Corralejo, Fuerteventura – sihtkohainfo

Corralejo, Fuerteventura 1
Corralejo, Fuerteventura 2
Corralejo, Fuerteventura 3
Corralejo, Fuerteventura 4
Corralejo, Fuerteventura 5
Corralejo, Fuerteventura 6
Corralejo, Fuerteventura 7
Corralejo, Fuerteventura 8
Corralejo, Fuerteventura 9
Corralejo, Fuerteventura 10
Corralejo, Fuerteventura 11
Corralejo, Fuerteventura 12
Corralejo, Fuerteventura 13
Corralejo, Fuerteventura 14
Corralejo, Fuerteventura 15
Corralejo, Fuerteventura 16
Corralejo, Fuerteventura 17
Corralejo, Fuerteventura 18
Corralejo, Fuerteventura 19
Corralejo, Fuerteventura 20
Corralejo, Fuerteventura 21
Corralejo, Fuerteventura 22
Corralejo, Fuerteventura 23
Corralejo, Fuerteventura 24
Corralejo, Fuerteventura 25
Corralejo, Fuerteventura 26
Corralejo, Fuerteventura 27
Corralejo, Fuerteventura 1
Corralejo, Fuerteventura 2
Corralejo, Fuerteventura 3
Corralejo, Fuerteventura 4
Corralejo, Fuerteventura 5
Corralejo, Fuerteventura 6
Corralejo, Fuerteventura 7
Corralejo, Fuerteventura 8
Corralejo, Fuerteventura 9
Corralejo, Fuerteventura 10
Corralejo, Fuerteventura 11
Corralejo, Fuerteventura 12
Corralejo, Fuerteventura 13
Corralejo, Fuerteventura 14
Corralejo, Fuerteventura 15
Corralejo, Fuerteventura 16
Corralejo, Fuerteventura 17
Corralejo, Fuerteventura 18
Corralejo, Fuerteventura 19
Corralejo, Fuerteventura 20
Corralejo, Fuerteventura 21
Corralejo, Fuerteventura 22
Corralejo, Fuerteventura 23
Corralejo, Fuerteventura 24
Corralejo, Fuerteventura 25
Corralejo, Fuerteventura 26
Corralejo, Fuerteventura 27

Sihtkohainfo

Infoleht

Eestikeelse infolehe leiate vahetult enne hooaja algust siit
Venekeelse infolehe leiate vahetult enne hooaja algust siit


Aktiivne puhkus

Fuerteventura veespordivõimalused on suurepärased. Võib harrastada lainelauaga sõitmist, snorkeldamist, sukeldumist või niisama kala püüda. Fuerteventurat on nimetatud ka Euroopa surfajate paradiisiks. Aktiivse puhkuse veetmiseks saab mängida tennist ja squashi, käia jõusaalis, jalgrattaga sõita ja matkata. Corralejost korraldatakse ka ookeani laevasõite ja kalastusretki. Golfi saab mängida saare neljal heatasemelisel golfiväljakul. Broneeringu tegemiseks palume kontakteeruda otse spordiklubidega. Matkamiseks on kõige sobivamad piirkonnad Corralejo vastaskaldal asetsev Isla de Lobos ja ka Corralejo liivaluidete piirkond. Fuerteventural ja eriti Corralejo ümbruses on väga head tingimused sukeldumisega tegelemiseks. Corralejos korraldab põnevaid veealauseid matku Dive-Inn sukeldumiskeskus. Snorkeldamisega saab tegeleda iga päev sadamas paikneva Get Wet snorkeldamis-keskuses. Caleta de Fuste lähedal, umbes 15 minutilise laevasõidu kaugusel on 8-36 meetri sügavausel 15 erinevat sukeldumiskohta. Snorkeldus- ja sukeldumismatku korraldab Caleta de Fuste sadamast sukeldusklubi Deep Blue Diving. Ka laine- ja purjelauasõit on siin väga populaarsed spordialad. Koolituse ja varustuse rendi eest hoolitsevad Canary Surf Academy ja Fuerte Fun Center.

Golfiväljakud

Fuerteventural on neli golfiväljakut. Broneeringu tegemiseks palume kontakteeruda otse golfiklubiga.

www.fuerteventuragolfclub.com
www.salinasgolf.com  
www.playitas.info/golf
www.corralejogolf.com  

Matkamine

Matkamiseks on kõige sobivamad piirkonnad Corralejo vastaskaldal asetsev Isla de Lobos ja ka Corralejo liivaluidete piirkond.

Sukeldumine

Fuerteventural ja eriti Corralejo ümbruses on väga head tingimused sukeldumisega tegelemiseks. Põnevaid veealauseid matku korraldab Dive-Inn sukeldumiskeskus. Snorkeldamisega saab tegeleda iga päev sadamas paikneva Get Wet snorkeldamiskeskuses.


