Korfu – sihtkohainfo

Korfu 1
Korfu 2
Korfu 3
Korfu 4
Korfu 5
Korfu 6
Korfu 7
Korfu 8
Korfu 9
Korfu 10
Korfu 11
Korfu 12
Korfu 13
Korfu 14
Korfu 15
Korfu 16
Korfu 17
Korfu 18
Korfu 19
Korfu 20
Korfu 21
Korfu 22
Korfu 23
Korfu 24
Korfu 25
Korfu 26
Korfu 27
Korfu 28
Korfu 29
Korfu 1
Korfu 2
Korfu 3
Korfu 4
Korfu 5
Korfu 6
Korfu 7
Korfu 8
Korfu 9
Korfu 10
Korfu 11
Korfu 12
Korfu 13
Korfu 14
Korfu 15
Korfu 16
Korfu 17
Korfu 18
Korfu 19
Korfu 20
Korfu 21
Korfu 22
Korfu 23
Korfu 24
Korfu 25
Korfu 26
Korfu 27
Korfu 28
Korfu 29

Sihtkohainfo

Infoleht

Eestikeelse infolehe leiate siit.
Venekeelse infolehe leiate siit.

Ekskursioonide info ja esindajate kontaktid leiate vahetult enne hooaja algust meie kodulehelt.


Aktiivne puhkus

Tänu selgele ja puhtale mereveele on Korful head sukeldumisvõimalused. Korraldatakse erinevaid sukeldumisretki näiteks koobastesse ja laevavrakkide juurde.
Tuhanded inimesed tulevad igal aastal Korfule selleks, et jalgrattal sõites saarega tutvuda. Jalgrattal pääseb põnevatesse paikadesse ja romantilistesse lahesoppidesse, kuhu autoga ligi ei saaks.
Corfu Golf Club asub Ermoneses ja sobib nii algajale kui ka juba kogenud golfarile.


Hea teada

Autorent 
Rendiauto pakub parimaid võimalusi saarega omapäi tutvumiseks. Autorendifirmasid on palju, kuid kesksuvisel kõrghooajal on soovitav auto ette tellida. Juht peab olema vähemalt 21-aastane ja omanud juhiluba vähemalt 1 aasta. Suuremate autode ja mikrobusside puhul on miinimumvanus 23.

Raha ja krediitkaardid
Kehtiv rahaühik on euro. Krediitkaardid, nagu Visa, EuroMaster ja American Express, on laialt kasutusel pealinnas ja puhkekeskustes. Väiksemate tavernides ja külapoodides eelistatakse reeglina sularaha.

Dokumentide kaotamise või varguse puhul tuleb pöörduda politseisse, kes väljastab selle kohta tõendi. Nii aukonsulitelt kui saatkonnast on võimalik reisidokumendist ilmajäämise korral taotleda tagasipöördumistunnistust, millega saab Eestisse naasta. Väljaspool tööaega soovitame kontakteeruda Välisministeeriumi valvesekretäriga telefonil + 372 637 7000 (Eesti Välisministeerium).

Joogivesi
Korfu kraanivesi on väga lubjarikas ja sel põhjusel seda eriti joomiseks ei soovitata. Kuid toiduvalmistamiseks ja hammaste pesemiseks on see vesi sobilik. Tee- ja kohvikeetmiseks soovitame kasutada pudelivett. Vett on võimalik osta kõikidest lähipiirkonna kauplustest ja baaridest.

Apteegid
Korfu linnas on palju apteeke. Lahtiolekuajad on: E, T, N, R hommikupoolikul 9.00 - 14.00 ja õhtupoolikul 17.30 - 21.30 ning K ja L vaid 9.00 - 14.00. Pühapäeviti on apteegid suletud. Gouvias paikneb apteek peatee ääres. Siesta ajal ja pühapäeviti on avatud valveapteek Korfu linnas.

Putukad
Suveperioodil võivad teid õhtusel ajal sääsed kimbutada. Kauplustes on müügil erinevaid sääsetõrjevahendeid. Toas kasutuseks on sobivaim seinakontakti asetatav seade, kuhu asetate tõrjevahendi ( hind u 7 € ). Sääsehammustuste eest kaitsvat aerosooli ja hammustuste järgseks raviks sobivaid salve müüakse apteegis. Allergiajuhtumite korral võtke ühendust arstiga.


