Puerto de la Cruz, Tenerife – sihtkohainfo

Puerto de la Cruz, Tenerife 1
Puerto de la Cruz, Tenerife 2
Puerto de la Cruz, Tenerife 3
Puerto de la Cruz, Tenerife 4
Puerto de la Cruz, Tenerife 5
Puerto de la Cruz, Tenerife 6
Puerto de la Cruz, Tenerife 7
Puerto de la Cruz, Tenerife 8
Puerto de la Cruz, Tenerife 9
Puerto de la Cruz, Tenerife 10
Puerto de la Cruz, Tenerife 11
Puerto de la Cruz, Tenerife 12
Puerto de la Cruz, Tenerife 13
Puerto de la Cruz, Tenerife 14
Puerto de la Cruz, Tenerife 15
Puerto de la Cruz, Tenerife 16
Puerto de la Cruz, Tenerife 17
Puerto de la Cruz, Tenerife 18
Puerto de la Cruz, Tenerife 19
Puerto de la Cruz, Tenerife 20
Puerto de la Cruz, Tenerife 21
Puerto de la Cruz, Tenerife 22
Puerto de la Cruz, Tenerife 23
Puerto de la Cruz, Tenerife 24
Puerto de la Cruz, Tenerife 25
Puerto de la Cruz, Tenerife 26
Puerto de la Cruz, Tenerife 27
Puerto de la Cruz, Tenerife 1
Puerto de la Cruz, Tenerife 2
Puerto de la Cruz, Tenerife 3
Puerto de la Cruz, Tenerife 4
Puerto de la Cruz, Tenerife 5
Puerto de la Cruz, Tenerife 6
Puerto de la Cruz, Tenerife 7
Puerto de la Cruz, Tenerife 8
Puerto de la Cruz, Tenerife 9
Puerto de la Cruz, Tenerife 10
Puerto de la Cruz, Tenerife 11
Puerto de la Cruz, Tenerife 12
Puerto de la Cruz, Tenerife 13
Puerto de la Cruz, Tenerife 14
Puerto de la Cruz, Tenerife 15
Puerto de la Cruz, Tenerife 16
Puerto de la Cruz, Tenerife 17
Puerto de la Cruz, Tenerife 18
Puerto de la Cruz, Tenerife 19
Puerto de la Cruz, Tenerife 20
Puerto de la Cruz, Tenerife 21
Puerto de la Cruz, Tenerife 22
Puerto de la Cruz, Tenerife 23
Puerto de la Cruz, Tenerife 24
Puerto de la Cruz, Tenerife 25
Puerto de la Cruz, Tenerife 26
Puerto de la Cruz, Tenerife 27

Sihtkohainfo

Infoleht

Eestikeelse infolehe leiate siit.
Venekeelse infolehe leiate siit.

Ekskursioonide info ja esindajate kontaktid leiate vahetult enne hooaja algust meie kodulehelt.


Aktiivne puhkus

Saab mängida tennist ja squashi ning külastada jõusaale. Real Club de Golf de Tenerife golfiväljak on u 20 km kaugusel.


Hea teada

Apteek ja arstiabi
Puerto de la Cruzis on palju apteeke. Haigestumise korral saab pöörduda Centro Medico Aceviños - ja Centro Medico Teneguia arstikeskustesse ning arst tuleb vajadusel ka hotelli. Võtke ühendust meie esindajaga.

Basseinid
Välibasseinide soojendus töötab hotelli poolt määratud aegadel (tavaliselt novembri lõpust veebruari lõpuni).
Tavaliselt on soojendusega välibasseini veetemperatuur 21 - 22 kraadi, kuid sõltuvalt ilmastikust ja öistest temperatuuridest kohapeal võib see olla ka madalam. Basseinivee temperatuur ning soojenduse sisselülitamine ei allu reisikorraldaja kontrollile ja Aurinko selle eest ei vastuta. Basseini soojendamise ja temperatuuri üle otsustab hotell

Liikumisraskusega reisijad
Maastik on küllalt mägine ja jalgteed on kitsad. Avenida de Colon rannapromenaadil ja Playa Martianez rannas on jalakäijate tee. All-linnas on saatja abiga võimalik siiski ka ratastooliga liikuda. Ülalinna pääseb taksoga. Leidub ka invataksosid, mis tuleb ette tellida. On olemas ka invatakso. Aceviño arstikeskusest saab ratastoole ka rentida, vajalik ette tellimine.

Detsembrist veebruarini võib ilm olla heitlik, mistõttu peaks kaasa varuma ka soojemaid riideid. Hotelle enamasti ei köeta ning ka põrandad võivad jahedad olla.