Hea teada

Eripagas

Eripagasi (nt purjelaud, jalgratas) transport transfeerbussis maksab 15 €/suund. Eripagasi vedu tuleb Tallinnas ette tellida.

Arstiabi ja apteek

Apteegid paiknevad peatänaval Nuestra Señora del Carmen ja Isaac Peral tänaval. Apteegi uksel on info ka valveapteegi kohta. Clinica Medica Brisamar arstikeskus asub Brisamar ostukeskuses, avatud 24h.

Basseinid

Välibasseinide soojendus töötab hotelli poolt määratud aegadel (tavaliselt novembri lõpust veebruari lõpuni).
Tavaliselt on soojendusega välibasseini veetemperatuur 21 - 22 kraadi, kuid sõltuvalt ilmastikust ja öistest temperatuuridest kohapeal võib see olla ka madalam. Basseinivee temperatuur ning soojenduse sisselülitamine ei allu reisikorraldaja kontrollile ja Aurinko selle eest ei vastuta. Basseini soojendamise ja temperatuuri üle otsustab hotell.

Joogivesi

Kraanivett ei soovitata juua, pudelivesi on saadaval kõigis toidukauplustes ja kioskites.

Liikumisraskustega reisijad

Corralejo sobib hästi piiratud liikumivõimega reisijatele. Kõnniteed on korras ja üleminekud kõnniteelt sõiduteele on sujuvad.

Kaardimaksed

Enamikes kauplustes ja restoranides saab maksta nii Visa kui MasterCardiga.Nende kaartidega saab ka sularahaautomaatidest raha välja võtta.

Jootraha

Jootraha on tänu meeldiva teeninduse eest. Kui te olete teenindusega rahul, on heaks tavaks teenindajale ka jootraha anda. Tavaliselt jäetakse minimaalselt 5-10 % arve lõppsummast. Jootraha on kombeks anda ka taksojuhile ning ekskursioonipäeva lõpus bussijuhile.

Ekskursioonid

Lanzarote ekskursioonid.
Vanemal, kes reisib koos lapsega, kellel on erinev perekonnanimi, peab Lanzarote külastamiseks olema kaasas hispaaniakeelne volitus ja teise vanema passikoopia. Siiski võib juhtuda, et laevafirma ei aksepteeri täiskasvanud reisijast erineva perekonnanimega alla 18. aastast last ja teda Fuerteventura-Lanzarote laevale ei lubata.


Hea teada hotellis

Sihtkoha kõrghooajal on hotellide poolt pakutavad teenused saadaval üldjuhul täismahus. Oluline on meeles pidada, et enne ja pärast kõrghooaega, sõltub saadaolevate hotelliteenuste valik mitmetest erinevatest asjaoludest nagu hotelli täituvus, ilm jne. Seega ei pruugi kõik teenused (nt hotellide meelelahutusprogrammid; basseinide soojendused; konditsioneeride toimimine jms) olla pärast sihtkoha kõrghooaega alati kättesaadavad. Hotelliteenuste toimimise üle otsustab iga hotell ise.
Aurinko teeb kõik endast oleneva, et meie veebilehekülje hotellikirjeldused oleksid võimalikut täpsed. Aurinko ei vastuta selliste ebatäpsuste eest, mille puhul hotell hooaja vältel muudab oma kategooriat, poliitikat või muid teenuseid.


Karneval

Fuerteventura tähistab karnevali mitmete pidustustega üle kogu saare. Saare iga omavalitsus valib endale temaatika, kujundades karnevalikostüümid samuti vastavalt. Karnevalipidustused on väga elavad ja värvikirevad, möödudes rohke tantsu ja muusika saatel.

Puerto Rosario karnevali pidustused leiavad aset 22.02.-10.03.19 ja teemaks on nad valinud videomängud.
Corralejo karnevalipidustused leiavad aset 14.-24.03.19 ja teemaks on maailma linnad.
Morro Jables toimub karnevali tähistamine 22.-30.03.19 ja teemaks on nad seekord valinud ajamasina.
Caleta de Fuste tähistatakse karnevali 22-24.02 ja Antiguas 5-17.02.


Kuhu minna lastega

Corralejos leidub lastele palju põnevat. Mööda peatänavat sõidab rahulikus tempos minirong, millega on mugav lastel linnaga tutvust teha. Avastamist ootavad ka vee-ja teemapargid. Baku veekeskus asetseb Las Marismas hotelli vastas. Veekeskuse territooriumil on minigolf ja minikardirada. Keskuses olevas mängupargis on võimalik batuudil hüpata ja liumäest alla vuhiseda. Klaaspõhjaga allveelaevaretk toimub Lobose saare juurest, kus on ka ujumisrand, saab snorkeldada või niisama päevitada.


Lennujaamatransfeerid

Lennujaam Fuerteventura, Puerto del Rosario 
Reisi pikkus u. 40 km 
Reisi kestus  u. 40 min

Transfeerid sisalduvad vaid reisipaketi hinnas. Ainult lennupileti ostnud saavad kuurorti nt taksoga, hind u 50 €.

