Rethymnon, Kreeta – sihtkohainfo

Rethymnon, Kreeta 1
Rethymnon, Kreeta 2
Rethymnon, Kreeta 3
Rethymnon, Kreeta 4
Rethymnon, Kreeta 5
Rethymnon, Kreeta 6
Rethymnon, Kreeta 7
Rethymnon, Kreeta 8
Rethymnon, Kreeta 9
Rethymnon, Kreeta 10
Rethymnon, Kreeta 11
Rethymnon, Kreeta 12
Rethymnon, Kreeta 13
Rethymnon, Kreeta 14
Rethymnon, Kreeta 15
Rethymnon, Kreeta 16
Rethymnon, Kreeta 17
Rethymnon, Kreeta 18
Rethymnon, Kreeta 19
Rethymnon, Kreeta 20
Rethymnon, Kreeta 21
Rethymnon, Kreeta 22
Rethymnon, Kreeta 23
Rethymnon, Kreeta 24
Rethymnon, Kreeta 25
Rethymnon, Kreeta 26
Rethymnon, Kreeta 27
Rethymnon, Kreeta 28
Rethymnon, Kreeta 29
Rethymnon, Kreeta 1
Rethymnon, Kreeta 2
Rethymnon, Kreeta 3
Rethymnon, Kreeta 4
Rethymnon, Kreeta 5
Rethymnon, Kreeta 6
Rethymnon, Kreeta 7
Rethymnon, Kreeta 8
Rethymnon, Kreeta 9
Rethymnon, Kreeta 10
Rethymnon, Kreeta 11
Rethymnon, Kreeta 12
Rethymnon, Kreeta 13
Rethymnon, Kreeta 14
Rethymnon, Kreeta 15
Rethymnon, Kreeta 16
Rethymnon, Kreeta 17
Rethymnon, Kreeta 18
Rethymnon, Kreeta 19
Rethymnon, Kreeta 20
Rethymnon, Kreeta 21
Rethymnon, Kreeta 22
Rethymnon, Kreeta 23
Rethymnon, Kreeta 24
Rethymnon, Kreeta 25
Rethymnon, Kreeta 26
Rethymnon, Kreeta 27
Rethymnon, Kreeta 28
Rethymnon, Kreeta 29

Sihtkohainfo

Infoleht

Eestikeelse infolehe leiate siit.
Venekeelse infolehe leiate siit.

Ekskursioonide info ja esindajate kontaktid leiate vahetult enne hooaja algust meie kodulehelt.


Aktiivne puhkus

Rethymnonis on võimalus tegeleda erinevate harrastustega. Rannas saab sõita veelangevarjuga, veesuuskadega, banaaniga. Keskuses on olemas heatasemelised spordiklubid, kus saab kasutada jõusaali või osaleda rühmatreeningutel. On ka paar minigolfirada. Rethymnoni lähedal on ka tallid ponide ja hobustega.

Matkahuvilisi ootab Samaria mäekuru, mis on Euroopa pikimaid ning väidetavalt ka üks kauneimaid. Aktiivse puhkuse harrastajatele suurepäraselt sobiv rännak mäekurus algab Omalosest. Jalgsimatk kestab umbes viis tund, matka pikkus on u 16 km ning rada algab 3 km laskumisega. Seejärel on maastik vahelduvate tõusude ja langustega. Rada on hästi tähistatud, kuid liikumist raskendavad kiviklibused rajad. Hea õnne korral on võimalik silmata Kreeta ‘rahvuslikku uhkust' - Kri Kri kitse. Kurus on mägiallikad ja puhkekohad, kus täiendada veevarusid. Ümberringi on imeilus loodus, kõrguvad kaljuseinad, metsloomad. Matka lõpp-punkt on Agia Roumeli küla lõunarannikul, kus saab pärast väsitavat matka supelda. See rännak ei ole just väga kergete killast, kuid saadud looduselamus on seda väärt. Matk ei sobi lastele ja piiratud liikumisvõimega reisijatele.