Jootraha
Hispaanias on kombeks anda hea teeninduse eest ka jootraha. Soovi korral võib jootrahaga tänada teenindajaid, pakikandjaid ja toakoristajaid. Keskmine suurus on 5-10 % arvest või 2-5 eurot teenuse eest.


Hea teada hotellis

Sihtkoha kõrghooajal on hotellide poolt pakutavad teenused saadaval üldjuhul täismahus. Oluline on meeles pidada, et enne ja pärast kõrghooaega, sõltub saadaolevate hotelliteenuste valik mitmetest erinevatest asjaoludest nagu hotelli täituvus, ilm jne. Seega ei pruugi kõik teenused (nt hotellide meelelahutusprogrammid; basseinide soojendused; konditsioneeride toimimine jms) olla pärast sihtkoha kõrghooaega alati kättesaadavad. Hotelliteenuste toimimise üle otsustab iga hotell ise.
Aurinko teeb kõik endast oleneva, et meie veebilehekülje hotellikirjeldused oleksid võimalikut täpsed. Aurinko ei vastuta selliste ebatäpsuste eest, mille puhul hotell hooaja vältel muudab oma kategooriat, poliitikat või muid teenuseid.


Transport ja liiklus

Taksoga liiklemine on küllalt soodne ning kogu saarel on ka hea bussivõrgustik. Ülejäänud saartele pääseb laeva või lennukiga.

Busside lõpp-peatus on Paseo Hermanos Fernandes Perdigon -tänava ääres. Puerto de la Cruzist sõidab buss pealinna Santa Cruzi argipäeviti 2 x tunnis, hind u 3,30 €/suund.
Playa de las Américasse saab bussiga paar korda päevas, hind u  9,15 €/suund.
Kui plaanite busse kasutada rohkem kui üks kord, siis ostke bussijaamast Bonobus-kaart, millega saate üle 20 km sõidud 40 % soodsamalt.

Takso
Taksopeatused on nt Avenida Familia de Betancourt -tänaval , Charcot´i väljakul ja Suma-supermarketi kõrval. Linnasisene sõit maksab min 3 €. Nädalavahetusel ja peale kl 21 on lisatasu 1 €.

Laev Santa Cruzist Gran Canaria saarele väljub paar korda päevas. Los Christianosest on katamaraaniühendus La Gomera saarele.


Lennujaamatransfeerid

Aurinko reisipaketi hinda kuuluvad transfeerid lennujaamast hotelli ja tagasi.

Lennujaam : Aeropuerto Reina Sofia, Tenerife Sur
Transfeeri pikkus u 100 km
Transfeeri kestus u 1 t 30 min

Ainult lennupileti ostjad saavad lennujaamast Puerto de la Cruzi taksoga.


Kuhu minna lastega

Veepark Aqualand
Veepark ja delfinaarium asub Playa de las Americases, Adeje rannikul. Veepargis on suur valik atraktsioone (liumäed, basseinid, kamikadze, voolav jõgi jms). Päeval toimuvad delfiinide sõud. Lisainfot saab www.aqualand.es

Siam Park
2008 a avatud suur vee- ja teemapark Playa de las Americases. Palju erinevaid atraktsioone, söögikohti, kauplusi. Väidetavalt parim vee-ja teemapark Euroopas. Siam veeparki pääseb tasuta bussiga. Võimalik osta ka Siam + Loro Park kombineeritud pileteid. Lisainfot saab www.siampark.net

Pueblo Chico teemapark
Suur vabaõhumuuseum La Orotava lähistel, kus 20 000 m2-l on miniatuurselt eksponeeritud Tenerife tähtsamad ehitised ja maastikud. Näha võib ka rahvarõivaste kollektsiooni.

Aloe Park/Bananera
Buzanada lähistel paiknev banaaniistandus ja aaloe park on külastamiseks avatud iga päev. Buzanada on küla Playa de las Americasese naabruses. Umbes tunniajalise jalutuskäigu vältel tutvustatakse istanduses banaanikasvatuse iseärasusi. Istanduses asub väike kauplus, kus müüakse erinevaid banaanidest valmistatud tooteid.

Kaamelipark (Camel park)
Los Cristianose lähistel La Camella külas asuvasse kaameliparki viivad Playa de las Americasest tasuta bussid (vajalik eelnevalt registreeruda). On võimalik minna erineva kestvusega safariretkedele.

