Riccione, Rimini – sihtkohainfo

Riccione, Rimini 1
Riccione, Rimini 2
Riccione, Rimini 3
Riccione, Rimini 4
Riccione, Rimini 5
Riccione, Rimini 6
Riccione, Rimini 7
Riccione, Rimini 8
Riccione, Rimini 9
Riccione, Rimini 10
Riccione, Rimini 11
Riccione, Rimini 12
Riccione, Rimini 13
Riccione, Rimini 14
Riccione, Rimini 15
Riccione, Rimini 16
Riccione, Rimini 17
Riccione, Rimini 18
Riccione, Rimini 19
Riccione, Rimini 20
Riccione, Rimini 21
Riccione, Rimini 22
Riccione, Rimini 23
Riccione, Rimini 1
Riccione, Rimini 2
Riccione, Rimini 3
Riccione, Rimini 4
Riccione, Rimini 5
Riccione, Rimini 6
Riccione, Rimini 7
Riccione, Rimini 8
Riccione, Rimini 9
Riccione, Rimini 10
Riccione, Rimini 11
Riccione, Rimini 12
Riccione, Rimini 13
Riccione, Rimini 14
Riccione, Rimini 15
Riccione, Rimini 16
Riccione, Rimini 17
Riccione, Rimini 18
Riccione, Rimini 19
Riccione, Rimini 20
Riccione, Rimini 21
Riccione, Rimini 22
Riccione, Rimini 23

Sihtkohainfo

Infoleht

Eestikeelse infolehe leiate siit.
Venekeelse infolehe leiate siit.

Ekskursioonide info ja esindajate kontaktid leiate vahetult enne hooaja algust meie kodulehelt.


Aktiivne puhkus

Riccione keskuses ning linna lähiümbruses on jalrgattateede võrgustik. Riccione keskuses, via Dante põiktänaval, paikneb rendifirma Noleggio Alpi,  kust saab rentida rollerit ja maastikujalgratast. Jalgratta rendihind on 3 €/tund või 15 €/päev. Kiivreid ei rendita. Mõned rattad on varustataud ka lapsetooliga. Saadaval on ka jalgrattateedega varuststud kaardid.

Lähedalasuvas Villa Verrucchios, paikneb 18-rajaline Rimini Golf Club. Green fee E-R 60 €, L-P 70 €. Siin on ka 7-rajaline harjutusväljak www.riminiverucchiogolf.com.  

Rannatänaval, Cattolica ja Riccione vahelisel alal, on 18-rajaline Indiana Golf minigolfirada. Aadress via Torino 30/a - Ang. via Bernini, avatud 15:00-00:00. Hind 11 € täiskasvanu, 7 € 4-10 a laps.

Saab tennist mängida ja kardiga sõita. Go Kart paikneb via Flaminia tänaval, viale Emilia poolses otsas. Kardirada on avatud iga päev 10:00-12:00 ning 14.30-19.30, kesksuvel avatud kuni keskööni. 10 minutiline sõit maksab 20-25 €. Lastele on miniautod, hind u 12 €. vanuse alampiir on 12-16 aastat.

 


Hea teada hotellis

Sihtkoha kõrghooajal on hotellide poolt pakutavad teenused saadaval üldjuhul täismahus. Oluline on meeles pidada, et enne ja pärast kõrghooaega, sõltub saadaolevate hotelliteenuste valik mitmetest erinevatest asjaoludest nagu hotelli täituvus, ilm jne. Seega ei pruugi kõik teenused (nt hotellide meelelahutusprogrammid; basseinide soojendused; konditsioneeride toimimine jms) olla pärast sihtkoha kõrghooaega alati kättesaadavad. Hotelliteenuste toimimise üle otsustab iga hotell ise.
Aurinko teeb kõik endast oleneva, et meie veebilehekülje hotellikirjeldused oleksid võimalikut täpsed. Aurinko ei vastuta selliste ebatäpsuste eest, mille puhul hotell hooaja vältel muudab oma kategooriat, poliitikat või muid teenuseid.


Kuhu minna lastega

Riccione ranna naabruses on lastele mitmed karussellid ning suvekuudel kaks lõbustusparki.

Ricciones, via Pistoia tänaval asub Euroopa suurim veepark Aquafan. Park on avatud 01.06.–10.09.17 Lisainfo www.aquafan.it. Rimini ja Riccione piiril paikneb väiksem Beach Village veepark, lisainfo www.beachvillagericcione.it.  

