonist, Porečis on ka munitsipaalhaigla ja Albatros hotellis Zelena Lagunas on arstipunkt.

Apteek

Apteegid on avatud 09:00 - 20:00. Pühapäeval on avatud valveapteek 09:00 - 12:00 ja 17:00 - 20:00.

Internet

Suuremad netioperaatorid on METRONET ja ISKON. Horvaatias on nii internetikohvikuid kui ka wifi leviala.

Joogivesi

Kraanivee joomine ei ole keelatud, kuid soovitatakse kasutada pudelivett.

Turvalisus

Horvaatia on turvaline nii rendiautoga seiklejatele, matkajatele kui ka kuurortpiirkondades rannamõnude nautijaile. Kuid nagu tavapärased turvameetmed seda ette näevad, ärge jätke isiklikke esemeid järelvalveta, ka mitte rendiautosse nähtavale kohale, ning hotellitoas rentige oma asjade hoidmiseks seif. Omal käel maad avastama minnes soovitame järgida ametlikult kaardistatud matkaradasid ja maanteid. Kohalikud elanikud on reeglina väga sõbralikud ja abivalmid, pildistamiseks ja filmimiseks on siiski viisakas luba küsida. Üldine hädaabinumber on 112.
NB! Politseinikke ja sõjaväelasi, k.a militaarobjekte ei ole lubatud pildistada ja filmida, samuti soovitatakse hoiduda rannikukuurortides asuvate striptiisiklubide külastamisest, teile esitatav arve võib olla ehmatavalt suur ja selle tasumata jätmine on praktiliselt võimatu.

Raha ja krediitkaardid

Horvaatia rahaühik on KUNA e HRK (kasutusel on ka lühend KN). 1 euro eest saab u 7,4 kunat . Rahavahetuspunktid on olemas nii lennujaamas, postkontorites kui pankades ( nt Istarska Banka). Pangaautomaate (bankomat) on piisavalt. Igapäevane sularahas maksmine toimub kunades. Tihti saab nt turgudel või erataksodes maksta ka eurodes, aga sel juhul tuleb arvestada kehva kuna-euro kursiga.Kasutusel on rahvusvaheliselt tuntud pangakaardid (Visa, Mastercard, American Express).


Hea teada hotellis

Sihtkoha kõrghooajal on hotellide poolt pakutavad teenused saadaval üldjuhul täismahus. Oluline on meeles pidada, et enne ja pärast kõrghooaega, sõltub saadaolevate hotelliteenuste valik mitmetest erinevatest asjaoludest nagu hotelli täituvus, ilm jne. Seega ei pruugi kõik teenused (nt hotellide meelelahutusprogrammid; basseinide soojendused; konditsioneeride toimimine jms) olla pärast sihtkoha kõrghooaega alati kättesaadavad. Hotelliteenuste toimimise üle otsustab iga hotell ise.
Aurinko teeb kõik endast oleneva, et meie veebilehekülje hotellikirjeldused oleksid võimalikut täpsed. Aurinko ei vastuta selliste ebatäpsuste eest, mille puhul hotell hooaja vältel muudab oma kategooriat, poliitikat või muid teenuseid. 

Hotellitubade kättesaamine ja äraandmine

Piirkonnale eripäraselt toimub check-in hotellitubadesse kella 15.00 ja check-out kell 10.00. Vabade tubade olemasolul saab oma hotellituba lisatasu eest õhtuni pikendada. Küsige päev varem oma hotelli retseptsioonist. Hotellides on pagasi hoiuruumid, kuhu vajadusel saab oma pagasi hoiule jätta.

Spordivõimalused Istra hotellides

Hotellide lähiümbruses on mitmeid spordihalle, kus saab harrastada erinevaid pallimänge ja tegeleda muuda spordialadega. Kõikjal on jalgrattalaenutused.

Vaade hotellitoast

Istra hotellid paiknevad männimetsasaludes, mis varjutavad vaadet merele. Seetõttu ei ole Istra paljudel hotellidel merevaate lisatasu, vaid merepoolse toa lisatasu.


Kuhu minna lastega

2015 a. mais avati Istra poolsaarel esimene veepark Istralandia, mis jääb Porecist u 25 km kaugusele. Park hõlmab enda alla 80.000 m2 suuruse maa-ala ning asub Brtonigla ja Novigradi linnade lähistel.