Loro Park
Loro looduspark on üks populaarsemaid vaatamisväärsusi saarel. Park asub La Orotava orus ning selle pindala on 130 000 m2. Siin on maailma suurim papagoide kollektsioon - u 300 liiki. Lisaks näeb gorillasid, haruldast valget tiigrit ja musta pantrit, šimpanse, pea kõiki maailmas esindatud pingviiniliike, flamingosid, alligaatoreid, erinevaid mereasukaid alates karpkaladest ja lõpetades merelõvide, delfiinide ning haidega. Näha saab delfiinide, merelõvide ja papagoide sõud. Lisainfot saab  www.loroparque.com

Parque las Aquilas ehk Jungle Park
Los Cristianose taga kõrgel mägedes asuvas looduspargis on 75 000 m2 troopilisi aedu täis loomi ja linde. Pargi uhkuseks on suur kotkaste kollektsioon.


Kaktuse- ja loomapark ning Amazonia park
See looduspark keskendub erinevatele kaktuseliikidele jt kõrbealade taimedele. Park asub Los Cristianose lähistel. Samas kõrval asub 7000 m2-l Amazonia park, kus saab näha troopiliste vihmametsade taimede ja loomade kollektsiooni.

El Teide rahvuspark
3718 m kõrgune Teide vulkaan on Hispaania kõrgeim mäetipp ja Kanaari saarte üks sümboleid. Vulkaani jalamil asuv El Teide rahvuspark asutati 1954. aastal ning see ulatub 2000 meetrit üle merepinna. Vulkaani kraatri servale saab sõita köisraudteega. 2356 m kõrguselt 3555 m kõrgusele jõudmine võtab aega u 8 minutit. Kehvade ilmastikutingimuste korral vulkaani tippu ei lubata. Edasi-tagasi sõit koos ringkäiguga kraatri serval võtab aega u 2 tundi.Tippu on võimalik minna ka giidi juhtimisel matkagrupiga. Matka pikkus on u 15 km ja raja läbimine nõuab head füüsilist vormi.


Rannad

Päikesenautijad saavad päevitada Lago Martianezi suure mereveebasseini ääres. Sissepääs tasuline. Seal on basseinid, eraldi lastebassein, riietusruumid ja dušid.
Playa Jardini laavaliivasel rannal saab laenutada lamamistoole ja päikesevarje. Rannas on duširuumid, tualetid ja restoranid.
Surfata saab Martianezi rannal. Pakutakse ka reise Playa de las Teresitase valgele liivarannale ( u 10 km Santa Cruzist ) või saare lõunaosasse.


Restoranid ja meelelahutus

Puerto de la Cruzis ja lähiümbruses on palju kohalikke ja rahvusvahelisi restorane, kiirsöögikohti ja tapasbaare. Tenerife hõrgutised on värsked puu- ja köögiviljad, soolvees keedetud kartulid mojo kastmes,  värsked mereannid , erineval viisil valmistatud küülik ja kitsejuust. Samuti leidub arvukalt kohalikke ja mandri-Hispaania veine ning likööre. 

Linnas on palju pubisid ja baare, kus õhtuti mängib elav muusika. Ka noortele on mitmeid ööklubisid ja muusikabaare. 


Sisseostud

Puerto de la Cruzis on palju ostutänavaid ja kauplusi. Populaarsemateks sisseostudeks on kingad, käsitöö, sigarid ja maitseained. Elektroonika, kosmeetika, parfüümid ja optikatooted on mõnevõrra soodsamad kui meil. Suurem osa kauplustest on avatud esmasp- reedeni kl 10:00-13:00 ja 16:30-20:00, laupäeval kl 10:00-13:00, mõned ostukeskused ja supermarketid on avatud iga päev ja vaheaegadeta. Keskusest eemal asub suur La Villa ostukeskus. Santa Cruzis on samuti suured ostlemisvõimalused- Centro Comercial Meridiano ja El Corte Ingles kaubamajad, La Laguna keskus.

Rahvaarv ja vahemaad

Tenerife u 1 milj   elanikku 
Puerto de la Cruz u   40 000 elanikku
La Orotavau   40 000 elanikku
La Lagunau 150 000 elanikku 
Santa Cruzu 250 000 elanikku
La Orotava u   8 km
Icod de los Vinosu 25 km
La Lagunau 30 km
Santa Cruz u 38 km
Las Cañadas (Teide)u 120 km
Costa Adejeu 125 km
Los Gigantesu 146 km

Aurinko esindajad sihtkohas

NB! Puerto de la Cruzis Aurinkol eestikeelset esindajat ei ole. Meie esindajaga kohtute lennujaamas. Esindajaga saate ühendust ka telefoni teel. 

Reisidokumendid

Rohkem teavet leiad riikide all oleva Info vahelehelt.