Hea teada hotellis

Sihtkoha kõrghooajal on hotellide poolt pakutavad teenused saadaval üldjuhul täismahus. Oluline on meeles pidada, et enne ja pärast antud kõrghooaega, sõltub saada olevate hotelliteenuste valik mitmetest erinevatest asjaoludest nagu hotelli täituvus, ilm jne. Seega ei pruugi kõik teenused (nt hotellide meelelahutusprogrammid; basseinide soojendused; konditsioneeride toimimine jms) olla pärast sihtkoha kõrghooaega alati kättesaadavad. Hotelliteenuste toimimise üle otsustab iga hotell ise.
Aurinko teeb kõik endast oleneva, et meie veebilehekülje hotellikirjeldused oleksid võimalikut täpsed. Aurinko ei vastuta selliste ebatäpsuste eest, mille puhul hotell hooaja vältel muudab oma kategooriat, poliitikat või muid teenuseid.


Lennujaamatransfeerid

Lennujaam: Yiannis Kapodistrias, Korfu
Transfeeri pikkus: Gouvia 8 km, Barbati u 20 km, Dassia u 11 km
Transfeeri kestus : Gouvia , Dassia u 30 min, Barbati u 45 min

Aurinko reisipaketi ostnutele sisalduvad hinnas lennujaamatransfeerid.


Kuhu minna lastega

Veepark - Aqualand asub Korfu linnast u 10 km kaugusel Agios Ioannise külas. Saare südames paiknevas veepargis on mitmesugused veeatraktsioonid nii suurtele kui väikestele. Veepargis on lamamistoolid ja päikesevarjud, riietusruumid, dušid, seifid, söögikohad, piknikuala, poekesed.


Kuurordid

Korfu saarel olevad kuurordid ei ole liiga suured ega tihedalt kõrghooneid täis pikitud. Saarel on mitmeid väikeseid kuurorte, kus on üksikud suured hotellid ja palju koduseid väikeseid apartemente ning villa-tüüpi perehotelle.

Gouvia, Dassia ja Ipsos
Saare idarannikul, pealinnast põhjapool asuvad Gouvia, Dassia ja Ipsos on elavamad puhkekeskused, kus on piisavalt söögi- ja joogikohti ning alati toimub ka õhtuti midagi huvitavat. Aktiivseima ööeluga neist on Gouvia.

Barbati
Dassiast edasi põhjapool asuv Barbati, on õdus ja maaliline mäeküljele ehitatud küla, kus on palju väikseid villasid ning kõrgelt mäeküljelt avanevad merele hunnitud vaated. See paik sobib hästi neile, kes eelistavad olla omaette ning väldivad suurte hotellide melu. Enamik hotelle ja pansionaate paikneb rannast kõrgemal, paar hotelli on ka päris ranna ääres. Kiviklibune rand asub mäekülje all ning siia pääseb mõõduka jalutuskäiguga. Tänu kõrguste vahele on siin palju üles-alla jalgsi liikumist.

Perama, Benitses, Moraitika ja Messonghi
Pealinn Korfust lõunasse jäävad idaranniku kuurordid Perama, Benitses, Moraitika ja Messonghi on võrdlemisi vaiksed ja rahulikud paigad. Perama ja Benitsese hotellid paiknevad üksteisest suhteliselt eraldi piki mereranda. Benitsese külas on väike jahisadam, restoranid ning tavernid. Moraitika ja Messonghi on 2 väikest kuurorti, mis laiuvad 3-4 km ulatuses piki rannikut. Nad on omavahel kokku kasvanud, nii et üleminek ühelt teisele on praktiliselt märkamatu. Siin on olemas väike keskus poodide ja tavernidega, ööelu on suhteliselt vaikne. See piirkond sobib hästi rahulikuks puhkuseks, ka peredele.


Rannad

Nii Gouvia kui Dassia rannad on puhtuse märgiks tähistatud rahvusvahelise sinise lipukesega. Gouvia ja Dassia rannad on kitsad ning liiva-kiviklibusegused. Ka Kontokali rand on liiva-kiviklibusegune ning sobib madala veetaseme tõttu hästi lastele. Saare põhja-ja läänerannikul leidub ka liivarandu. Joonia mere saarte parimaks liivarannaks peetakse Agios Stefanose randa Korfu loodeosas, lääneosas paikneb liivane Glyfada rand. Lamamistoolid ja varjud on randades tasulised, u 3-5 eurot päev.


