Cattolica, Rimini – sihtkohainfo

Cattolica, Rimini 1
Cattolica, Rimini 2
Cattolica, Rimini 3
Cattolica, Rimini 4
Cattolica, Rimini 5
Cattolica, Rimini 6
Cattolica, Rimini 7
Cattolica, Rimini 8
Cattolica, Rimini 9
Cattolica, Rimini 10
Cattolica, Rimini 11
Cattolica, Rimini 12
Cattolica, Rimini 13
Cattolica, Rimini 14
Cattolica, Rimini 15
Cattolica, Rimini 16
Cattolica, Rimini 17
Cattolica, Rimini 18
Cattolica, Rimini 19
Cattolica, Rimini 20
Cattolica, Rimini 21
Cattolica, Rimini 1
Cattolica, Rimini 2
Cattolica, Rimini 3
Cattolica, Rimini 4
Cattolica, Rimini 5
Cattolica, Rimini 6
Cattolica, Rimini 7
Cattolica, Rimini 8
Cattolica, Rimini 9
Cattolica, Rimini 10
Cattolica, Rimini 11
Cattolica, Rimini 12
Cattolica, Rimini 13
Cattolica, Rimini 14
Cattolica, Rimini 15
Cattolica, Rimini 16
Cattolica, Rimini 17
Cattolica, Rimini 18
Cattolica, Rimini 19
Cattolica, Rimini 20
Cattolica, Rimini 21

Sihtkohainfo

Infoleht

Eestikeelse infolehe leiate siit.
Venekeelse infolehe leiate siit.

Ekskursioonide info ja esindajate kontaktid leiate meie kodulehelt vahetult enne hooaja algust.


Aktiivne puhkus

Umbes 5 km kaugusel Cattolicast San Giovanni in Marignano külas paikneb golfiklubi Riviera Golf. Klubi on avatud iga päev 09.00-20.00. Green fee (9 rada) E-R 60 €, L-P 70 €. Hinnas sisaldub klubi basseini kasutamine. Golfiauto 15 €, varustus 15 € ja golfikäru 5 €. Lisainfo www.rivieragolfresort.com.

Cattolica lähistel paiknev Riviera Verde kardirada on avatud iga päev. Hind 20 € (10-minutit). Vanuse alammäär on 16 a. Väiksemad lapsed võivad sõita miniautodega, hind 12 €.

Cattolica ja Riccione vahel, rannatänava ääres paikneb Indiana Golf, kus on kaks 18-rajalist väljakut. Hind 11 € ja 4-11 aastased 7 €. Kohale saab sõita bussiga nr. 125.

Cattolica tennisekeskus paikneb  Via Donizetti tänaval. Siin on 4 kõva kattega tenniseväljakut. Väljaku rent 16 €/tund, valgustus 3 €/tund. Soovi korral saab rentida ka varustust. Tennisekeskus on avatud iga päev 08:00-23:00. Mänguajad tuleks eelnevalt broneerida. Lisatasu eest saab võtta ka tennisetunde.

Cattolicas on mitmeid rattarendifirmasid. Ratas maksab u 3 €/tund ja u 15 €/päev. Osad hotellid laenutavad jalgrattaid oma hotellikülalistele ka tasuta. Soovitusi sõidumarsruudi kohta saab rendifirmadest ja reisiinfo punktidest. Rattaga võib sõita näiteks lähiküladesse, päris jalgrattasõiduks mõeldud teid on piirkonnas väga vähe.

Mootorratast ja skuutrit saab rentida näiteks via Carduccil tänaval paiknevast firmast Euro Rent. Hind u 70 €/päev/125 cc. Hinnas sisaldub ka kindlustus. Rentik peab olema vähemalt 18 aastane. Mootorrattarendiks on nõutav vastav juhiluba.

Cattolica rannas saab pedaalipaati ja kanuud rentida.


Cattolica

Kahe jõe vahelisel alal paiknev rohelusse uppuv Cattolica on arenenud kalurikülast u 17 000 elanikuga linnaks. Cattolica jääb Riminist u 20 km kaugusele, täpselt Emilia-Romagna ja Marche maakonna piirile.

Ranna põhjapoolses otsas on pisike Porto Verde jahisadam. Lõunas, teisel pool jõge, asub heade söögikohtade poolest tuntud Gabicce Mare väikelinn. Linna taga kõrgub kaunis Gabicce Monte mägi, kus on samuti mõned head restoranid, imelise vaatega õhtutuledes Cattolicale, Riccionele ning kogu rannikule. Gabicce Monte mäel asub ka üks Aadria mere piirkonna populaarseimatest diskoteekidest, Baia Imperiale.

