• Uus

Maspalomas, Gran Canaria – sihtkohainfo

Maspalomas, Gran Canaria 1
Maspalomas, Gran Canaria 2
Maspalomas, Gran Canaria 3
Maspalomas, Gran Canaria 4
Maspalomas, Gran Canaria 5
Maspalomas, Gran Canaria 6
Maspalomas, Gran Canaria 7
Maspalomas, Gran Canaria 8
Maspalomas, Gran Canaria 9
Maspalomas, Gran Canaria 10
Maspalomas, Gran Canaria 11
Maspalomas, Gran Canaria 12
Maspalomas, Gran Canaria 13
Maspalomas, Gran Canaria 14
Maspalomas, Gran Canaria 15
Maspalomas, Gran Canaria 16
Maspalomas, Gran Canaria 17
Maspalomas, Gran Canaria 1
Maspalomas, Gran Canaria 2
Maspalomas, Gran Canaria 3
Maspalomas, Gran Canaria 4
Maspalomas, Gran Canaria 5
Maspalomas, Gran Canaria 6
Maspalomas, Gran Canaria 7
Maspalomas, Gran Canaria 8
Maspalomas, Gran Canaria 9
Maspalomas, Gran Canaria 10
Maspalomas, Gran Canaria 11
Maspalomas, Gran Canaria 12
Maspalomas, Gran Canaria 13
Maspalomas, Gran Canaria 14
Maspalomas, Gran Canaria 15
Maspalomas, Gran Canaria 16
Maspalomas, Gran Canaria 17

Sihtkohainfo

Infoleht

Eestikeelse infolehe leiate siit.
Venekeelse infolehe leiate siit.

Ekskursioonide info ja esindajate kontaktid leiate vahetult enne hooaja algust meie kodulehelt.


Aktiivne puhkus

Nii Maspalomases kui Melonerases on 18 rajaline golfiväljak. 50 kilomeetri raadiuses leidub veel kolm golfiväljakut.

Sihtkohas on suurepärased võimalused sukeldumiseks, snorkeldamiseks ning surfamiseks. Aurinkomatkate reisiesindajatelt saab broneerida 3–5 tunniseid purjeretki Fuerza 7 nimelise purjekaga.

Saab mängida ka tennist või squashi, sõita jalgrattaga või osaleda aeroobikatundides.
Tenis Center Maspalomases (aadress Avenida de Tjäreborg) saab mängida squash, tavalist tennist ning ka nn paddle tennist. Tenniseväljakuid on siin 10. Siin on jõusaal ning erinevad aeroobikatunnid. 
Holiday World Wellness Center keskuses on jõusaal ning aeroobikatunnid.
Olympic Gym jõusaal paikneb Atlantic Beach Club ostukeskuses. 

Playa del Inglési ja Maspalomase piirkonnas on mitmeid minigolfiradasid. 

Black Horse Riding ratsabaasis saavad ratsutada nii algajad kui ka kogenud spordisõbrad.

Rocky Adventure korraldab jalgrsimatku näiteks Chira ja Roque Nublo või Santa Lucia ümbrusesse. Matkad toimuvad inglise või rootsi keelse giidi juhendamisel. Piirkonnas on erineva tasemega matkaradasid, mis on u 6-10 km pikkused.


Gran Canaria

Kanaari saared asuvad Floridaga samal laiuskraadil. Gran Canaria on 13 saare hulgast suuruselt kolmas ning paikneb Tenerife ja Lanzarote vahel. Saare pindala on 1570 km2. Aafrika rannik jääb u 200 km ning lähim Mandri-Hispaania sadam Cádiz u 1350 km kaugusele.
Gran Canarial elab u 846 000 inimest, kellest u 380 000 elab pealinn Las Palmases. Playa del Inglési naabruses paiknevas kohalike linnaosas San Fernandos elab u 20 000 inimest, kuid Playa del Inglési kuurordis on aastaringselt puhkajaid mitu korda rohem.  

Gran Canariat kutsutakse minimandriks, sest siin on mitu erinevat kliimavööndit. U 400 m kõrgusel merepinnast valitseb troopiline kliima, u 1400 m kõrgusel Kesk-Euroopa ning veel kõrgemal Skandinaavia kliima.
Gran Canaria tekkimisest räägivad mitmed erinevad legendid, millest vanimad pärinevad juba Kreeka ja Rooma poeetide ning ajaloolaste sulest. Saare põliselanikke kutsuti kanarioteks. Need pikka kasvu valged inimesed elatusid küttimisest ka kalapüügist. On teada, et nad olid seaduskuulekad ja organiseeritud vaatamata sellele, et vallutajate saabudes elasid nad veel endiselt kiviajas. Esimene katse saar mandri-Hispaaniaga liita toimus aastal 1402, kuid see õnnestus peale mitmeid katseid alles 1483. a.


Hea teada

Apteek ja arstiabi

Apteegi leiab kindlasti ostukeskuste juurest.