Restoranid ja meelelahutus

Korfu linnas ja kuurortides on hulgaliselt erinevaid söögikohti tavernidest rahvusvahelise köögiga restoranideni. Nagu arhitektuuris nii ka Korfu köögis on tunda Veneetsia mõjutusi. Õhtuseks ajaviitmiseks leiab nii Korfu linnas kui ka ümberkaudsetes kuurortides mitmeid mõnusaid baare ja klubisid. Korfu linna keskväljakul paikneva Listoni hoone võlvitud terrassil asuvad saare luksuslikumad kohvikud ja restoranid. Linna vana ja uue sadama piirkonnas ning Korfu linna ja Gouvia vahelise tee ääres paiknevad mitmed diskoteegid.
4 Korfu tuntuimat rooga on Sofrito - viilutatud vasikaliha, mis on valmistatud äädika, küüslaugu ja peterselliga maitsestatult; Bourdeto - piprane kalahautis; Bianco - küüslaugune kalahautis; Pastitsada - pastaroog lihaga.


Sisseostud

Kuurortides on ostuvõimalused suhteliselt piiratud ning põhiliseks keskuseks on siiski Korfu linn. Sealt leiab nii kohalikku käsitööd kui firmarõivad, ehteid, nahktooteid ja erinevaid oliivõlist tehtud produkte. 


Transport ja liiklus

Korfu linnal on hea bussiühendus ümberkaudsete küladega. Kesksuvisel kõrghooajal käivad bussid Korfu linna ja Gouvia vahet pooletunnise intervalliga, piletihind u 1,50 €. Saarel on ka hea kaugliinibusside liiklus, kuigi päris igasse väikekülla bussiga ei pääse. Taksot on kõige mugavam tellida hotelli retseptsioonist. Sõidu hinnas tuleks taksojuhiga eelnevalt kokku leppida. Gouviast Korfu linna maksab taksosõit u 15 eur, Gouviast lennujaama u 22 €. Kõrghooajal võib liiklus olla üsna tihe ning esineda ka ummikuid. Korfu sadamast väljuvad iga päev praamid mandri-Kreekasse, Igumenitsasse. Sõit kestab umbes poolteist tundi. Itaaliasse sõidab laev u 8 tundi, Albaaniasse u 25 min. Suviti saab praamiga ka Paxose ja Antipaxose väikesaartele, mis asuvad Korfust u tunniajalise sõidu kaugusel.


Turismimaks

Korful majutudes tuleb alates 01.01.2018 tasuda turismimaksu, mis tasutakse kohapeal hotellis või majutusasutuses. Tasud erinevad vastavalt hotelli ametlikule kategooriale. Turismimaksuna makstav summa on vastavalt hotelli kategooriale järgmine:

5* hotell: € 4,00 öö/toa kohta
4* hotell: € 3,00 öö/toa kohta
3* hotell: € 1,50 öö/toa kohta
2* hotell: € 0,50 öö/toa kohta
1* hotell: € 0,50 öö/toa kohta


Vaatamisväärsused

Kultuurihuvilisi rõõmustab rahvusvahelise atmosfääriga Korfu linn, kus võib tunnetada saart möödanikus valitsenud veneetslaste, prantslaste ja brittide mõjul tekkinud põnevat kultuurilist sümbioosi. Arhitektuurilt meenutab linn pigem Veneetsiat kui Kreeka linnu. Vaatamist väärib Korfu lähedal asuv uusklassitsistlik Achillioni palee oma luksusliku sisustuse ja kaunilt kujundatud aedadega. Antiikaega viib meid tagasi suurejooneline Butrinti antiiklinn, mis on UNESCO kultuuripärandi nimekirja kantud ja asub kõigest 25 minutilise praamisõidu kaugusel asuvas Albaanias.

