Golf del Sur, Tenerife – sihtkohainfo

Golf del Sur, Tenerife 1
Golf del Sur, Tenerife 2
Golf del Sur, Tenerife 3
Golf del Sur, Tenerife 4
Golf del Sur, Tenerife 5
Golf del Sur, Tenerife 6
Golf del Sur, Tenerife 7
Golf del Sur, Tenerife 8
Golf del Sur, Tenerife 9
Golf del Sur, Tenerife 10
Golf del Sur, Tenerife 11
Golf del Sur, Tenerife 12
Golf del Sur, Tenerife 13
Golf del Sur, Tenerife 14
Golf del Sur, Tenerife 1
Golf del Sur, Tenerife 2
Golf del Sur, Tenerife 3
Golf del Sur, Tenerife 4
Golf del Sur, Tenerife 5
Golf del Sur, Tenerife 6
Golf del Sur, Tenerife 7
Golf del Sur, Tenerife 8
Golf del Sur, Tenerife 9
Golf del Sur, Tenerife 10
Golf del Sur, Tenerife 11
Golf del Sur, Tenerife 12
Golf del Sur, Tenerife 13
Golf del Sur, Tenerife 14

Sihtkohainfo

Infoleht

Eestikeelse infolehe leiate siit.
Venekeelse infolehe leiate siit.

Ekskursioonide info ja esindajate kontaktid leiate vahetult enne hooaja algust meie kodulehelt.


Aktiivne puhkus

Sandos San Blas hotellis on mitmeid vabaja veetmise võimalusi. Hotellis on jõusaal, tenniseväljak, rannavõrkpall, saab laenutada jalgrattaid. Hotelli kõrval on golfiväljak. Tenerife on golfiharrastajate hulgas väga hinnatud oma kvaliteetsete väljakute poolest. Saarel on kokku 6 väjakut. 4 väljakut on 18-rajalised, üks 3 x 9 ja üks 9-rajaline. Sandos San Blasi hotelli lähedal on ratsatall, El Medano rannas saab tegeleda surfamise ja purjelauasõiduga, El Teide piirkonnas on mitmeid matkaradu.


Hea teada

Apteek ja arstiabi
Vajadusel pöörduge arsti poole kliinikusse või kutsuge arst administraatori kaudu hotelli. Teavitage hädajuhtumist ka Aurinko esindajat, kes vajadusel aitab Teile arsti kutsuda. Suurim kliinik, Hospiten Sur, asub Playa de Las Americases. Arsti väljakutse (visiiditasu) maksab alates 60 €, mis tuleb patsiendil kohapeal maksta. Juhul, kui kannate kaasas Euroopa ravikindlustuskaarti (kehtib koos isikuttõendava dokumendiga), saate esmast arstiabi tasuta.
Los Abrigoses on apteek. Apteegid on tähistatud tumerohelise ristiga. Reeglina avatud esmaspäevast reedeni, 9:00-13:00 ja 16:00-20:00 ning laupäeviti 9:00-13:00. Väljaspool normaalaegu on kõikides suuremates linnades ja asulates olemas valveapteek.

Basseinid
Välibasseinide soojendus töötab hotelli poolt määratud aegadel (tavaliselt novembri lõpust veebruari lõpuni).
Tavaliselt on soojendusega välibasseini veetemperatuur 21 - 22 kraadi, kuid sõltuvalt ilmastikust ja öistest temperatuuridest kohapeal võib see olla ka madalam. Basseinivee temperatuur ning soojenduse sisselülitamine ei allu reisikorraldaja kontrollile ja Aurinko selle eest ei vastuta. Basseini soojendamise ja temperatuuri üle otsustab hotell. 

Joogivesi
Vesi on küll piisavalt puhas toidu tegemiseks ja hammaste pesuks, ent suure mineraalisisalduse tõttu võib põhjustada kõhuprobleeme. Seetõttu soovitame juua poest ostetud mineraal- või allikavett, mida müüakse gaseeritult (agua con gas) või gaseerimata (agua sin gas).