Veepargis on:

- veeatraktsioonid 4500 m2 suurusel maa-alal
- üle 1.6 km erineva kõrguse ja suurusega veeliumägesid ja -torusid
- veepargi kõrgeim atraktsioon on vabalangemine 27 m kõrguselt
- Vahemerepiirkonna suurim lainebassein (2500 m2, sügavus kuni 1,80 m)
- täiskasvanutele 900m2 suusrune hürdomassaažibassein kahel erineval tasandil
- mängulossi, piraadilaeva ja liumägedega bassein (sügavus kuni 40 cm) väiksematele lastele (1000 m2)
- 500 kohaline amfiteater, kus korraldatakse kontserte ning etendusi nii täiskasvanuile kui lastele

Lisaks Istralandia pargile on Horvaatias populaarne lastele mere peal suveks nö veepark püstitada. Umagi mereveepark asub hotelli Sol Stella Maris juures.


Rannad

Istra poolsaare rannad varieeruvad kiviklibustest kaljusteni. Kuivõrd rannajoon on hästi sopiline, siis leiab soovija endale rannas hõlpsasti päris privaatse kohakese. Fakti, et Istras liivarannad praktiliselt puuduvad, kompenseerib kristallselge merevesi. Tänu vee selgusele on siin ka ülihead sukeldumisvõimalused.


Sisseostud

Horvaatias pööratakse suurt tähelepanu naturaalsetele toodetele, väga populaarne on looduskosmeetika, tuntuimad kaubamärgid on ULOLA, S´Atea, Brac fini sapuni - saadaval on seebid, kreemid, õlid, šampoonid jt kosmeetika- ning hügieenitooted, mis valmistatud eranditult looduslikest komponentidest - näiteks ürdid, oliivi- ja mandliõli, kitsepiim.
Horvaatia oliiviõli on väga hea kvaliteediga ja paljude spetsialistide arvates lausa parim Euroopas, jättes nö suured tegijad nagu Hispaania ja Itaalia kaugele selja taha. Sisseoste tehes tasuks aga kindlasti õlipudelit lähemalt uurida, kuna kohalikku õli ei ole igal pool saada ja pakutakse hoopiski odavalt sisse toodud kreeka oliiviõli.

Croaterra - tüüpiline, taaskord naturaalsetest ainetest valmistatud kook, mis pakitakse kaunilt spetsiaalsesse karbikesse ja sobib ideaalselt kingituseks kaasa viia.

Paljud turistid on enese jaoks avastanud Horvaatia disainerirõivad, mis on originaalsed, maitsekad ja kannavad endas ka rahvuslikke traditsioone. Näitena võiks tuua etnobutiigi MARA - rõivad teeb omapäraseks glagoolitsa (vana-slaavi kiri ) kasutamine. Värskust ja nooruslikkust võite lisada oma garderoobi ka I-gle, NEBO ja NIT väikeste moemajade toodangut ostes. Üldist hinnataset peetakse u10% võrra Euroopa keskmisest odavamaks , aga turismipiirkondades on hinnad loomulikult kallimad.


Transport

Poreči bussijaam asub Rade Koncara tänaval, sõita saab Rovinjisse (40 min, piletihind u. 40 KN), Zagrebisse (5 tundi, pilet u. 220 KN), Rijekasse (2tundi, pilet u.80 KN) ja Pulasse (1 ½ tundi, pilet u. 50 KN). Pazinisse sõidab päeva jooksul 10 bussi, ühe otsa pilet u. 35KN, sõit kestab u. 30min. Pazinis asub ka lähim rongijaam. Suveperioodil ajavahemikus märtsist-oktoobrini liigub Plava Laguna ja Zelena Laguna piirkonnas turistidele minirong (pileti hind Brulost u10 KN ja Zelena Lagunast u 20 KN), iga tunni tagant väljub reisipraam, tehes peatusi erinevates kuurordisadamates (pilet u 20 KN). Zelena Lagunast käib ka buss, pilet 15 KN.

Taksod on kõik erataksod. Kilomeeter maksab 1.30 eurot ja tuleb tasuda ka sisseistumistasu. Kindlasti leppige summa enne sõitu kokku. Taksojuhid arveldavad reeglina kunades.

Kiirtee: kiirtee on tasuline, 1-7 eurot, sõltub läbitavast vahemaast.


Vaatamisväärsusi Istra piirkonnas

BALE

Arhailine kivilinn, mis on justkui Istra hoolikalt peidetud pärl. Siin armastavad koguneda vabameelsed kunstiinimesed.Kamene Price" restoranis korraldatakse mõnusaid džässkontserte ja pakutakse maitsvaid suupisteid ning nö parandatakse spontaanse musitseerimisega maailma.

BEREDINE koobas

Põnev looduslik koobas Poreči lähedal, kust leiab muljetavaldavad stalagmiidid ja stalaktiidid

NOVIGRAD

Sümpaatne arhailine linnake Umagi ja Poreči vahel, väidetavalt parima kalarestoraniga (Damir i Ornella ) tervel poolsaarel. Proovige kindlasti toorest kalast valmistatud hõrgutisi!