Cattolica keskus on pisike ja romantiline. Turismihooaja tippaeg on juuli keskpaigast augusti keskpaigani.  


Hea teada hotellis

Sihtkoha kõrghooajal on hotellide poolt pakutavad teenused saadaval üldjuhul täismahus. Oluline on meeles pidada, et enne ja pärast kõrghooaega, sõltub saadaolevate hotelliteenuste valik mitmetest erinevatest asjaoludest nagu hotelli täituvus, ilm jne. Seega ei pruugi kõik teenused (nt hotellide meelelahutusprogrammid; basseinide soojendused; konditsioneeride toimimine jms) olla pärast sihtkoha kõrghooaega alati kättesaadavad. Hotelliteenuste toimimise üle otsustab iga hotell ise.
Aurinko teeb kõik endast oleneva, et meie veebilehekülje hotellikirjeldused oleksid võimalikut täpsed. Aurinko ei vastuta selliste ebatäpsuste eest, mille puhul hotell hooaja vältel muudab oma kategooriat, poliitikat või muid teenuseid.


Lennujaamatransfeerid

Aurinko reisipaketi hinda kuuluvad transfeerid lennujaamast hotelli ja tagasi.

Lennujaam Rimini
Transfeeri pikkus u 18 km 
Transfeeri  kestus u 30 min

Ainult lennupileti ostnud saavad lennujaamast Cattolicasse sõita taksoga , hind u 40 €.


Kuhu minna lastega

Suur Aquafani veepark paikneb Cattolicast u 10 km kaugusel asuvas Ricciones, via Pistoial tänaval. Lisainfo www.aquafan.it.

L'Aquario di Cattolica teemapark tutvustab lastele universumi tekkimist ning veealust maailma. Muuhulgas näeb siin pingviine ja haisid. Lisainfo www.acquariodicattolica.it.

Oltremare on mitmekülgne teemapark, mis paikneb Aquafani veepargi kõrval, Riccione lähedal. Pargis on näitus eelajaloolisest maailmast, akvaarium ja delfiinid. Lisainfo www.oltremare.org.

Italia in Miniatura on Rimini lähistel paiknev park, kus võib näha üle 270 Itaalia ja Euroopa vaatamisväärsuse minimaketi. Lisainfo www.italiainminiatura.com.

Fiabilandia on väikestele lastele mõeldud lõbustuspark, mis paikneb  Catolicast u 17 km kaugusel, Rimini lähedal. Lisainfo www.fiabilandia.it.

Cattolicas saab rentida laste jalgrattaid.


Rannad

U 3 km pikkune ilusa liivaga rand on jagatud tasulisteks rannaribadeks, kus saab lamamistooli ja varju rentida. 2 tooli ja 1 vari maksab sõltuvalt kuust u 19–35 €, 1 tool ja vari u 7,50 €. Augustis on hinnad kõige kõrgemad. Randades on ka dušid ning riietuskabiinid.

Läheduses on ka kaks tasuta ning ilma rannateenusteta randa. Näiteks kitsas rannariba on hotell Kursaali ees Cattolica peaväljaku Primo Maggion juures.


Rannas saab rentida kanuud, hind 12 €/tund ja pedaalipaati 17 €/tund.


Restoranid ja ööelu

Cattolicas leidub söögikohti pitsarestoranidest heatasemeliste restoranideni. Eriti hõrgud on arvukates kalarestoranides pakutavad mereannid.

Cattolica keskuses leidub mõnusaid baare ja väliterrassiga restorane. Cattolica diskotaeva täheks on hiigelsuur Baia Imperiale klubi. 
 
Alljärgnevalt valik Cattolica restorane ja õhtuveetmiskohti, mida soovitame külastada

Kala- ja mereandide restoranid
La Lampara, sadamas.
Marittimo, piazzale Darsena väljakul.
Osteria dei Muré, via Lungo Tavollo tänaval.

Itaalia restoranid
Osteria di Charlie, hotellipiirkonnas, via Genova tänav 17.
Dove cère l'Àquila, via Battisti tänav 49.
Il Pappagallo, hotellipiirkonnas, via Garducci tänav 64.
La Cantina Del Porto, via di Porto tänaval.
L'Anfora, via Rossini, keskuses.
La Pirata, via Milano tänaval.
Lo Sfizio, via Pascoli tänav 31, vanalinnas.
Trattoria Gina, piazza Pronti väljakul vanalinnas.