Oltremare on mitmekülgne teemapark, mis paikneb Aquafani veepargi kõrval, Riccione lähedal. Pargis on näitus eelajaloolisest maailmast, akvaarium ja delfiinid. Park on avatud juunis-juulis iga päev 10:00–18:00. Pilet 26 € ja 20 €/100–140 cm pikkused lapsed. Lisainfo www.oltremare.org.

L'Aquario di Cattolica teemapark tutvustab lastele universumi tekkimist ning veealust maailma. Muuhulgas näeb siin pingviine ja haisid. Lisainfo www.acquariodicattolica.it.

Italia in Miniatura on Rimini lähistel paiknev park, kus võib näha üle 270 Itaalia ja Euroopa vaatamisväärsuse minimaketi. Avatud kell 9:30–18:30 (atraktsioonid 10:30-18:00). Lisainfo www.italiainminiatura.com.  

Fiabilandia on väikestele lastele mõeldud lõbustuspark, mis paikneb Cattolicast u 17 km kaugusel, Rimini lähedal. Lisainfo www.fiabilandia.it.  Lennujaamatransfeerid

Aurinko reisipaketi hinda kuuluvad transfeerid lennujaamast hotelli ja tagasi.

Lennujaam Rimini
Transfeeri pikkus u 5 km
Transfeeri kestus  u 15–45 min Riccione hotellidesse

Ainult lennupileti ostnud saavad Riccionesse taksoga hind u 25 €. 


Rannad

Ricciones on kilomeetrite pikkune liivarand, mis on jagatud tasulisteks rannaribadeks. 2 tooli ja 1 vari maksab sõltuvalt kuust u 19-35 €, 1 tool ja vari u 7,50 €. Augustis on hinnad kõige kõrgemad.

Tasuta ning ilma teenusteta rannaribad paiknevad piazzale Roma ja piazzale Azzarita väljakute ümbruses.  

Rannal renditakse kanuusid hinnaga 10 €/tund ja pedaalipaate hinnaga 15 €/tund. Riccione rannas on palju erinevaid söögi- ja joogikohti.


Restoranid ja ööelu

Emilia Romagna maakond on tuntud maitsvate roogade poolest, eriti populaarsed on muidugi toidud värsketest mereandidest.

Riccione rikkalik restoranivalik hõlmab söögikohti lihtsatest pitsarestoranidest heatasemeliste kalarestoranideni.

Ricciones on aktiivne ööelu. Siin leidub suuri diskoteeke, kuhu minnes tuleb lunastada pilet. Suured diskoteegid asuvad keskusest väljas, Riccione Altas. Enamik diskoteeke on avatud vaid nädalavahetustel, juulis ja augustis ka mõnedel argipäevaõhtutel. Populaarseimateks diskoteekideks on Villa delle Rose, Byblos ja Peter Pan.

Allpool valik söögi- ja joogikohti, mida soovitame külastada:

Restoranid
Al Pescatore, viale Ippolito Nievo 11. Meeldiv ja heatasemeline kalarestoran bussijaama kõrval.
Canasta, viale Ceccarini 84. Populaarne pitsarestoran jalakäijate tänaval.
Frankly, viale Ceccarini 113. Mereannid ja pitsad.
Il Portico, via Dante 230. Suurepärased pastaroad.
Esedra, viale Dante 134. Maitsavd pitsad ja pastad.

Õhtuveetmiskohad
Bollicinessa viale Milano tänaval (peatus 56), kohalik traditsiooniline tantsumuusika.
Randade 135 ja 138 vahelisel alal on arvukalt noorte hulgas populaarseid rannabaare, kus saab ka tantsida. Pakutakse jooke ja snäkke.


Riccione

Riccione on juba 19.sajandi lõpust itaallaste hulgas populaarne suvituspiirkond. Sõja ajal hävines linn peaaegu täielikult ning ehitati taas uuesti üles.

Hoolimata arvukatest hotellidest on kauni haljastusega Ricciones säilinud väikese suvituslinna atmosfäär.

Raudtee jagab linna kaheks osaks: raudtee ja mere vahele jääb turismipiirkond ning teisel pool raudteed on kohalike elurajoon.

Viale Dante ja Viale Ceccarin peatänavatel leidub hulgaliselt tänavakohvikuid ja stiilseid kauplusi.  


Sisseostud

Riccione stiilseim ostutänav on viale Ceccarini. Reedeti töötab raudteejaama tagusel piazza Unita väljakul turg, mis on avatud ajavahemikus 07:00-12:00. 

