Limassol, Küpros – sihtkohainfo

Limassol, Küpros 1
Limassol, Küpros 2
Limassol, Küpros 3
Limassol, Küpros 4
Limassol, Küpros 5
Limassol, Küpros 6
Limassol, Küpros 7
Limassol, Küpros 8
Limassol, Küpros 9
Limassol, Küpros 10
Limassol, Küpros 11
Limassol, Küpros 12
Limassol, Küpros 13
Limassol, Küpros 14
Limassol, Küpros 15
Limassol, Küpros 16
Limassol, Küpros 17
Limassol, Küpros 18
Limassol, Küpros 19
Limassol, Küpros 20
Limassol, Küpros 1
Limassol, Küpros 2
Limassol, Küpros 3
Limassol, Küpros 4
Limassol, Küpros 5
Limassol, Küpros 6
Limassol, Küpros 7
Limassol, Küpros 8
Limassol, Küpros 9
Limassol, Küpros 10
Limassol, Küpros 11
Limassol, Küpros 12
Limassol, Küpros 13
Limassol, Küpros 14
Limassol, Küpros 15
Limassol, Küpros 16
Limassol, Küpros 17
Limassol, Küpros 18
Limassol, Küpros 19
Limassol, Küpros 20

Sihtkohainfo

Infoleht

Eestikeelse infolehe leiate siit.
Venekeelse infolehe leiate siit.

Ekskursioonide info ja esindajate kontaktid leiate vahetult enne hooaja algust meie kodulehelt.


Apteek ja arst

Apteek: Rohelise ristiga märgitud apteeke (farmakion) on kuurortides palju. Apteekides müüakse lisaks ravimitele ka kosmeetikat, lastetoitu ja mähkmeid. Apteegid on enamasti avatud E-L 08.30-13.30 ning pealelõunal uuesti 16.00-19.00, oktoobris 15.00-18.00. Valveapteegi nimi on kirjas kõikide apteekide ustel.

Arst: Limassolis Ygia Polyclinic, tel + 357 7777 7790. Arsti juurde on tarvis kaasa võtta isikut tõendav dokument, kindlustus, reisivoucher. Arstiabi eest tuleb kohapeal kas sularahas või kaardiga tasuda. Tervisekindlustuse olemasolul saab Eestisse tagasi jõudes tšekkide alusel arstiabile kulutatud raha tagasi (visiiditasu, ravimitšekid, transport arsti juurde).

 


Hea teada hotellis

Sihtkoha kõrghooajal on hotellide poolt pakutavad teenused saadaval üldjuhul täismahus. Oluline on meeles pidada, et enne ja pärast antud kõrghooaega, sõltub saada olevate hotelliteenuste valik mitmetest erinevatest asjaoludest nagu hotelli täituvus, ilm jne. Seega ei pruugi kõik teenused (nt hotellide meelelahutusprogrammid; basseinide soojendused; konditsioneeride toimimine jms) olla pärast sihtkoha kõrghooaega alati kättesaadavad. Hotelliteenuste toimimise üle otsustab iga hotell ise.
Aurinko teeb kõik endast oleneva, et meie veebilehekülje hotellikirjeldused oleksid võimalikut täpsed. Aurinko ei vastuta selliste ebatäpsuste eest, mille puhul hotell hooaja vältel muudab oma kategooriat, poliitikat või muid teenuseid.


Küprose köök

Siin on segunenud Kreeka, Türgi ja Lähis-Ida parimad maitseelamused. Viljakas pinnas ja soodne kliima on siinse köögi väljakujunemise soodsad tegurid. Meze (mezedes) - parim viis mitmekesise ja maitsva Küprose köögiga tutvust teha. Meze koosneb 10-20, mõnikord enamastki roast, võib valida liha/kala-meze või mõlemad (Cyprus meze). Kõigepealt serveeritakse külmad eelroad, dipikastmed, salatid, leib ning seejärel tuuakse lauda soojad road. Meze nautimiseks tasuks kindlasti aega varuda ja külluslikult kaetud laud sobib pigem õhtusöögiks. Liha-meze maksumus, olenevalt kohast, on u 20 €, sega-meze 15-20 € ja korralik kala-meze 30-40€.
Küprose, Kreeka ja Türgi kohv on põhimõtteliselt üks ja seesama kohv. Poliitilistel põhjustel ei sobi muidugi Küprosel Türgi kohvi küsida. Kohvi serveeritakse väikestes tassides. Kohvi tellides tuleks täpsustada, kas soovite suhkruta kohvi (skettos), suhkruga kohvi (metrios) või ülimagusat kohvi (gliki), sest suhkur lisatakse kohvile juba seda valmistades. Suviselt palava ilmaga on mõnus juua jääkohvi ehk frappe'd, mida traditsiooniliselt serveeritakse kõrge klaasiga. Frappe kuulub trendikates kohvikutes kohalike noorte meelisjookide hulka.Küprose hele õlu Keo on saanud mitmeid rahvusvahelisi auhindu. Küprosel on litsents ka Carlsbergi õlle tootmiseks. Carlsberi õlletehases toodetakse ka kohalikku Leon-I nimelist õlut. Küpros on kuulus oma heade veinide poolest. Magusa šerri sarnase maitsega dessertvein Commandaria on maailma vanim nimeliselt tuntud vein, mida hakkasid valmistama ristirüütlid. Seda valmistatakse siin ühel ja samal traditsioonilisel meetodil magusatest päikese käes kuivatatud viinamarjadest juba keskajast saadik. Arvatakse, et Küprose päritolu viinamarju on ajast aega kasututatud ka šampanja ja Madeira veini valmistamisel. Commandaria alkoholisisaldus on u 15%.