Hea teada

Apteek ja arstiabi
Rohelise ristiga märgitud apteeke (farmakion) on kesklinnas mitmeid, mh keskväljaku ümber. Apteegid on reeglina avatud E-R 8:00-14:00 ja 17:30-21:00. Valveapteegi nimi, aadress ja telefoninumber on märgitud iga apteegi uksele. Valveapteek on avatud iga päev 24 tundi.

Elekter
Kreetal on 220 V. Üldiselt on pistikud Euroopa süsteemile vastavad, vajadusel saab adapteri osta enamikest ostukeskustest, hind u 3-5 eurot.

Helistamine
Eestisse helistamiseks tuleb valida + või 00 ning seejärel riigikood 372. Kreeka suunakood on 30, Hania suunakood 2810. Kreekas kohalikule telefoninumbrile helistades valige number ilma Hania suunakoodita. Enamikes hotellides on wifi ja internetipunkt. Hinnad on hotelliti erinevad, keskmiselt u 15 min/1 € või 30 min/2 €. On ka kohvikuid, kus külastajatele pakutakse kohvi juurde tasuta wifit.

Jootraha
Kreekas on kombeks tänuks hea teeninduse eest jootraha anda. Restoranis on sobilik jätta u 5-10 % arve summast. Ekskursioonibussi juhile võiks päeva lõpus anda u 1-2 eurot ning toateenijale puhkusenädala lõppedes u 5 eurot.


Hea teada hotellis

Sihtkoha kõrghooajal on hotellide poolt pakutavad teenused saadaval üldjuhul täismahus. Oluline on meeles pidada, et enne ja pärast kõrghooaega, sõltub saadaolevate hotelliteenuste valik mitmetest erinevatest asjaoludest nagu hotelli täituvus, ilm jne. Seega ei pruugi kõik teenused (nt hotellide meelelahutusprogrammid; basseinide soojendused; konditsioneeride toimimine jms) olla pärast sihtkoha kõrghooaega alati kättesaadavad. Hotelliteenuste toimimise üle otsustab iga hotell ise.
Aurinko teeb kõik endast oleneva, et meie veebilehekülje hotellikirjeldused oleksid võimalikut täpsed. Aurinko ei vastuta selliste ebatäpsuste eest, mille puhul hotell hooaja vältel muudab oma kategooriat, poliitikat või muid teenuseid.


Kreeta vaatamisväärsused

Kreeta on ideaalne koht spordilembestele inimestele. Mäed, tasandikud ja rannad pakuvad mitmeid erinevaid sportimisvõimalusi. Samuti on ta maiuspala antiikkultuuri huvilistele, sest peetake ju Knossost Euroopa kultuuri hälliks.

Samaria mäekuru
Samaria mäekuru on Euroopa pikimaid ning väidetavalt ka üks kauneimaid. Aktiivse puhkuse harrastajatele suurepäraselt sobiv rännak mäekurus algab Omalosest. Kuigi jalgsimatk kestab umbes viis tundi, ei tundu see sugugi väsitav. Matka pikkus on u 16 km ning rada algab 3 km laskumisega. Seejärel on maastik vahelduvate tõusude ja langustega. Rada on hästi tähistatud, kuid liikumist raskendavad kiviklibused rajad. Hea õnne korral on võimalik silmata Kreeta ‘rahvuslikku uhkust' - Kri Kri kitse. Kurus on mägiallikad ja puhkekohad, kus täiendada veevarusid. Ümberringi on imeilus loodus, kõrguvad kaljuseinad, metsloomad. Matka lõpp-punkt on Agia Roumeli küla lõunarannikul, kus saab pärast väsitavat matka supelda. See rännak ei ole just väga kergete killast, kuid saadud looduselamus on seda väärt.