Jootraha
Jootraha andmine teeninduses on võrdlemisi tavaline, kohati isegi nagu iseenesestmõistetav. Praktikas on väljakujunenud, et baarides jäetakse umbes 5 % ja restoranides 5-10 % arvest, hotelli pakikandjale ja toateenijale 1 €, taksojuhile kuni 10% sõiduarvest. Jootraha on kombeks jätta ka ekskursiooni bussijuhile (u 1 € reisija). Kuigi jootraha jätmine ei ole kohustuslik, rõõmustab see kindlasti iga teenindajat.

Liikumisraskustega reisijad
Sandos San Blasi kuurort sobib ka liikumisraskustega külastajale. Väljaspool kuurordit võib aga liikumine olla raskendatud kuna on palju kõrguse erinevusi, jalakäijate teed on kitsad ja kõrgete servadega. Playa de las Vistase randa Playa de las Americases pääseb mööda puust kaldteed kuni veepiirini. Invataksot saab tellida nt LeRo, www.lero.net. Sealt saab rentida ka ratastoole ja sobivaid ekskursioone.

Raha ja krediitkaardid
Visa, MasterCardi, American Expressi ja Eurocardi saab kasutada enamikes restoranides ja kauplustes. Osades kohtades lisatakse kaardiga makstes hinnale 6 % . Kaardiga makstes küsitakse isikut tõendavat dokumenti. Pangad on avatud E-R 8:30-13/14:00. Sularahaautomaate on kõikides suuremates linnades ja asulates, mh. kuurortlinnades. Raha väljavõtmine sularahaautomaadist on tasuline.

Telefon
Kohalikud tavanumbrid algavad 922 ning mobiilid 6-ga. Oma mobiililt kohalikule mobiilile helistamiseks valige ainult 6-ga algav telefoninumber (ilma Hispaania koodita).

Turvalisus
Pisivargused on kahjuks üsna levinud, olge ettevaatlikud osavate taskuvaraste suhtes. Ärge jätke isiklikke asju järelvalveta rannas, restoranis, baaris jm. Tänaval käies hoidke kott suletuna, kandke kaasas minimaalselt sularaha. Dokumendid ja väärisesemed jätke hotellituppa seifi. Kui te hotellitoas ei viibi, hoidke rõduuksed alati kinni. Levinud kuritegu on vargus rendiautost. Ärge jätke isiklikke esemeid (seljakott, telefon, fotoaparaat, kaamera vms) autosse. Autouksed lukustage alati (ka pildistamispeatusi tehes). Vargusjuhtumist tuleb teha avaldus (denuncia) politseile 24 h jooksul. Avaldus tehakse telefonitsi, helistades numbril 902 102 112. Kanaari saartel toimib ühtne number 112 nii politsei, tuletõrje kui ka arstiabi korral. Hakkama saab hispaania, inglise ja saksa keeles. 
 

Siesta
Ärge unustage ajakava koostamisel arvesse võtmast Hispaanias pühaks peetud lõunapausi siestat, mida peetakse reeglina kell 13:00-17:00. Enamik väiksemaid poode ja ärisid, ettevõtteid ja avalikke asutusi on sel ajal suletud.


Hea teada hotellis

Sihtkoha kõrghooajal on hotellide poolt pakutavad teenused saadaval üldjuhul täismahus. Oluline on meeles pidada, et enne ja pärast kõrghooaega, sõltub saadaolevate hotelliteenuste valik mitmetest erinevatest asjaoludest nagu hotelli täituvus, ilm jne. Seega ei pruugi kõik teenused (nt hotellide meelelahutusprogrammid; basseinide soojendused; konditsioneeride toimimine jms) olla pärast sihtkoha kõrghooaega alati kättesaadavad. Hotelliteenuste toimimise üle otsustab iga hotell ise.
Aurinko teeb kõik endast oleneva, et meie veebilehekülje hotellikirjeldused oleksid võimalikut täpsed. Aurinko ei vastuta selliste ebatäpsuste eest, mille puhul hotell hooaja vältel muudab oma kategooriat, poliitikat või muid teenuseid.


Lennujaamatransfeerid

Reisipaketi hinda kuuluvad lennujaamatransfeerid. 

Lennujaam Aeropuerto de Reina Sofia (TFS, Lõuna-Tenerife)
Transfeeri pikkus  u 8 km
Transfeeri kestus u 15 min 

Ainult lennupileti ostnud saavad kuurordisse sõita taksoga. 