Arstikeskused
Clinica Las Palmeras (Grupo Medico), aadress Avenida de T.T. Neckerman 24, Maspalomas. Polikliinikus on ka hambaarst.
Clinica EuroNordic, aadress hotell Buenos Aires, Avenida de España 1. Polikliinikus on ka hambaarst. 

Piirkonnas on kaks haiglat - San Roque Maspalomas ning Hospital Clinaca Roca San Agustinis. Arsti saab kutsuda ka hotelli, paluge oma hotelli retseptsioonil arstikeskusega ühendust võtta.Tervisekindlustuse olemasolul saab Eestisse naastes arstiabile ja ravimitele ning arsti juurde sõitmiseks kulutatud transpordile kulutatud raha tšekkide alusel tagasi. Ärge unustage taksoga arsti juurde sõites tšekki (hisp k recibo) küsida.

Basseinid

Välibasseinide soojendus töötab hotelli poolt määratud aegadel (tavaliselt novembri lõpust veebruari lõpuni).
Tavaliselt on soojendusega välibasseini veetemperatuur 21 - 22 kraadi, kuid sõltuvalt ilmastikust ja öistest temperatuuridest kohapeal võib see olla ka madalam. Basseinivee temperatuur ning soojenduse sisselülitamine ei allu reisikorraldaja kontrollile ja Aurinko selle eest ei vastuta. Basseini soojendamise ja temperatuuri üle otsustab hotell.

Liikumisraskustega reisijad

Piirkonnas on võimalik liigelda ka ratastooliga. Hotellides on enamasti olemas ka kaldteed. Gran Canarial on olemas nii invataksod kui liikumisraskustega reisijatele mõeldud minibussid. Invataksosse mahub kuni 4 inimest. Firmast Blue Holiday on muuhulgas võimalik rentida ratastoole ja elektrilisi mopeede.

Raha ja pangakaardid

Paljudes kauplustes saab maksta nii Visa, MasterCard, American Express, Diners Club kui Visa Electron kaartidega. Kaardiga makstes võidakse sõltumata ostusummast küsida ka isikut tõendavat dokumenti. Pangaakaardiga saab ka sularaha välja võtta.

Jootraha

Jootraha on tänu meeldiva teeninduse eest. Kui olete teenindusega rahul, on heaks tavaks teenindajale ka jootraha anda. Tavaliselt jäetakse minimaalselt 5-10 % arve lõppsummast. Jootraha on kombeks anda ka taksojuhile ning ekskursioonipäeva lõpus bussijuhile.


Hea teada hotellis

Sihtkoha kõrghooajal on hotellide poolt pakutavad teenused saadaval üldjuhul täismahus. Oluline on meeles pidada, et enne ja pärast antud kõrghooaega, sõltub saada olevate hotelliteenuste valik mitmetest erinevatest asjaoludest nagu hotelli täituvus, ilm jne. Seega ei pruugi kõik teenused (nt hotellide meelelahutusprogrammid; basseinide soojendused; konditsioneeride toimimine jms) olla pärast sihtkoha kõrghooaega alati kättesaadavad. Hotelliteenuste toimimise üle otsustab iga hotell ise.
Aurinko teeb kõik endast oleneva, et meie veebilehekülje hotellikirjeldused oleksid võimalikut täpsed. Aurinko ei vastuta selliste ebatäpsuste eest, mille puhul hotell hooaja vältel muudab oma kategooriat, poliitikat või muid teenuseid.


Kuhu minna lastega

Aqualand Maspalomas veepargis on lisaks veeatraktsioonidele ka baarid, restoranid ning suveniirikauplus. 
Holiday World Maspalomases on laste lõbustuspark, kus on ka restoranid, diskoteegid, jõusaal ning keeglisaal. Ühtset sissepääsupiletit ei ole, kuid atrakstioonide eest tuleb eraldi tasuda.
Palmitos Park asub 12 km kaugusel Playa del Inglésist. Selles troopilises aias on tuhandeid erinevaid taimeliike, linde, roomajaid, liblikaid, kalu ning muid põnevaid loomi. Pargis toimuvad papagoide, metslindude, eksootiliste lindude ning delfiini sõud.

Blue Holiday rendifirmast saab laenutada ka lastejalgrattaid.


Lennujaamatransfeerid

Aurinko paketireisi hinnas sisalduvad edasi-tagasi lennujaamatransfeerid.

Lennuväli: Aeropuerto de Gran Canaria, Las Palmas
Sõidu pikkus: n. 35 km
Sõidu kestus: n. 30 min

NB! Ainult lennupileti ostnud reisijatel ei ole lennujaamatransfeerid hinna sees. Lennujaamast sihtkohta saab sõita liinibussi või taksoga.


Rannad

Faro majaka juurest saavad alguse kilomeetrite pikkused liivadüünid mis kulgevad kuni San Agustini kuurordini. Düünid jäävad Maspalomase hotellidest lühikese jalutuskäigu kaugusele. Randades on tasulised lamamistoolid ja varjud. Veepark Aqualand Maspalomas jääb Palmitos Parki suunduva tee äärde.  