Knossos
Knossose paleest, mis oli Euroopa kultuuri hälliks peetava Minose tsivilisatsiooni au ja uhkus, on veel üht-teist järel. Palee laskis ehitada kuningas Minos, kes müüdi järgi sulges hiiglaslikku loss-labürinti oma koletu poja Minotaurose. Tollel oli inimese keha, härja pea ja halb komme toituda inimlihast. Knossoses on säilinud palju hindamatu väärtusega freskosid, mille vanus ületab 4000 aastat. Palee on välja kaevatud ning osaliselt rekonstrueeritud 20. saj alguses sir Arthur Evansi poolt. Pärast ekskursiooni palee varemetel saab külastada Iraklioni Arheoloogiamuuseumi rikkalikku väljapanekut, mis on Ateena Arheoloogimuuseumi järel tähtsuselt järgmine Kreekas. Muuseumis näete 4000 aasta vanuseid vaase, ehteid, iidset portselani, minoslaste luustikke jpm huvitavat.

Festose palee
See oli tähtsuselt teine Minose perioodi loss Kreetal peale Knossost. Festos oli Minose tsivilisatsiooni oluline kaubandus- ja usukeskus. Iraklioni Arheoloogiamuuseumis on palee kõige tähtsam leid, nn. Festose ketas, millele usutakse olevat kirjutatud religioosne koraal ning see on nüüdisaegse kalendri algkuju. Palee varemed asuvad 60 km Iraklionist edelas.

Sitia
Saare idaosas, vanas Sitia linnakeses on säilinud Bütsantsi kindluse varemed, vanad kindlused ja sadamasillad. See on üks Kreeta ilusamaid linnu. Sitia piirkonnas on üle 300 koopa ning nii mõneski neist on tänapäevani säilinud jäljed aastatuhandete tagusest inimtegevusest. Sitia piirkonna tuntuim koobas on Pelekiton, mis asub Pelekitas, Zakrosi lähedal. Koopa sügavuseks on mõõdetud 310 meetrit.

Iraklion
Iraklion on saare pealinn ja ühtlasi suurim linn Kreetal. Iraklion on saare olulisim kultuurikeskus ning tema ehteks on kindlasti Arheoloogiamuuseum, kus eksponeeritakse 2800-1150 a. eKr pärit Minose tsivilisatsiooni unikaalseid mälestusmärke.

Lassithi platoo 10 000 tuuleveskit
Mägede vahel lookleval teel avaneb suurepärane vaade Lassithi platoole, kus asub üle saja tuuleveski. Legendi kohaselt sündis siinkandis Kreeka jumalate valitseja Zeus. Jalgsi minnes või eeslil ratsutades on võimalik jõuda kõrgel mägedes asuva Dikti koopani. Koopas saab näha maa-alust jõge, stalaktiite ja stalagmiite. Seejärel võib minna Agios Georgiose tarbekunstimuuseumisse.

Spinalonga saar
Lühikese paadisõidu kaugusel Agios Nikolaosest asub väike Spinalonga saar. Saarele ehitatud Veneetsia kindlust kasutati 20. sajandil pidalitõbiste kolooniana. Laevad väljuvad Agios Nikolaosest ja Eloundast.

Matala Koopad
Matala on Kreeta iidseim küla, mis asub 66 km Iraklionist lõunas. Kunagisest kalurikülast on saanud populaarne kuurort, kus on väga omanäoline rand. Merepiirilt kõrguvatesse kaljuseintesse on uuristatud mitmekümneid koopaid, mida vanad roomlased kasutasid 1. ja 2. sajandil hauakambritena.

Ideon Androni koobas
Legendi kohaselt on Ideoni koobas Zeusi sünnikoht (sama väidetakse ka Lassithi platool asuva Dikti koopa kohta), kus Rhea kaitses teda oma isa Kronose eest. Koobas asub Iraklionist 55 km kaugusel.

Vai rand
Kookospalmid, valge liivarand ja kristalselt läbipaistev vesi - see on Vai. Rand asub Sitiast 25 km kaugusel ida suunas ning see on kuulus oma palmimetsa poolest. See on ainuke rand Euroopas, kus kasvab üle 5000 palmi.