PULA

Pula on Istra regiooni administratiivkeskus ja suurim linn rannikul, elanike arvuks 65 000. Linna suurimaks ja imposantseimaks vaatamisväärsuseks peetakse 1.saj. rajatud Rooma amfiteatrit, mis on ehitatud kohalikust lubjakivist ja mahutas oma tegutsemisajal ligi 20 000 külalist.Tänapäeval korraldatakse siin iga-aastast Pula filmifestivali ja suviti erinevaid kaasaegse ja klassikalise muusika kontserte.Kindlasti tasuks külastada ka Pula katedraali, arheoloogia- ja ajaloomuuseumit, mis annavad huvitava ülevaate linnakese minevikust.
Pula on kuulus ka oma suurepäraste randade poolest : kõige rahvarohkemad on Verudela Peninsula ja Hawaii Beach. Neile, kes soovivad rahulikumat omaette olemist, sobib kindlasti Rt Kamenjak, 10km linnast lõuna poole jääv piirkond . Sellel asustamata neemel saab nautida imelist loodust, näha metsikuid orhideesid, viljapuid, erinevaid ravimtaimi. Ligi 30km pikkune rannariba pakub unustamatu võimaluse põigata erinevatesse lahesoppidesse ja nautida rannamõnusid. Sikk-sakina kulgevad teed ja rajad teevad ringi liikumise mugavaks ja küngastelt avanevad lummavad vaated Cresi saarele ja Velebiti rohelistele nõlvadele. Oma olmepraht palutakse kilekotiga kaasa viia. Rt Kamenjakki saab kõige mugavalt sõita rendiautoga, kuid loodussõbralikum viis on tulla linnaliini busssiga nr.26 maršruudil Pula-Premantura, pilet u15 KN

ROVINJ

Rovinj - itaaliapäraselt Rovigno - on rannapiirkonna vaieldamatu pärl. Kuigi suvekuudel üle rahvastatud, on see linn säilitanud tõelise vahemerehõngulise sadamalinna ilme. Nii nagu sadu aastaid tagasi, lähevad igal varahommikul kalapaadid merele ja naasevad saadetuna kajakate läbilõikavast kisast värskete mereandidega.Kalaõnne paluvad kohalikud St Euphemia katedraalis, mille võimas 60 m kõrgune kellatorn paistab juba kaugele merele.
Rovinjis olles tasuks kindlasti külastada rahvapärimusmuuseumi, Batana maja - see on omapärane ja huvitav muuseum, mis on pühendatud vapratele kalameestele läbi aegade ja edastab ka kaasaegsel interaktiivsel moel põnevat infot.Lastele on tõmbenumbriks akvaarium, kus võib näha head kollektsiooni Aadria mere faunast ja floorast.Linnakeskusest u 2 km kaugusel on teinegi huvitav objekt, mida on põnev uudistada nii lastel kui ka nende vanematel - see on nn mini-Horvaatia teemapark, kus miniatuurses vormis kujutatud kuulsamaid ehitisi, monumente ja linnu. Samas paikneb ka väike loomaaed. Sissepääsupiletite hinnad on u 20-25 KN, lastele soodushind.Kui linnamelust on küll saanud, siis soovitame jalutada piki veepiiri keskusest välja, lõuna suunas. U 1,5 km pärast jõuate kaunisse lõõgastavasse parki Zlatni Rt, mis rajatud juba 1890.a. austria armee admirali poolt ja kus saab küpresside ja mändide varjus mõnuleda.

SAVUDRIJA

Istra kõige läänepoolseim punkt, kus paikneb 1818.a. ehitatud majakas, mida tänapäeval ka välja renditakse.

VRSAR

Armas väike kalurilinn Rovinji ja Poreči vahel, pisut rahulikum kui tema kuulsad naaberlinnad. Vrsarist leiab mäekülgedele ehitatud keskaegsed hooned ning kindlasti tasub külastada siinset põnevat skulptuuriparki.

Rahvaarv ja vahemaad

Pula u 65 000 elanikku
Poreć  u 17 000 elanikku
Umag u  8000 elanikku

Trieste lennuväli-Umag u 95 km
Trieste lennuväli - Poreč u 130 km

Ljubljana - Umag: 135 km
Veneetsia - Umag: 220 km

Aurinko esindajad sihtkohas

Aurinko esindajatega kohtute lennujaamas. Saabumisjärgselt viivad esindajad kindlaksmääratud kellaajal hotellides läbi infotunnid, kus saate lähemat teavet nii sihtkoha kui ka ekskursioonide kohta. Infotunni kellaaja teatavad esindajad teile transfeeril. Esindajatega saate ühendust ka telefoni teel. Aurinko esindajate mobiiltelefoni numbri avaldame vahetult enne reiside algust.

Reisidokumendid

Rohkem teavet leiad riikide all oleva Info vahelehelt.