Restoranid ja meelelahutus

Maspalomase ostukeskustes on mitmeid restorane. Kõrvalasestsevas Melonerases leidub väikseid ning mõnusa atmosfääriga restorane ja söögikohti. Rannatänaval on kohvikuid ja baare ning nii Hispaania kui rahvusvahelist kööki pakkuvaid restorane. Playa del Inglési tempokas ööelu jääb Maspalomasest vaid taksosõidu kaugusele.  


Sisseostud

Maspalomase Faro ostukeskustes on supermarketid ja restoranid. Melonerases on mitmeid kauplusi, majaka lähistel paikneb Varadero nimeline ostukeskus. San Fernando linnaosas toimub kaks korda nädalas turg ning u 10 km kaugusele jäävas Arguineguinis toimub turg kord nädalas.  Saare parimad ostukohad asuvad bussireisi kaugusel paiknevas pealinnas Las Palmases.


Transport

Maspalomasest on hea bussi- ja taksoühendus Playa del Inglési, Puerto Ricosse ja Las Palmasesse.
Melonerase majaka lähiste paiknevast bussipeatusest väljuvad bussid mitu korda päevas pealinn Las Palmasesse ning kogu päeva vältel ka Playa del Inglési, Puerto Ricosse, ja Puerto de Moganisse. Takso saab kas käeviipega tänavalt või taksopeatusest. Taksopeatused on näiteks Melonerases hotell H10 ees ning Varadero ostukeskuse ja bussipeatuse lähistel.

Buss

Bussifirma Global bussid väljuvad muuhulgas ostukeskus Plaza de Maspalomase kõrvalt, San Fernando ringteelt või Tropicali väljakult. Bussid sõidavad pealinn Las Palmasesse ja Puerto Ricosse u iga 30 minuti tagant.

Takso
Taksopeatused paiknevad mh ostukeskuste Kasbah, Cita ja Yumbo Centrum kõrval ning San Agustinis.

Laevad ja praamid
Las Palmasest
saab praami ja laevaga naabersaartele seilata. Lanzarotele saab laevaga iga päev, sõit kestab u 8 tundi. Fuerteventurasse väljub laev iga päev kell 7.10, sõit kestab u 2 t 40 min. Muul ajal saab Lanzarotele sõita ka praami või katamaraaniga. Tenerifele saab katamaraaniga sõita iga päev. Sõit Las Palmasest Tenerifele kestab u 3 t 30 min. Agaetest Tenerifele Santa Cruzi kestab sõit u 1 tund.

Lisainfo:
http://www.trasmediterranea.es  
www.fredolsen.es/lineas

Minirong
Maspalomas Express väljub Italia tänavalt El Veril ostukeskuse eest mitu korda päevas. Rong sõidab mööda Playa del Inglési peatänavat ning sõit kestab u 45 min. Pileti saab osta rongijaama kõrval paiknevast piletikioskist.

Lennud
Lennud Gran Canarialt naabersaartele kestavad u  30-60 min. Lennud väljuvad mitu korda päevas.


Vaatamisväärsused

Palmitos Park on Playa del Inglésist u 12 km kaugusel paiknev troopiline park, kus võib imetleda tuhandeid erinevaid taimeliike, linde, roomajaid, liblikaid, kalu ning muid põnevaid loomi. Pargis toimuvad papagoishowd, metslindude showd, eksootiliste lindude showd ning delfiinishowd.

Mundo Aborigenis saab tutvuda Kanaaride algasukate elu-oluga. Paikneb Playa del Inglésist u  6 km kaugusel, Fatagasse suunduva mägitee ääres.  

Kaamelisafari ehk Camellos de Maspalomas. Siin saab iga päev ajavahemikus 09.00-16.00 minna u pooletunnisele kaamelisõidule Maspalomase düünidesse.

Krokodillipark ehk Parque de Cocodrilos asub Los Corralilloses, Playa del Inglésist u 25 km. Lisaks krokodillidele saab siin näha ka tiigreid, ahve, lindusid ja sisalikke.

Minirong Maspalomas Express väljub iga päev täistundidel El Verili ostukeskuse eest. Rong sõidab mööda Playa del Inglési peatänavat u 40 minutit.  

Sioux City ehk Metsiku Lääne park asub Aguila kanjonis, kuhu saab sõita bussiga nr.29.

Yellow Submarine allveelaev väljub Playa del Inglésist u 35 km kaugusel paiknevast Puerto de Moganist.

Elanike arv ja vahemaad

Gran Canaria846 000  
Playa del Inglés ja San Fernando   20 000 
Maspalomas-Playa del Inglés      6 km 
Puerto Rico    17 km 
Las Palmas    58 km

Aurinko esindajad sihtkohas

Aurinko eestikeelne reisiesindaja ootab teid lennuväljal ning viib hotellidesse. Infotunnis saate teavet nii sihtkoha kui ka ekskursioonide kohta. Infotunni kellaaja teatab esindaja teile transfeeril. Esindajaga saab ühendust ka telefoni teel. Esindaja  mobiiltelefoni numbri avaldame vahetult enne reiside algust.

Reisidokumendid

Rohkem teavet leiad riikide all oleva Info vahelehelt.