Rannad

Lähim ujumisrand on u 15 km kaugusel Playa de las Américases. Playa de las Vistase peeneliivalisel rannal saab rentida lamamistoole ja päikesevarjusid. Ranna lähedal on palju kohvikuid ja restorane.
El Medano tuuline rand, mis asub u 8 km kaugusel, on surfajate lemmikrand. Ka seal on mõned baarid ja restoranid. 
Sandos San Blas hotelli ees on kivine rand, kus saab küll päikest võtta, aga see ei ole sobilik ujumiseks.


Restoranid ja meelelahutus

Los Abrigos on tuntud oma kalasadama ja imeliste kalarestoranidega. Siin on ka paar pitsakohta ja rahvusvahelist menüüd pakkuvat restorani. Ööelu on pigem rahulik.
Vilkam ja mitmekesisem ööelu on Playa de las América keskuses Las Verónicas'e rajoonis. Sealsed baarid ja ööklubid on orienteeritud ennekõike turistidele. Klubidesse sissepääs on enamasti tasuta, välja arvatud juhul, kui toimub mõni eriüritus või kontsert. Vanusepiirang klubides ja baarides on üldjuhul 18 eluaastat. Hispaania kombe kohaselt ei jõuta tavaliselt ööklubidesse pidutsema kunagi enne südaööd, või ka kella enne 1 öösel. Kohalike noorte seas on hinnatud ajaveetmise koht Los Christianoses ranna ääres asuv San Telmo keskus, kus asub mitmeid diskoteeke ja baare.

Aasta tippsündmus, värvikirev karneval, toimub veebruaris ning kestab 27 päeva. Põhisündmused leiavad aset pealinnas Santa Cruzis.


Sisseostud

Suurem valik kauplusi on Playa de las Américas ja saare pealinnas Santa Cruzis. Populaarsed sisseostud on kohalik vein, juustud, meerumm. Samuti tasub osta elektroonikat, kosmeetikat, tubakatooteid. Suurem osa kauplusi on avatud esmaspäevast reedeni kl 9:00-14:00 ja 17:00-20:00, laupäeviti kl 9:00-14:00. Hotellide Parque de la Paz ja Vulcano lähedal asuvad Lole supermarketid, on avatud ööpäevaringselt. Fañabe El Duque ostukeskuse vastas toimub neljapäeviti ja laupäeviti turg. Los Cristianoses, hotelli Gran Arona ees on turg pühapäeviti. Turult saab osta käsitööd, ehteid, nahktooteid jms.


Transport ja liiklus

Bussiliiklus
Bussiliiklus on Tenerifel hästi organiseeritud. Bussid väljuvad enamasti iga 15-20 minuti järel. Pileteid saab osta bussijuhi käest, hind sõltub sihtkohast ja reisi pikkusest. Linnaliini pilet maksab u 1,45 €, linnadevahelised sõidud jäävad vahemikku 2 € - 14 €.

Takso
Kuurordi keskuses on palju taksopeatusi, enamasti asuvad need suurte kaubanduskeskuste juures. Taksot võib n-ö püüda ka tänavalt. Kõigis taksodes on olemas taksomeetrid. Sisseistumistasu on u 1,2 €. Hilisõhtul ja öösel ning pühade ajal on lisatasu 2-3 €. Kuurordi piires tuleb sõiduhinnaks enamasti 5 -10 €.

Ühendus teiste Kanaari saartega:
Tenerifelt on võimalik minna uudistama ka teisi Kanaari saari. Saaretevahelist laevaühendust korraldavad laevakompaniid Transmediterranea ja Lineas Fred Olsen.

Gran Canaria
Kiirpraamiga on sõiduaeg 1,5 tundi. Olenevalt laevafirmast on päevas 3 - 6 väljumist. Pileti hind on u 30-50 € üks suund (oleneb laevafirmast). Tenerifelt väljuvad praamid pealinn Santa Cruz de Tenerife sadamast, Gran Canarialt Agaete sadamast saare põhjaosas. Sõiduaeg suure laevaga u 3,5 t, tiiburiga 1,5 t.

La Gomera
Laev väljub Los Cristianose sadamast Tenerife lõunaosas, päevas on 2-4 väljumist, pilet on u 30 € üks suund. Sõiduaeg u 1 t.