Korfu linn

Kosmopoliitne Korfu on Veneetsia, Sitsiilia, Prantsusmaa ja Suurbritannia mõjutustega Kreeka linn. Elegantsed hooned, imeilusad paleed ning suurejoonelised monumendid, bütsantsiaegsed ja -järgsed kirikud, avarad prantsusepärased väljakud täis puid ja lilli. Tähelepanuväärsed ehitised on virsikukarva Joonia Akadeemia (esimene Kreeka ülikool, ehitatud 19.saj) ning renessansistiilis raekoda. Linnas on kaks hästisäilinud Veneetsia kindlust - Vana ja Uus. Mõlemast avaneb imeline vaade all laiuvale vanalinnale. Vana kindlus on ehitatud 933. a (avatud 8.30-19.00) ja Uus kindlus 16. saj (avatud 9.00-22.00). Ka sadamaid on kaks - uus ja vana. Kitsaste tänavatega vanalinn paikneb kahe kindluse vahelisel alal. Kapodistra on linna kesktänav- ühel pool tänavat paiknevad baarid ja restoranid, teisel pool kriketiväljak ja Esplanade'i väljak. Kaunis ja väidetavalt Balkanimaade suurim väljak - Esplanade on Korfu linna keskpunktiks. Keskväljakul paiknev Liston on 19. saj algul ehitatud peen hoone, mille võlvitud terrassil asuvad saare luksuslikumad kohvikud ja restoranid. Püha Miikaeli ja Püha Georgi palee on ehitatud 19. saj Suurbritannia okupatsiooni ajal ametivõimude residentsiks. Hiljem oli lühikest aega Kreeka kuningliku perekonna suveresidents, tänapäeval Euroopa Liidu tippkohtumiste toimumispaik. Samuti asub hoones Aasia kunsti muuseum. Vanalinnas on ka mitmeid teisi muuseume: Arheoloogiamuuseum (avatud T 8-13), Bütsantsi muuseum (avatud T-P 8.30-15.00, pilet u 2 € ), folkloorimuuseum jt. Leidub arvukalt kirikuid, millest tähtsaim on kindlasti Veneetsia Püha Georgi õigeusukirikut meenutav Agios Spyridon. Püha Spiridon on Korfu saare kaitsepühak - Küprose saarelt pärit karjus, kes olevat korda saatnud mitmeid imesid, muuhulgas päästnud ta saare Türgi ikkest.

Achillioni palee

Saare keskosas Gastouri küla lähedal paikneva uusklassitsistlikus stiilis palee lasi ehitada oma suveresidentsiks Austria - Ungari keisrinna Elisabeth alias Sissy. Peale poja surma otsustas keisrinna Austriast jäädavalt lahkuda ning Korfule kolida. Palee sai nime Achilleuse järgi, kes oli Kreeka mütoloogiat armastava keisrinna lemmikkangelane. Laitmatu kujundusega esmaklassilises aias on mitmeid skulptuure - 9 muusat, Shakespeare, lord Byron ning loomulikult Achilleus. Külastajad saavad palee kolmel korrusel lisaks skulptuuridele, maalidele, dooria stiilis sammastele jms, imetleda ka suurepärast seinamaali, mis kujutab Achilleust Hectori surnukeha kandmas. Peale keisrinna mõrva ostis palee Saksamaa keiser Wilhlem II, I maailmasõja päevil tegutses hoones haigla. 20. sajandi keskel andis Kreeka valitsus palee ühele Saksa firmale 20 aastaks rendile. Hoone renoveeriti ning seal avati kasiino. Hiljem kasiino kolis ning valitsus sai palee oma valdusse tagasi. Achillioni palees on filmitud ka James Bondi üks osadest "For Your Eyes Only". Palee on avatud iga päev 9.00-18.00, pilet u 7 €.

Paleokastritsa

Korfu linnast 26 km loodes asuv Paleokastritsa on saare maalilisim küla, kus võib leida mitu tavernide ja õlipuumetsadega ääristatud rannakest. Siinsed lahesopid sobivad suurepäraselt snorkeldamiseks. Paleokastritsa klooster on ehitatud 13. sajandi algul ning rekonstrueeritud 18-19 sajand. Kloostris on muuseum, kus eksponeeritakse bütsantsiaegseid- ja järgseid ikoone. Allolevale Paleokastritsa lahele ja pisikesele sadamale avanevad suurepärased vaated nii kloostrist kui selle kohal kõrguvatest mägedest.

Pantokratori mägi

Saare kirdeosas paiknevast Korfu kõrgeimast tipust avanevad hingematvad vaated kogu saarele. Mäetipus asub 14. sajandil rajatud ja 17. sajandi lõpus taastatud Pantokratori klooster, mida külastavad aastaringselt palverändurid üle kogu Kreeka.

Rahvaarv ja vahemaad

Korfu saaru 100 000 elanikku
Korfu linn u   40 000 elanikku
Gouvia u      1000 elanikku
Gouvia   7 km
Dassia 11 km 
Ermones  15 km 

Aurinko esindajad sihtkohas

Meie reisiesindajatega kohtute lennujaamas. Saabumisjärgselt viib reisiesindaja kindlaksmääratud kellaajal hotellides läbi infotunnid, kus saate lähemat teavet nii sihtkoha kui ka ekskursioonide kohta.
Infotunni kellaaja teatab esindaja teile transfeeril. Esindajaga saate ühendust ka telefoni teel.

Reisidokumendid

Rohkem teavet leiad riikide all oleva Info vahelehelt.