Ööelu
Baia Imperiale on noorte hulgas populaarne diskoteek, Cattolica keskusest u 2 km kaugusel.
Bikini- ja Malinda-muusikabaarid paiknevad L'Aquario di Cattolica teemapargi lähedal.


Sisseostud

Keskuse elavatel kaubandustänavatel, viale Dantel, via Boviol ja via Mancinil, on palju heatasemelisi pisikesi kauplusi. Riminisse ja Riccionesse  saab sisseoste tegema sõita nii rongi kui bussiga.  

Jalakäijate tänaval korraldatakse suvekuudel antiigi- ja käsitööturgusid. Turg toimub igal laupäeva 07:00–12:00 via Giuseppe Verdi ja via Petrarca vahelisel alal. 

Itaaliast ostetakse kaasa rõivaid, kingi, käekotte, pastat, sinki, parmesani juustu ning muidugi veini. Allahindlused toimuvad piirkonna poodides juuli keskpaigast augusti keskpaigani.


Sündmused

Paar korda nädalas toimuvad Cattolica keskväljakul vabaõhtukontserdid.
Teatro della Reginas toimuvad paar korda kuus muusika-ja tertrietendused.  
Ravenna ooperifestival toimub juunis-juulis. Lisainfo www.ravennafestival.org
Macerata ooperipidustused toimuvad juulis-augustis. Lisainfo www.sferisterio.it


Transport

Linnas on mugav liigelda jalgsi või minirongiga. Bussiga saab sõita nii lähedalasuvatesse linnadesse kui ka Riccionesse, Riminisse ja San Marinosse. Rongiga saab sõita Pesarosse, Bolognia kaudu Firenzesse ja Veneetsiasse, Rimini kaudu Ravennasse ja Falconara kaudu Rooma.  

Buss
Buss nr. 125 sõidab iga poole tunni tagant ning kesksuvel iga 20 minuti tagant Cattolicast Riccionesse. Pileti hind 2 €. Lõpp-peatus on piazza Giardino väljakul. Cattolica piires maksab bussipilet 1,20 €. Tram fima bussides saab kasutada 24 tunni piletit, mis maksab sõltuvalt marsruudist 4–5,50 €. Piletit saab osta tubakakauplustest.

Takso
Cattolica taksopeatus paikneb raudteejaamas. Taksosõit on suhteliselt kallis. Pikema sõidu puhul tasub hinnas enne kokku leppida. Nt sõit Cattolicast Riccionesse maksab u 30 € ja Pesarosse u 35 €.

Hobuvankrid
Hobuvankrid väljuvad piazza Primo Maggio väljakult. Sõit maksab 30 €/30 min. Ühte hobuvankrisse mahub 4–5 inimest.

Rong
Rongiga on mõistlik sõita pikemaid vahemaid. Cattolica raudteejaam paikneb via Cavouri tänaval. Enne rongi minemist tuleb pilet registreerida Convalida aparaadis. Lisainfo sõiduplaanide kohta www.trenitalia.it


Turismimaks

Riminis majutudes tuleb hotelli sisse- või väljaregistreerimisel tasuda turismimaks, mille suurus oleneb hotelli kohalikust kategooriast. Tärne arvestatakse kohaliku hotellikategooria, mitte Aurinko tärnihinnangu kohaselt. Turismimaksu arvestatakse alates 14. eluaastast ning maksimaalselt 7 päeva eest, summa on u 0,50-4 €/päev inimese kohta. Turismimaks tasutakse kohapeal sularahas ning seda Eestis ette maksta ei ole kahjuks võimalik.


Vaatamisväärsused

Gradara linn jääb Cattolicast u 5 km kaugusele. Sinna saab sõita bussi või minirongiga.
Primo Maggio väljakul võib suveõhtutel nautida muusika taktis tantsivaid värvilisi purskkaevusid.

Rahvaarv ja vahemaad

Cattolica u 17 000 elanikku
Riccione 10 km
Pesaro 15 km
Rimini 20 km
Ravenna 77 km
Bologna 140 km
Firenze 180 km
Veneetsia 230 km
Rooma 320 km

Aurinko esindajad sihtkohas

Aurinko esindajaga kohtute lennujaamas. Saabumisjärgselt viib esindaja kindlaksmääratud kellaajal hotellides läbi infotunnid, kus saate lähemat teavet nii sihtkoha kui ka ekskursioonide kohta. Infotunni kellaaja teatab esindaja teile transfeeril. Esindajaga saate ühendust ka telefoni teel. Aurinko esindaja mobiiltelefoni numbri avaldame vahetult enne reiside algust.

Reisidokumendid

Rohkem teavet leiad riikide all oleva Info vahelehelt.