Caleta de Fuste, Fuerteventura – sihtkohainfo

Caleta de Fuste, Fuerteventura 1
Caleta de Fuste, Fuerteventura 2
Caleta de Fuste, Fuerteventura 3
Caleta de Fuste, Fuerteventura 4
Caleta de Fuste, Fuerteventura 5
Caleta de Fuste, Fuerteventura 6
Caleta de Fuste, Fuerteventura 7
Caleta de Fuste, Fuerteventura 8
Caleta de Fuste, Fuerteventura 9
Caleta de Fuste, Fuerteventura 10
Caleta de Fuste, Fuerteventura 11
Caleta de Fuste, Fuerteventura 12
Caleta de Fuste, Fuerteventura 13
Caleta de Fuste, Fuerteventura 14
Caleta de Fuste, Fuerteventura 1
Caleta de Fuste, Fuerteventura 2
Caleta de Fuste, Fuerteventura 3
Caleta de Fuste, Fuerteventura 4
Caleta de Fuste, Fuerteventura 5
Caleta de Fuste, Fuerteventura 6
Caleta de Fuste, Fuerteventura 7
Caleta de Fuste, Fuerteventura 8
Caleta de Fuste, Fuerteventura 9
Caleta de Fuste, Fuerteventura 10
Caleta de Fuste, Fuerteventura 11
Caleta de Fuste, Fuerteventura 12
Caleta de Fuste, Fuerteventura 13
Caleta de Fuste, Fuerteventura 14

Sihtkohainfo

Infoleht

Eestikeelse infolehe leiate vahetult enne hooaja algust siit
Venekeelse infolehe leiate vahetult enne hooaja algust siit


Aktiivne puhkus

Caleta de Fustes on suurepärased veespordivõimalused. Võib sõita lainelauaga, snorkeldada, sukelduda või niisama kala püüda. Fuerteventurat on nimetatud ka Euroopa surfajate paradiisiks. Aktiivse puhkuse veetmiseks on mitmeid võimalusi - saab mängida tennist ja squashi, käia jõusaalis, jalgrattaga sõita ning matkata. Corralejost korraldatakse laevasõite ja süvamere kalastusretki. Golfi saab mängida siinsetel heatasemelistel väljakutel.

Keegel

Atlantico ostukeskuses on 10-rajaline keeglisaal, pilet maksab 6 € inimene. Keeglisaal on avatud 12.00-24.00.

Jõusaal

Power Gym jõusaal asub keskuses, aadress Francisco Berniel Jordan 6. Hind on 6 €/kord. Jõusaali ruumides toimuvad ka aeroobika treeningud.

Sukeldumine ja surfamine

Fuerteventural on väga selge ja puhas vesi ning palju vaadata. Caleta de Fuste lähedal, umbes 15 minutilise laevasõidu kaugusel on 8-36 meetri sügavausel 15 erinevat sukeldumiskohta. Snorkeldus- ja sukeldumismatku korraldab Caleta de Fuste sadamast sukeldusklubi Deep Blue Diving. Ka laine- ja purjelauasõit on siin väga populaarsed spordialad. Koolituse ja varustuse rendi eest hoolitsevad Canary Surf Academy ja Fuerte Fun Center.

Kalastamine

Caleta de Fuste sadamas on mitmeid firmasid,  kes pakuvad põnevaid ja elamusrohkeid kalastusretki. Lisainfot saab Fuerteventura Sport Fishing ja Gone Fishing.


Hea teada

Eripagas

Igasuguse eripagasi (nt purjelaud, jalgratas) transport transfeerbussis maksab 15 €/suund. Eripagasi vedu tuleb Tallinnas ette tellida.

Arstiabi ja apteegid

Apteegid on tavaliselt avatud 10.00-22.00, v.a laupäeva pärastlõunal. Apteegi ukselt leiab info ka valveapteegi kohta. Kõigis kuurortides on olemas eraarsti vastuvõtud, kuhu saab tõsisemate terviserikete korral pöörduda. Näiteks CEM-arstikeskus, mis on avatud 24h. Arstikeskus asub Barcelo hotelli vastas, tel 9 2816 3123. Clinica Dr. Bludau vastuvõtt asub bensiinijaama kõrval, kohe Atlantico ostukeskuse vastas. Kliinikus töötab igapäevaselt kaks arsti. Kliinik on avatud E-R kl 10.00-14.00 ja telefonil 24/7, tel 9 2816 3732. Kaasa tuleb võtta isikuttõendav dokument, mõlemast arstikeskusest saab tellida ka hotellivisiite. Tervisekindlustuse olemasolul saab Eestisse naastes arstiabile, ravimitele ning arsti juurde sõitmiseks kasutatud transpordile kulutatud raha, tšekkide alusel tagasi.

