Faliraki, Rhodos – sihtkohainfo

Faliraki, Rhodos 1
Faliraki, Rhodos 2
Faliraki, Rhodos 3
Faliraki, Rhodos 4
Faliraki, Rhodos 5
Faliraki, Rhodos 6
Faliraki, Rhodos 7
Faliraki, Rhodos 8
Faliraki, Rhodos 9
Faliraki, Rhodos 10
Faliraki, Rhodos 11
Faliraki, Rhodos 12
Faliraki, Rhodos 13
Faliraki, Rhodos 14
Faliraki, Rhodos 15
Faliraki, Rhodos 16
Faliraki, Rhodos 17
Faliraki, Rhodos 18
Faliraki, Rhodos 19
Faliraki, Rhodos 20
Faliraki, Rhodos 21
Faliraki, Rhodos 22
Faliraki, Rhodos 23
Faliraki, Rhodos 24
Faliraki, Rhodos 25
Faliraki, Rhodos 26
Faliraki, Rhodos 1
Faliraki, Rhodos 2
Faliraki, Rhodos 3
Faliraki, Rhodos 4
Faliraki, Rhodos 5
Faliraki, Rhodos 6
Faliraki, Rhodos 7
Faliraki, Rhodos 8
Faliraki, Rhodos 9
Faliraki, Rhodos 10
Faliraki, Rhodos 11
Faliraki, Rhodos 12
Faliraki, Rhodos 13
Faliraki, Rhodos 14
Faliraki, Rhodos 15
Faliraki, Rhodos 16
Faliraki, Rhodos 17
Faliraki, Rhodos 18
Faliraki, Rhodos 19
Faliraki, Rhodos 20
Faliraki, Rhodos 21
Faliraki, Rhodos 22
Faliraki, Rhodos 23
Faliraki, Rhodos 24
Faliraki, Rhodos 25
Faliraki, Rhodos 26

Sihtkohainfo

Infoleht

Eestikeelse infolehe leiate siit.
Venekeelse infolehe leiate siit.

Ekskursioonide info ja esindajate kontaktid leiate vahetult enne hooaja algust meie kodulehelt.


Aktiivne puhkus

Faliraki rannas on võimalik tegeleda erinevate veespordialadega: purjelauasõit, veesuusatamine, langevarjusõit. Korraldatakse ka sukeldumiskursusi.
Keskuses on minigolfirada, suurem golfiväljak on Afandous. Kuurordis saab rentida nii jalgrattaid kui mootorrattaid. Osades hotellides on tenniseväljakud.


Hea teada

Jootraha
Jootraha andmine on Kreekas üldlevinud komme, kuid ei ole muidugi kohustuslik. Hea teeninduse eest võiks restoraniarvet pisut suuremaks ümardada. Taksojuhtidele eraldi jootraha tavaliselt ei jäeta, kuid kombeks on arvet natuke ülespoole ümardada. Hotelli toateenijale võiks jätta u 5 eurot nädalas ning peale ekskursiooni bussijuhile u 2 eurot.

Internet
Paljudes Rhodose hotellides on tasuta wifi või on olemas internetipunkt. Mõnedes kohvikutes on samuti tasuta wifi.

Apteek ja arstiabi

Apteegid (kr.k farmakeion) on tähistatud rohelise või punase ristiga ning on enamasti avatud argipäeviti 9:00-13:00 ning pealelõunal uuesti 17:00-20:30. Laupäeviti on apteegid üldiselt avatud 9:00-14:00, pühapäeviti suletud. Iga apteegi uksel on aga tavaliselt info ka selle kohta, kus asub lähim valveapteek. Arsti juures käies saab tihti ravimid osta ka arsti juurest.

Faliraki hotellidele lähim apteek paikneb hotell Epsiloni juures paiknevas ostukeskuses. Avatud iga päev 9:00-13:30 ning pealelõunal 16:30-22:30. Arsti juurde minnes tuleks kindlasti kaasa võtta isikut tõendav dokument ja reisikindlustus. Vajadusel saab arsti ka hotelli kutsuda. Pöörduge palun oma hotelli vastuvõtu poole. Arstivisiidi hinnad algavad 70 eurost, millele lisandub vajadusel ravimite maksumus. Õhtuti ja nädalavahetustel on tariif kallim. Tasuda saab sularahas. Tervisekindlustuse olemasolul saab Eestisse naastes tšekkide alusel arstiabile, ravimitele ning arsti juurde sõiduks kulutatud raha tagasi. Mõnel juhul esitab arst arve otse kindlustusfirmale (sõltub kindlustusfirmast). Kindlustuse jaoks täidetakse arsti juures vastavad dokumendid.


Hea teada hotellis

Sihtkoha kõrghooajal on hotellide poolt pakutavad teenused saadaval üldjuhul täismahus. Oluline on meeles pidada, et enne ja pärast kõrghooaega, sõltub saadaolevate hotelliteenuste valik mitmetest erinevatest asjaoludest nagu hotelli täituvus, ilm jne. Seega ei pruugi kõik teenused (nt hotellide meelelahutusprogrammid; basseinide soojendused; konditsioneeride toimimine jms) olla pärast sihtkoha kõrghooaega alati kättesaadavad. Hotelliteenuste toimimise üle otsustab iga hotell ise.
Aurinko teeb kõik endast oleneva, et meie veebilehekülje hotellikirjeldused oleksid võimalikut täpsed. Aurinko ei vastuta selliste ebatäpsuste eest, mille puhul hotell hooaja vältel muudab oma kategooriat, poliitikat või muid teenuseid.