Sisseoste võib tegema minna ka Riminisse. Hinnad on üpris kõrged. Riminis toimub turg kolmapäeviti ja laupäeviti, samuti ajavahemikus 07:00-12:00.

Itaaliast ostetakse kaasa rõivaid, kingi, käekotte, pastat, sinki, parmesani juustu ning muidugi veini.


Sündmused

Ricciones toimub suvekuudel erinevaid kultuuri- ja spordisündmusi.  
Rimini vanalinnas toimuvad pidevalt erinevad kunstinäitused.
Juunis-juulis toimub Ravennas ooperifestival. Lisainfo  www.ravennafestival.org
Macerata ooperipidustused toimuvad juulis-augustis. Lisainfo www.sferisterio.it.


Transport

Ricciones on mugav jalgsi ringi liikuda. Bussiga saab sõita lähedalasuvatesse linnadesse. Rongiga saab sõita kaugemalegi - Ravennasse, Bolognasse, Venetsiasse, Firenzesse, Milanosse ja Rooma.

Buss
Bussisõit Riccionest Riminisse või Cattolicasse maksab 2 €. Päevapileti hind on 4 €. Bussijaam paikneb piazzale Curieli väljakul. Osta pilet ette tubakakuplusest või bussijaamast.

Takso
Taksopeatus asub raudteejaamas. Taksoga liiklemine on päris kallis. Sõit raudteejaamast hotellidesse maksab u 20 €, Riminisse ja lennujaama u 25 €. Keskuse piires maksab taksosõit 10–15 €.

Rong
Rongiga on mugav pikemaid vahemaid läbida. Riccionest on hea rongiühendus nii lähedalasuvatesse linnadesse kui ka kaugemale. Rongipilet tuleb enne rongile astumist valideerida vastavas automaadis (Convalida). Sõiduplaanide kohta saab lisainfot www.trenitalia.it/en/index.html


Turismimaks

Riminis majutudes tuleb hotelli sisse- või väljaregistreerimisel tasuda turismimaks, mille suurus oleneb hotelli kohalikust kategooriast. Tärne arvestatakse kohaliku hotellikategooria, mitte Aurinko tärnihinnangu kohaselt. Turismimaksu arvestatakse alates 14. eluaastast ning maksimaalselt 7 päeva eest, summa on u 0,50-4 €/päev inimese kohta. Turismimaks tasutakse kohapeal sularahas ning seda Eestis ette maksta ei ole kahjuks võimalik.


Vaatamisväärsused Ricciones ja selle lähiümbruses

Riccione muuseumis on väljapanek ajaloolistest esemetest alates rauaajast.

Naaberkuurort Cattolica Primo Maggio väljakul võib suveõhtutel nautida muusika taktis tantsivaid värvilisi purskkaevusid.

Rimini vanalinna peatänav kannab juba Rooma ajast nime corso d'Augusto. Peaväljakul seisab veel tänapäevalgi 27 a e.Kr keisri auks püstitatud Augustuse triumfikaar. Peatänava vastas paikneb massiivne kivisild, mille ehitamist alustati samuti keiser Augustuse aegadel ning lõpetati 14-21 a p.Kr.
Perekond Malatesta valitsusaegadest on Riminis säilinud Rocca Malatestiana kindlus, mille jalamil töötab turg.  Samuti Leon Battista Alberti poolt 15.sajandil projekteeritud  Malatestade tempel, mis kuulub Itaalia kauneimate vararenessansi kirikute hulka. Rimini keskuses ja selle lähiümbruses leidub hulgaliselt renessanss- ja barokkstiilis kirikuid, mis pärinevad 16. ja 17. sajandist. 

Rahvaarv ja vahemaad

Riccione u 36 000 elanikku
Cattolica   10 km
Rimini   10 km
Pesaro   25 km
Ravenna   70 km
Bologna 130 km
Firenze 160 km
Veneetsia 200 km
Rooma 360 km

 

Aurinko esindajad sihtkohas

Aurinko esindajaga kohtute lennujaamas. Saabumisjärgselt viib esindaja kindlaksmääratud kellaajal hotellides läbi infotunnid, kus saate lähemat teavet nii sihtkoha kui ka ekskursioonide kohta. Infotunni kellaaja teatab esindaja teile transfeeril. Esindajaga saate ühendust ka telefoni teel. Aurinko esindaja mobiiltelefoni numbri avaldame vahetult enne reiside algust.

Reisidokumendid

Rohkem teavet leiad riikide all oleva Info vahelehelt.