La Palma
Laev väljub Los Cristianose sadamast Tenerife lõunaosas, päevas on 1 väljumine, hind on u 50 €, tekikoht, üks suund. Sõiduaeg u 8 t, laev sõidab öösiti. Kiirlaevad sõidavad u 2,5 tundi ja väljuvad kord päevas.

El Hierro
Laev väljub Los Cristianose sadamast Tenerife lõunaosas, päevas on 1 väljumine, hind on u 50 €, tekikoht, üks suund. Sõiduaeg umbes 3 tundi.

 


Vaatamisväärsused

Masca küla

Tenerife loodeosas, looduskaunis paigas, 650 m kõrgusel mägedes asuv küla, kuhu viib 6 km pikkune serpentiintee. Mascat peetakse saare üheks kaunimaks paigaks. Masca lilledega ümbritsetud valged majakesed olid pikka aega muust maailmast täiesti isoleeritud, säilitades nii oma traditsioonilise arhitektuuri ja veetleva mahajäetud paiga atmosfääri. Santiago de Teidest saabudes avaneb Mascale uhke vaade- piki järsku kaljuseina keereldes laskuv tee ning kahe eriti sügava mäelõhe vahelisele alale ehitatud küla otse selle vastas.
Vilaflori küla
Lõuna- Tenerife kõrgemais paigus Vilaflori ligidal võib nautida uhkeid panoraamvaateid. Vilaflor on väike 1500 meetri kõrgusel paiknev küla, mille läheduses võib leida saare ühe omapärasema vaatamisväärsuse, nn kuumaastiku (Paisaje Lunar), erosiooni poolt vormitud kivide rühma. Vilaflori ümbrus on matkajate, mägironijate ja mägijalgratturite lemmikpaik saarel.


Icod de los Vinos

Icod de los Vinos saare loodeosas on Tenerife vanimaid linnu ning kuulus seal kasvava üle 2000-aastase Draakonipuu poolest. Puu nimi viitab selle ``koletislikule`` kujule, tänu millele hakatigi seda seostama draakoniga. Sellel puul on legendaarne ajalugu, mis ulatub konkistadooride-eelsesse aega. Draakonipuud tunti Euroopas antiikajast saadik - selle ``veri`` leidis kasutust pitsativaha, värvide ja salvide valmistamisel. Draakonipuu mahlal oli omal ajal kulla hind, kuna seda peeti suurepäraseks verejooksude, haavade ja düsenteeria raviks. Draakonipuu kasvab väga aeglaselt ning selle eluiga võib olla mitu tuhat aastat. Puu levikuala saarel on väike- looduskaitse all olevad draakonipuud kasvavad enamasti raskesti ligipääsetavates kohtades. Kuna draakonipuu on kasvutingimuste suhtes üsna kapriisne, elavad vaid üksikud puud soliidse eani. Soodsates tingimustes seevastu võivad draakonipuud elada mitu tuhat aastat ning omandada hiiglaslikud mõõtmed ja vormid.

Santa Cruz

Tenerife pealinn Santa Cruz on oma 200 000 elanikuga Kanaaride suuruselt teine linn. Linna praegune tähtsus põhineb sadama arengul ja kaubandusel, mis vähehaaval kandus La Lagunast üle Santa Cruzi, millest 19. sajandi alguses saigi saare pealinn. Suurim areng linnas toimus tänu 1852. aastal sõlmitud vabakaubasadamate lepingule, mil sinnakanti kolis hulgaliselt kaupmehi ja linn kasvas jõudsalt. Tänane Santa Cruz de Tenerife on kaasaegse arhitektuuri ja avarate haljasaladega linn, mille puudega ääristatud rahulikel tänavatel ja väljakutel on mõnus uidata. Päikseline ilm püsib siin praktiliselt aastaringselt. Üks linna huviväärsusi on mõne aasta vanune Cesar Manrique`i kavandatud Parque Maritimo veepark, mis on ehitatud linna vana kaubasadama kohale. Tenerife külastatuim koht on mere ääres paiknev Plaza de Espaňa väljak, mille ääres asub Cabildo de Tenerife (saare administratiivkeskus). Selle kõrval paikneb teine väljak, Plaza de la Candelaria, kust saab alguse linna tähtsaim kaubatänav Castillo ning selle taga asub 16. sajandist pärinev La Concepcioni kirik. Kõrgemal paikneb maaliline Plaza del Principe väljak, mille ääres kõrgub San Francisco kirik (18.saj) ja klooster, kus tegutseb ka kohalik kunstimuuseum. Väljakult saab alguse Pilari tänav, mille ääres seisab samanimeline, 18.sajandist pärinev kirik. Mööda seda tänavat jõuab Santa Cruzi ilmselt kauneimasse kohta, Garcia Sanabria parki, kus kasvab rohkesti eksootilisi taimi ja mitmest erinevast maailma nurgast pärinevaid puid.