Eripagasi (nt purjelaud, jalgratas) transport transfeerbussis maksab 15 €/suund. Eripagasi vedu tuleb Tallinnas ette tellida.

 


Rannad

Fuerteventural on Kanaari saarte kõige imelisemad ja puhtamad rannad, kokku on neid üle 50 kilomeetri! Umbes 4 km Corralejost algavad imelised liivaluited, mis pakuvad elamusi igale külastajale.  Luidete juurde pääseb mugavalt  bussi ja taksoga või ka jalgsi. Hotelli randades pakutakse rannateenuseid.


Restoranid ja meelelahutus

Corralejos on palju heatasemelisi söögikohti, sealhulgas väga häid kalarestorane. Kohalikke toite pakkuvate söögikohtade kõrval, leidub ka hispaaniapäraseid liharestorane ja toiduelamusi saavad nii itaalia-, mehhiko-, hiina- kui ka india toidukultuuri nautijad. Corralejos on ööklubi, õllebaare ja ka elava muusikaga klubisid. Ööelu on nädala sees suhteliselt rahulik, aga elavneb nädalalõppudel. Õhtuti saab sadama juures oleval väljakul nautida nii rahvusvahelist kui ka hispaaniapärast muusikat.


Sisseostud

Peatänavalt, Avenida Nuestra Señora del Carmenilt, leiab hulgaliselt väikeseid kauplusi ja ärisid. Corralejos on kaks ostukeskust - Campanario ja Las Palmas. Suuremad ostukeskused asuvad Puerto del Rosarios. Kõige suurem ostukeskus on Las Rotondas, kust leiab veelgi suurema kaubavaliku. Keskus on avatud E-L 10.00-22.00, P suletud.Teisipäeviti ja reedeti toimub Corralejo keskuses aafrikapäraste kaupade turg ja pühapäeviti käsitööturg. Turg on avatud 9.00-14.00. Enamus suuremaid poode on avatud 10.00-22.00. 


Transport ja liiklus

Corralejost on head bussiühendused lähimatesse küladesse ja pealinna Puerto del Rosariosse. Igapäevaselt on praamiühendus Lanzarotega ja laevaühendus Los Lobose saarega. Ka rendiautoga on mugav saart avastada, sest liiklus on rahulik, teed on head ja vaadata palju. Taksopeatused asuvad peatänaval. Võib ka hotelli vastuvõtulauast paluda takso tellida. Taksodel on olemas taksomeeter ja taksosõit ei ole väga kallis. Laevaliiklus kulgeb Fuerteventura ja Lanzarote Playa Blanca ja Puerto del Carmeni vahel iga päev. Saare lõunaosast Morro Jablest on iga päev laevaühendus Gran Canariale, Las Palmasesse. Lisainfo  www.naviera-armas.com ja www.fredolsen.es/lineas.


Vaatamisväärsused

Corralejo põhiliseks vaatamisväärsuseks on imelised liivaluited, mis nimetati koos Los Lobose saarega 1982. a rahvuspargiks. Kanaaride vanim linn Betancuria on pärit aastast 1404. Linnas on hästi säilinud vanu ehitisi, arheoloogiamuuseum, La Cilla põllumajandusmuuseum ning Casa Maria - maaliline väike maja 17. sajandist, mis asub Betancuria vanalinnas.Tänapäeval tegutseb seal käsitöömuuseum, restoran ja näitus eelmise sajandi talutööriistadest. La Oliva küla oli poliitilise elu keskpunktiks 17. sajandist kuni 19. sajandi keskpaigani. Mõningad suursugused hooned on tänini säilinud. Tänapäeval paikneb La Oliva külas kohaliku piirkonna raekoda ning kohalik kunstimuuseum. Linna keskmes on väike kirik Parroquiade Nuestra Señora de la Candelaria. Villaverde küla vaatamisväärsuseks on Cueva del Llanon laavakoobas. Pilet sisaldab maaalusesse tunnelisse sissepääsu ja giidi teenust.

Rahvaarv ja vahemaad

Fuerteventura u 100 000 el 
Corralejo küla u   10 000 el
Puerto del Rosario       35 km
Caleta de Fuste       45 km
Jandia-Morro Jable     120 km
Lanzarote-Playa Blanca laevaga 20 min

 

Aurinko esindajad sihtkohas

Aurinko eestikeelne reisiesindaja ootab teid lennuväljal ning viib hotellidesse. Infotunnis saate teavet nii sihtkoha kui ka ekskursioonide kohta. Infotunni kellaaja teatab esindaja teile transfeeril. Esindajaga saab ühendust ka telefoni teel. Esindaja mobiiltelefoni numbri avaldame vahetult enne reiside algust.

Reisidokumendid

Rohkem teavet leiad riikide all oleva Info vahelehelt.