Basseinid

Välibasseinide soojendus töötab hotelli poolt määratud aegadel (tavaliselt novembri lõpust veebruari lõpuni).
Tavaliselt on soojendusega välibasseini veetemperatuur 21 - 22 kraadi, kuid sõltuvalt ilmastikust ja öistest temperatuuridest kohapeal võib see olla ka madalam. Basseinivee temperatuur ning soojenduse sisselülitamine ei allu reisikorraldaja kontrollile ja Aurinko selle eest ei vastuta. Basseini soojendamise ja temperatuuri üle otsustab hotell.

Joogivesi

Kraanivett ei soovitata juua, pudelivesi on saadaval kõigis toidukauplustes ja kioskites.

Liikumispuudega reisijad

Caleta de Fuste tänavad on suhteliselt kitsad ja palju on treppe. Ranna ja peatänava kõrval on jalgtee, kus on mugav ka ratastooliga liigelda.

Kaardimaksed

Enamikes kauplustes ja restoranides saab maksa nii Visa, MasterCardi, Eurocardi, American Expressi kui ka Diners krediitkaardiga. Osades ka Visa Electroni ja Visa Maestroga.

Jootraha

Jootraha on tänu meeldiva teeninduse eest. Kui te olete teenindusega rahul, on heaks tavaks teenindajale ka jootraha anda. Tavaliselt jäetakse minimaalselt 5-10 % arve lõppsummast. Jootraha on kombeks anda ka taksojuhile ning ekskursioonipäeva lõpus bussijuhile.

Ekskursioonid

Lanzarote ekskursioonid.
Vanemal, kes reisib koos lapsega, kellel on erinev perekonnanimi, peab Lanzarote külastamiseks olema kaasas hispaaniakeelne volitus ja teise vanema passikoopia. Siiski võib juhtuda, et laevafirma ei aksepteeri täiskasvanud reisijast erineva perekonnanimega alla 18. aastast last ja teda Fuerteventura-Lanzarote laevale ei lubata.


Hea teada hotellis

Sihtkoha kõrghooajal on hotellide poolt pakutavad teenused saadaval üldjuhul täismahus. Oluline on meeles pidada, et enne ja pärast kõrghooaega, sõltub saadaolevate hotelliteenuste valik mitmetest erinevatest asjaoludest nagu hotelli täituvus, ilm jne. Seega ei pruugi kõik teenused (nt hotellide meelelahutusprogrammid; basseinide soojendused; konditsioneeride toimimine jms) olla pärast sihtkoha kõrghooaega alati kättesaadavad. Hotelliteenuste toimimise üle otsustab iga hotell ise.
Aurinko teeb kõik endast oleneva, et meie veebilehekülje hotellikirjeldused oleksid võimalikut täpsed. Aurinko ei vastuta selliste ebatäpsuste eest, mille puhul hotell hooaja vältel muudab oma kategooriat, poliitikat või muid teenuseid.


Karneval

Fuerteventura tähistab karnevali mitmete pidustustega üle kogu saare. Saare iga omavalitsus valib endale temaatika, kujundades karnevalikostüümid samuti vastavalt. Karnevalipidustused on väga elavad ja värvikirevad, möödudes rohke tantsu ja muusika saatel.
Puerto Rosario karnevalipidustused leiavad aset 22.02.-10.03.19 ja karnevali teemaks on nad valinud videomängud.
Corralejo karnevalipidustused leiavad aset 14.-24.03.19 ja teemaks on maailma linnad.
Morro Jables toimub karnevali tähistamine 22.-30.03.19 ja teemaks on nad seekord valinud ajamasina.
Caleta de Fuste tähistatakse karnevali 22-24.02 ja Antiguas 5-17.02.


Kuhu minna lastega

Caleta de Fuste sobib suurepäraselt perepuhkuse sihtkohaks. Piirkond on rahulik ja kõik vajalik on käe jala juures.