Puerto de la Cruz

Puerto de la Cruz on saare suuruselt teine turismilinn. Erinevalt lõuna-osa uutest turismikeskustest on selle linna näol tegemist soliidse ajalooga puhkekohaga. 19. sajandi lõpul ehitati sinna kuurort, kus praegu tegutseb hotell-kasiino Taoro. Selle linna iseloomulikuks elemendiks on rohelised aiad, sõbralik õhkkond ning vilgas tänavaelu. Õhtul muutuvad Plaza del Charcot ümbritsevad tänavad ja Paseo maritimo otsekui üheks suureks lõbustuskohaks, kus võib soovi korral ka õhtustada ühes paljudest välirestoranidest. Linnas on hulgaliselt arhitektuuri- ja kultuurimälestisi, näiteks Nuestra Seňora de La Peňa kirik, San Telmo erakla, San Felipe loss, Casa de La Aduana (tollihoone) ja vana sadamakai. Üks El Puerto huvitavamaid vaatamisväärsusi on Lago Martianez, mis koosneb Kanaaridelt pärit kunstniku Cesar Manrique kavandatud mereveebasseinidest, milles avaneb suurepärane võimalus ujumiseks ja päevitamiseks. Lisades neile veel vulkaanilise ranniku oma eksootilise taimestiku ja harmoonilise arhitektuuriga, jääb üle vaid tõdeda, et tegemist on tõepoolest Cesar Manrique`i kauneima kunstiteosega.

La Laguna

San Cristobal de La Laguna on Kanaaride ajalooliste linnade seas vaieldamatult tähtsaim. Linn on asutatud 1497. aastal järve äärde, mis lõplikult kuivas 19. sajandil. Aastasadu oli see Tenerife tähtsaim linn, saare administratiivne, poliitiline ja seltskonnaelu keskus. La Laguna oli ühtlasi ka saarestiku kultuurikeskus, kuna sinna rajati saarestiku esimesed haridusasutused, mis hiljem panid aluse San Fernando ülikooli sünnile. Pikka aega oli see Kanaaride ainus ülikool. Linn hakkas oma juhtivat rolli minetama 1706. aastal, mil Garachio sadama hävimine vulkaanipurske tagajärjel pani aluse Santa Cruz de Tenerife linna kiirele arengule. Santa Cruzist sai saare pealinn 19. sajandi alguses. La Laguna säilitas piiskopkonna keskusena siiski oma juhtpositsiooni religioosses elus ning tänu ülikoolile ka kultuurikeskuse staatuse. Linna kindla käega planeeritud tänavapildis võib näha arvukalt kauneid ja monumentaalseid ehitisi. Adelantado, Catedrali ja Cristo väljakute vahelisel alal paiknevate San Augustini, La Carrera, Herradorese ja Nava Grimoni ajalooliste tänavate ääres seisab mitmeid 16. ja 17. sajandist pärinevaid uhkete fassaadidega härrastemajasid. Kuna linn on ühtlasi ka saare usuelu keskus, leidub seal rohkesti kõrge kunstilise väärtusega sakraalehitisi, näiteks katedraal, La Concepcioni ja Cristo de La Laguna kirikud, San Migueli erakla ja Santa Catalina klooster.