Lastele

Veepark Limnoupolis asub Hanias, Acqua Plus ja Watercity  Iraklioni lähedal. Water City´sse käib buss Rethymnonist paar korda nädalas. Veepargid on avatud sõltuvalt ilmaoludest u 20.5.–10.10.

Mänguväljakud  on Marilyni  ja Bio hotellide lähedal ja vanalinnas. Seal on liumäed ja kiiged. Panepitimiou tänaval ja Marilyni hotelli kõrval on minigolfirada. Rethymnonis on võimalik osta beebitoitu ja mähkmeid. Lapsevankreid ei ole võimalik rentida. 


Rannad

Rethymnonis on pikk ja ilus liivarand, mis on saanud ka sinilipu märgistuse. Suvekuudel saab rannas tegeleda erinevate veespordiharrastustega, sõita langevarjuga, mängida rannavõrkpalli jpm.

Randades saab rentida päiksetoole ja - varjusid. Rannapromenaadil leiab mitmeid baare ja kohvikuid.


Restoranid ja meelelahutus

Rannapromenaadil on väga palju kohvikuid ja baare. Vanalinnas leiate mõnusaid söögikohti väiksetes aiakestes ja sisehoovides. 
Soosituimad baarid ja kohvikud asuvad vanalinnas. Suvekuudel korraldatakse seal ka palju kontserte ja muid kultuuriüritusi. 


Sisseostud

Rethymnoni keskuses on palju ahvatlevaid ostuvõimalusi. Populaarseimateks suveniirideks on käsitöö, nahktooted, keraamika, oliiviõli ja maitseained.

Kauplused asuvad põhiliselt keskuses peatänava ääres. Vanalinnas on pisemad kauplused, kullassepaärid, nahktooteid müüvad kauplused. Parimaid sisseoste saab teha Antistasseose ja Arkadiou tänaval.

 


Transport ja liiklus

Bussid
Rethymnonist sõidavad bussid iga tunni tagant Iraklioni ja Haniasse, samuti saab bussiga Lõuna-Kreeta väiksematesse küladesse. Bussijaam on Kefalogianni tänaval linna lääneosas. Kohalikud bussid sõidavad hotellirajooni ja keskuse vahel iga poole tunni tagant. Lisainfo http://www.e-ktel.com/

Takso
Taksot saab püüda tänavalt. Osad taksod võtavad ka tee pealt reisijaid lisaks. 

Laev
MegaJet-katamaraan sõidab Rethymnonist Santorinile aprillist septembrini igal teisipäeval ja laupäeval. Lisainfo https://www.ferries.gr/sea-jets/rethymno-santorini.htm

 

 


Turismimaks

Alates 1.1.2018 tuleb Kreekas majutudes tasuda turismimaksu, mida tasutakse kohapeal hotellis. Tasud erinevad vastavalt sihtkohale ja hotelli ametlikule kategooriale. Summa jääb vahemikku u 0,50-4 € öö/toa kohta.

Elanike arv ja vahemaad

Rethymnon u 35 000 elanikku
Hania  60 km
Agia Pelagia  60 km
Iraklion  80 km 
Agios Nikolaos 150 km 
Matala 100 km 

Aurinko esindajad sihtkohas

Meie esindajaga kohtute lennujaamas. Saabumisjärgselt viib esindaja kindlaksmääratud kellaajal hotellides läbi infotunnid, kus saate lähemat teavet nii sihtkoha kui ka ekskursioonide kohta. Infotunni kellaaja teatab esindaja teile transfeeril. Esindajaga saate ühendust ka telefoni teel. Teenindus ja ekskursioonid on eesti keeles. Kõik Aurinko esindajad suhtlevad ka vene ja inglise keeles.

Reisidokumendid

Rohkem teavet leiad riikide all oleva Info vahelehelt.