Kuhu minna lastega

Faliraki Water Park- veepark asub Faliraki hotellide piirkonnas. Park avatakse kevadel ilmade soojenedes ja suletakse oktoobri lõpus. Sealt leiate erinevaid liumägesid, lainebasseini ja vees oleva jõusaali, mitmeid restorane ja baare. Veeparki viib tasuta buss Mandraki sadamast mitmeid kordi päevas . Lisainfot leiate www.water-park.gr


Lennujaamatransfeerid

Aurinko reisipaketi hinda kuuluvad transfeerid lennujaamast hotelli ja tagasi.

Lennujaam : Rhodos, Diagoras
Transfeeri pikkus u 15 km
Transfeeri kestus u 20 min


Rannad

Faliraki hotellipiirkonnas on küllalt kiviklibune rand, seevastu keskuses on ilus peeneliivaline rand. Rhodose saarel on kokku 30 sinilipuga pärjatud randa, mis vastavad puhta ja hoolitsetud ranna standarditele.
Rannas saab rentida lamamistoole ja päiksesevarje, samuti vesijalgrattaid ja skuutreid. Saab tegeleda veesuusatamise ja langevarjusõiduga.


Restoranid ja meelelahutus

Kuurordis leidub erinevaid söögikohti tavernidest pitsabaarideni, Hiina kööki ja ka kalarestorane. Enamik restorane asub Faliraki keskuses peatänava ja keskväljaku läheduses.
Peatänava ääres on ka mitmeid noorte hulgas populaarseid diskobaare ja ka paar diskoteeki.


Sisseostud

Põhilised ostukohad on Faliraki peatänaval, kus kauplused on enamasti avatud hommikust hilisõhtuni. Hotellide piirkonnas on supermarketid ja hotelli Epsilon kõrval asub ostukeskus erinevate kulla- ja nahktoodete ning Türgi päritolu kauplustega.
Soodsamaid oste saab teha väiksemates külades, kuhu saab sõita rendiautoga. Saare parimad kohad sisseostudeks on aga Rhodose linnas.


Transport ja liiklus

Taksoga liikumine on küllalt soodne. Rhodose linnast on head bussiühendused saare eri paikadesse ja laevaühendused lähisaartele.

Falirakist saab bussiga sõita Rhodose linna, bussipeatused on hotellide ees. Buss sõidab Rhodose keskusesse kaubahalli taga olevasse lõpp-peatusesse, mis on jalutuskäigu kaugusel vanalinnast ja keskusest. Suvel on busside intervall u pool tundi, aprillis- mais u 1 tund.

Taksopeatus on Faliraki keskväljakul. Lihtsam on takso tellida hotelli. Taksodes on taksomeetrid. 

Rhodose sadamast on head laevaühendused naabersaartele ja ka mandrile. Laevad sõidavad nt  Kosile, Tilosele, Lerosele, Symile ja Ateena sadamasse. Rhodoselt käib katamaraan ka Türgi rannikule Marmarisse (alates maikuu lõpust). Reis Marmarisse kestab u 1-2 tundi. 
Lisainfo sõidugraafikutest  www.ando.gr/eot ja www.ferries.gr/greek-islands-ferry/. Graafikud võivad muutuda !


Turismimaks

Alates 1.1.2018 tuleb Kreekas majutudes tasuda turismimaksu, mida tasutakse kohapeal hotellis. Tasud erinevad vastavalt hotelli ametlikule kategooriale. Summa jääb vahemikku u 0,50-4,00 € öö/toa kohta.

1-2* hotellid 0,50 € öö/tuba
   3* hotellid 1,50 € öö/tuba
   4* hotellid 3,00 € öö/tuba
   5* hotellid 4,00 € öö/tuba


Vaatamisväärsused

Rhodose linnas peab kindlasti külastama sealset keskaegset vanalinna, mis on kantud ka UNESCO maailmapärandi nimekirja. Ajaloohuvilistel soovitame külastada endises Rüütlite haiglas asuvat Arheoloogiamuuseumi, vanas katedraalis asuvat Bütsantsi muuseumi ja Kaunite kunstide muuseumi.
Vanalinna idaküljele jäävad suur kaubasadam ning Mandraki sadam, kust väljuvad väiksemad laevad ning peatuvad jahid. Mandraki sadamas asuvad kaks hirvekuju, mis on Rhodose sümboliks ja tähistavad antiikmaailma 7 ime hulka kuulunud Rhodose Kolossi arvatavat asupaika.

Lindose antiiklinn rajati juba 2000 a. eKr ning u 6. saj eKr sai temast piirkonna võimsaimaid keskusi. 5. saj eKr rajati aga Rhodose linn ning Lindos jäi veidi tahaplaanile. 116 m kõrgusel kaljul asub Lindose akropol, kus paiknevad Athena tempel, Bütsantsi kirik ning Kreeka stoa.

Peaaegu kõik arheoloogiliste vaatamisväärsused ja muuseumid on esmaspäeviti suletud.

Elanike arv ja vahemaad Falirakist

Rhodose saaru 110 000 elanikku
Falirakiu     2 000 elanikku
Kalithies  5 km
Rhodose linn15 km
Pefkos 39 km

 

Aurinko esindajad sihtkohas

Aurinko esindajatega kohtute lennujaamas. Saabumisjärgselt viivad esindajad kindlaksmääratud kellaajal hotellides läbi infotunnid, kus saate lähemat teavet nii sihtkoha kui ka ekskursioonide kohta. Infotunni kellaaja teatavad esindajad teile transfeeril. Esindajatega saate ühendust ka telefoni teel. Aurinko esindajate mobiiltelefoni numbri avaldame vahetult enne reiside algust.

Reisidokumendid

Rohkem teavet leiad riikide all oleva Info vahelehelt.