Loorberimets

Anaga mägismaad ja teisi Põhja-Tenerife alasid kattev loorberimets on teadlaste poolt tunnistatud autentseks elavaks fossiiliks. See mets, mis 20 miljonit aastat tagasi miotseeni- ja pliotseeniajastul kattis kogu Euroopa lõunaosa, kadus kvaternaari ajastu jäätumiste tagajärjel. Tänu laiuskraadile ja ookeanituultele Kanaaridel selline taimestik siiski säilis. Nii saigi saarestikust selle miljoneid aastaid samasugusena püsinud taimestiku viimane varjupaik. Kuna selline mets vajab kasvamiseks teatud niiskus-ja temperatuuritaset, leidub seda vaid madala vööndina 500-1400 meetri kõrgusel Kanaaride põhjaosas. Loorberimetsa mitmekülgne taimestik sisaldab 20 algupärast puuliiki. Anagas võib läbida mitmeid tähistatud radu, mis kulgevad ülalt metsast allapoole. Näiteks Casa Forestalist (La Laguna - Taganana tee 4. kilomeetril) laskub rada Taganana külla. Sellele rajale juhatab suunaviit ``Vueltas de Taganana`` (Taganana marsruudid) ning rada on tähistatud kollaste teemärkidega. Raja läbimine kestab umbes poolteist tundi.

La Esperanza

Väikene külakene, kust avaneb ilusa ilmaga kaunis vaade pealinnale Santa Cruzile. Kohalikud elatuvad käsitööst, populaarne on nii pitside ja punutiste valmistamine kui ka vulkaanilisest poolvääriskivist oliviinast ja jõekarpidest ehete tegemine.

Güimar

Güimari enim külastatav vaatamisväärsus on linnast läände jäävad püramiidid, mis esmapilgul meenutavad kogu saarel levinud terrasse. Lähemal vaatlusel selgub, et tegemist on saare põliselanike guantshide poolt rajatud püramiididega. Püramiide peetakse sarnaseks Peruu ja Mehhiko püramiididega. Muuseumis on võimalik näha 15 min pikkust filmi Ameerika avastamise-eelsetest sidemetest eurooplaste ja indiaanlaste vahel.

El Teide

Kanaari saarte üks sümboleid, Tenerife au ja uhkus on Hispaania kõrgeim mäetipp, 3718 meetri kõrgune Teide vulkaan. Teide vulkaan on üks kolmest vulkaanist, mis on tekkinud hiiglasliku, enam kui 5000 meetri kõrguse vulkaani sisemusse hilisemate vulkaanipursete tagajärjel miljoneid aastaid tagasi.
Vulkaani jalamil asuv El Teide rahvuspark asutati 1954. aastal ning see ulatub 2000 meetrit üle merepinna. Rahvuspark on meelisatraktsioon nii turistidele kui kohalikele, kes pagevad sinna kuumusest leevendust otsima, kauni looduse rüppe piknikke pidama või erineva raskusastmega lugematutele matkaradadele matkama.
Rahvuspargis on 2 keskust, kus võib näha videot rahvuspargi loodusest ja vulkaanist. Suurem keskus on El Portillo, mis on avatud iga päev kell 9.00-16.00 ja väiksem Canada Blanca, avatud samuti 9:00-16:00.
Päris vulkaani kraatri servale pääsemiseks on mitu moodust. Kõige levinum neist on sinna sõita köisraudteega. 2356 m kõrguselt 3555 m kõrgusele jõudmine võtab aega 8 minutit. Köisraudtee on avatud 9:00-17:00. Kehvade ilmastikutingimustega talvisel ajal vulkaani tippu ei lubata. Edasi-tagasi sõit koos ringkäiguga kraatri serval võtab aega u 2 tundi.
Tipust La Rambletast on võimalik näha naabersaari La Gomerat, Gran Canariat, La Palmat ja El Hierrot. Pilves ilmaga saate imetleda aga lummavat vaatepilti vahusest pilvedemerest. Ka sooja ilmaga võib üleval tipus olla üsna jahe, seetõttu peaks sinna kaasa võtma jaki või kampsuni. Samuti tuleks arvestada terviseprobleemide korral sellega, et järsk kõrguste muutus võib mõjuda teie enesetundele.
Tippu on võimalik minna ka matkagrupiga. Matka pikkus on u 15 km, kindlasti tuleks sinna minnes varustada end veega, panna selga mugavad soojad rõivad ja jalatsid.