Castillo rand on laugelt süveneva põhjaga ja suuri laineid ei ole, seega sobib hästi just väiksematele puhkajatele. Kõik hotellid on heatasemelised ja ka kõige pisematele leidub siin hulgaliselt tegevust. Kindlasti on elamusi pakkuv imelistel randadel liivalosse ehitada, rannavõrkpallis kaasa lüüa või jalgupidi vees sulistades kalu püüda. Üheks põnevaimaks tegevuseks lastele on koopaoravate toitmine, keda võib kohata kogu saarel, eriti aga Costa Antiquas. Oravad on julged ja võivad tulla lausa peopealt sööma.

Atlantico ostukeskuses on keeglisaal ja mänguala lastele.

Caleta de Fustest u 50 km kaugusel, La Lajitas, asub loomaaed Oasis Park. Siin elavad papagoid, merilõvid, mitmed roomajad ja röövlinnud ning näha saab loomi nii Aafrikast kui Lõuna-Ameerikast. Pilet maksab täiskasvanule 19 €, lapsele 10 €.

Caleta de Fustest u 45 km kaugusel, kuurortlinn Corralejo hotellirajoonis asub ka väike veepark. Novembri keskpaigast märtsi alguseni on veepark enamasti suletud.


Lennujaamatransfeerid

Lennujaam Fuerteventura, Puerto del Rosario
Reisi pikkus u. 13 km
Kestus 20-30 min

Transfeerid sisalduvad vaid reisipaketi hinnas. Ainult lennupileti ostnud saavad kuurorti nt taksoga, hind u 50 €.

Eripagasi (nt purjelaud, jalgratas) transport transfeerbussis maksab 15 €/suund. Eripagasi vedu tuleb Tallinnas ette tellida.


Rannad

Caleta de Fuste rand Castillo, on laugelt süveneva põhja ja peene liivaga ujumiseks sobiv rand. Laenutada saab päikesevarje- ja toole. Siin on kanuurent, hind 10 €/tund; vesijalgrataste laenutus 15 €/tund ja banaanisõit 6 €/15 min. Rannas on väike baar kergeks kehakinnituseks ja värskendavate jookide ostmiseks.

Atlantico ostukeskuse taga paikneb väiksem ujumiseks sobiv rand Playa de la Guirra.

Puerto Rosario ja lennujaama vahel olev Playa Blanca rand on surfajate vaieldamatu lemmik.

Tumeda liivaga rannad on Pozo Negro, Gran Tarajal, Tarajalejo ja Ajuy.

Jandia neeme liivarand on ligi 20 km pikk ning Corralejo liivaluited on kindlasti vaatamist väärt!


Restoranid ja meelelahutus

Caleta de Fuste restoranide valik on väga lai. Keskuses on nii india-, kreeka-, hiina-, mehhiko- kui ka portugalipäraseid restorane. Ööelu on suhteliselt rahulik. Õhtut saab veeta restoranis või baaris maitsvat kokteili nautides ja tänavaelu silmitsedes. Mitmes baarides mängib elav muusika. Ka hotellide baarid on avatud hiliste õhtutundideni, suuremad hotellid pakuvad mitmekesiseid meelelahusprogramme.

Casa Nostra, itaaliapärane restoran, mis asub Calle Juan Ramon Soto Moralesil. Suurepärane valik pitsasid ja pastasid.
Tipico Canario, kohaliku toidu restoran Salus arstikeskuse taga. Pakutakse kohalikke suupisteid, suppe ja salateid.
Subway, asub Atlantico ostukeskuses. Pakutakse täidetud võileibu.
Frasquita, populaarne kalarestoran rannas.
Puerto Castillo, heatasemeline, rahvusvahelise köögiga restoran rannas. Restoranist avaneb imeline vaade, hinnad keskmisest kõrgemad.
O Fado, hea kvaliteediga, portugalipärane restoran Calle Juan Ramon Soto Moralesil. Teisel korrusel on väike terrass.

Baarid
Last Chance asub El Castillo ostukeskuse keldrikorrusel. Õhtuti elav muusika.
Karaokebaarid Crazy Cats ja Jabs asuvad Happy Centroni teisel korrusel.
Kokteilibaar Whikis asub El Castillo ostustoskeskuses, mängitakse  60-, 70- ja 80-ndate muusikat.