Vee- ja teemapargid

VEEPARGID

Veepark Aqualand
Veepark ja delfinaarium asub Playa de las Americases, Adeje rannikul. Veepargis on suur valik atraktsioone (liumäed, basseinid, kamikadze, voolav jõgi jms.). Päeval toimuvad delfiinide sõud. Lisainfo www.aqualand.es 

Siam Park
2008. a avatud suur vee- ja teemapark Playa de las Americases. Palju erinevaid atraktsioone, söögikohti, kauplusi. Väidetavalt parim vee- ja teemapark Euroopas. Siam veeparki pääseb tasuta bussiga. Võimalik osta ka Siam + Loro Park kombineeritud pileteid. Lisainfo www.siampark.net

Pueblo Chico teemapark
Suur vabaõhumuuseum La Orotava lähistel, kus 20 000 m2-l on miniatuurselt eksponeeritud Tenerife tähtsamad ehitised ja maastikud. Näha võib ka rahvarõivaste kollektsiooni.

Aloe Park Bananera
Buzanada lähistel paiknev banaaniistandus ja aaloe park on külastamiseks avatud iga päev. Buzanada on küla Playa de las Americasese naabruses. Umbes tunniajalise jalutuskäigu vältel tutvustatakse istanduses banaanikasvatuse iseärasusi. Istanduses asub väike kauplus, kus müüakse erinevaid banaanidest valmistatud tooteid.

Kaamelipark (Camel park)
Los Cristianose lähistel La Camella külas asuvasse kaameliparki viivad Playa de las Americasest tasuta bussid (vajalik eelnevalt registreeruda). On võimalik minna erineva kestvusega safariretkedele.

LOODUSPARGID

Loro Park
Loro looduspark on üks populaarsemaid vaatamisväärsusi saarel. Park asub La Orotava orus ning selle pindala on 130 000 m2. Siin on maailma suurim papagoide kollektsioon - u 300 liiki. Lisaks näeb gorillasid, haruldast valget tiigrit ja musta pantrit, šimpanse, pea kõiki maailmas esindatud pingviiniliike, flamingosid, alligaatoreid, erinevaid mereasukaid alates karpkaladest ja lõpetades merelõvide, delfiinide ning haidega. Näha saab delfiinide, merelõvide ja papagoide sõud. Lisainfo www.loroparque.com

Parque las Aquilas ehk Jungle Park
Los Cristianose taga kõrgel mägedes asuvas looduspargis on 75 000 m2 troopilisi aedu täis loomi ja linde. Pargi uhkuseks on suur kotkaste kollektsioon.

Kaktuse- ja loomapark ning Amazonia park
See looduspark keskendub erinevatele kaktuseliikidele jt kõrbealade taimedele. Park asub Los Cristianose lähistel. Samas kõrval asub 7000 m2-l Amazonia park, kus saab näha troopiliste vihmametsade taimede ja loomade kollektsiooni.

El Teide rahvuspark
3718 m kõrgune Teide vulkaan on Hispaania kõrgeim mäetipp ja Kanaari saarte üks sümboleid. Vulkaani jalamil asuv El Teide rahvuspark asutati 1954. aastal ning see ulatub 2000 meetrit üle merepinna. Vulkaani kraatri servale saab sõita köisraudteega. 2356 m kõrguselt 3555 m kõrgusele jõudmine võtab aega u 8 minutit. Kehvade ilmastikutingimuste korral vulkaani tippu ei lubata. Edasi-tagasi sõit koos ringkäiguga kraatri serval võtab aega u 2 tundi.Tippu on võimalik minna ka giidi juhtimisel matkagrupiga. Matka pikkus on u 15 km ja raja läbimine nõuab head füüsilist vormi. El Teide tippu tõusmiseks on vaja eriluba, mida peab iga soovija taotlema isiklikult Santa Cruzist. Büroosse peab kas ise kohale minema või saatma faksiga taotluse hiljemalt 7 päeva enne plaanitud matka. Taotlusele tuleb lisada ka passikoopia ning kuupäev, millal soovite mäe tippu ronida.

 

Rahvaarv ja vahemaad

Tenerife u 1 milj elanikku 
Los Abrigos u 4300 elanikku
Playa de las Américas  u   13 km
Arona u   18 km
Los Gigantes u   40 km
Las Cañadas (Teide) u   56 km
Santa Cruz  u   67 km
Puerte de la Cruz u 100 km

 

Aurinko esindajad sihtkohas

NB! Golf del Suris Aurinkol eestikeelset esindajat ei ole. Meie esindajaga kohtute lennujaamas. Esindajaga saate ühendust ka telefoni teel.

Reisidokumendid

Rohkem teavet leiad riikide all oleva Info vahelehelt.