Sisseostud

Atlantico ostukeskus koos maaaluse parklaga mahutab 11 kinosaali, 10 rajaga keeglisaali, puhke-ja mänguala lastele ning  hulgaliselt kauplusi (Zara, Mango, Cortefiel, Bata, Santander, Bershka, Calzedonia, Pimkie, Springfield, Stradivarius jpm). Lisaks on ostukeskuses suur Carrefour toidupood, sularahaautomaat, mitu restorani ja kohvikut. Esindatud on ka kiirtoidurestoran McDonald´s. Keskus on avatud E-L 10.00-22.00, Carrefour E-L 9.00-22. 00, lisainfo www.ccatlantico.com.

Populaarsemateks sisseostudeks on kitsejuust, aaloed sisaldavad kosmeetikatooted ning suveniirid.

Laupäeva hommikuti toimub Montecastillos turg, avatud 9.00-14.00. 

Pealinnas Puerto de Rosarios asub kaubanduskeskus Las Rotondas, kust leiab veelgi suurema kaubavaliku. Keskus on avatud E-L 10.00-22.00, P suletud.


Transport ja liiklus

Caleta de Fustest on head bussiühendused teistesse naaberküladesse ja 13 km kaugusel asuvasse pealinna Puerto del Rosariosse. Bussiliiklus pealinna ja Caleta de Fuste vahel on tihe, pilet maksab u 2 €. Tihe bussiühendus on ka Caleta de Fuste maakonna keskusesse Antiquasse (18 km). Corralejosse saab sõita läbi pealinna Puerto del Rosario. Jandiasse (saare lõunaosas) sõitev buss peatub ka Caleta de Fustes. Taksot saab tellida hotelli vastuvõtulauast või leida taksopeatusest. Soovitame ka autorendi teenust kasutada, kuna teed on väga head, liiklus on rahulik ja saarel on palju avastada. Tasub meeles pidada, et Fuerteventuralt renditud auto liikluskindlustus ei ole kehtiv Lanzarotel. Laevad sõidavad Fuerteventura ja Lanzarote Playa Blanca ning Puerto del Carmeni vahel iga päev. Saare lõunaosast Morro Jablest on laevaühendus iga päev Gran Canariale, Las Palmasesse. Lisainfot ja sõidugraafikud leiab www.naviera-armas.com ja www.fredolsen.es/lineas.


Vaatamisväärsused

Castillo Caleta de Fuste (tuntud ka El Castillo) on nime saanud linna 17. sajandil püstitatud kaitsekindluse järgi.

Betancuria - Kanaari saarte vanim linn  on pärit aastast 1404. Linnas on säilinud mitmeid vanu ehitisi, arheoloogiamuuseum ja Casa Maria - maaliline väike maja, kus tänapäeval tegutseb käsitöömuuseum, restoran ja näitus eelmise sajandi talutööriistadest.

Corralejo liivaluited ja Los Lobose saar said rahvuspargi nimetuse aastal 1982.

La Oliva küla oli poliitilse elu keskpunktiks 17. sajandist kuni 19. sajandi keskpaigani. Mõningad suursugused hooned on tänini säilinud. Tänapäeval paikneb La Oliva külas kohaliku piirkonna raekoda ning  kunstimuuseum. Linna keskmes on väike kirik Parroquiade Nuestra Señora de la Candelaria. 

Ajuyni tume rannaliiv ja erksinine vesi moodustavad imelise kontrasti ja on üheks turistide meelispaigaks Caleta de Fustes. Ajuyni rannas saab ronida kaljudel ja nautida imelist vaadet nii rannale kui kogu Ajuyni külale.

El Cotillon on pisike kaluriküla, mis elatub kalapüügist. Antiqua külas on kirik, käsitöökeskus Centro de Artesania & Moliño de Antigua ja siiani toimiv tuuleveski.

Lajaresi küla vaatamisväärsuseks on Escuela de Artesania käsitöökool.

Rahvaarv ja vahemaad

Fuerteventura u 100 000 el
Caleta de Fuste u 3000 el

Corralejo u 45 km
Jandia ja Morro Jable u 80 km
Puerto del Rosario u 13 km
Puerto del Rosario lennujaam u 8 km

Aurinko esindajad sihtkohas

Aurinko eestikeelne reisiesindaja ootab teid lennuväljal ning viib hotellidesse. Infotunnis saate teavet nii sihtkoha kui ka ekskursioonide kohta. Infotunni kellaaja teatab esindaja teile transfeeril. Esindajaga saab ühendust ka telefoni teel. Esindaja mobiiltelefoni numbri avaldame vahetult enne reiside algust.

Reisidokumendid

Rohkem teavet leiad riikide all oleva Info vahelehelt.