 


Lennujaamatransfeerid

Aurinko reisipaketi hinda kuuluvad transfeerid lennujaamast hotelli ja tagasi.

Lennujaam  Paphos International Airport
Transfeeri pikkus u 70 km
Transfeeri kestus u  50–60 min

Ainult lennupileti ostnud saavad Paphose lennujaamast Limassoli taksoga, hind u 80 €.


Rannad

Kogu kuurortpiirkonna ulatuses lookleb pikk tumeda liivaga rannariba.
Limassoli keskusest u 15-minutilise jalutuskäigu kaugusel paikneb Lady Mile Beach rand. Rannas ei kohta eriti pealetükkivaid kaubitsejaid, saab tegeleda erinevate veespordialadega. Siinses rannas pole enamasti tugevat lainetust ning merepõhi läheb laugelt sügavaks, seega sobib ka väikeste lastega peredele. Lisatasu eest saavad lapsed lustida väikesel ujuval mängualal, kus on liumäed jm veelõbustused. Ranna ääres leidub söögikohti, kus saab maitsta kohalikke kalaroogi.
Limassoli-Larnaka vahelisele rannateele jääb Governor´s Beach, mis on nime saanud kunagise Briti kuberneri järgi. Selle kivise ranna äärest leiab väikeseid kalataverne, kus pakutakse värskeid mereande. Eraldi tasuks esile tuua ka Kourioni randa, kust avanevad kaunid vaated ning einestamiseks on ka siin heatasemeline kalarestoran.


Sisseostud

Hotellipiirkonnas on suur valik ostuvõimalusi. Turistide hulgas on populaarseimad ostud kotid, jalanõud, rõivad , käsitöö, lisaks kohalikud veinid ja juustud.

Parimad kauplused asuvad Limassoli keskuses Anexartisise  ja Ayiou Andreou tänavatel.


Transport ja liiklus

Buss
Limassolis on hea bussiühendus linnakesksuse ja kuurortpiirkonna vahel ( buss nr. 30). Kesklinna bussipeatus asub vanalinna ja Limassoli kindluse külje all. Sama bussiga pääseb ka Uude sadamasse ( New Port) ja linna suurimasse kaubanduskeskusesse My Mall.
Bussipilet 1,50 €, päevapilet 5 € ja nädalapilet 15 €. Limassoli ja teiste linnade vahet sõidavad Intercity bussid, ühe suuna pileti hind on sõltuvalt sihtpunktist 3-5 € ning edasi-tagasi pilet 5-9 €.

Takso
Takso saab tellida hotelli. Miinimumtasu on 5 €. Takso kuurordist kesklinna maksab u 12-15 €, Paphosesse ja Larnakasse u 70 €. Suuremasse taksosse mahub kuni 6 in ja nende hind natuke kallim.


Veepargid

FASSOURI VEEPARK
Suurim ja populaarseim veepark, mis asub Limassoli lähistel. Park töötab aprillist-oktoobrini, vastavalt ilmastikuoludele võivad konkreetsed avamise-sulgemise kuupäevad muutuda. Veepark on avatud 10.00-18.00, varakevadel ja sügisel 10.00-17.00.
Pilet täiskasvanutele 30 €, lastele kuni 12. a. - 17 € ja lastele alla 3. a. sissepääs tasuta.
Limassoli, Paphose ja Larnaka turismipiirkondadest on võimalik Fassouri veeparki sõita ka tasuta bussiga. Lisainfot leiate aadressilt www.fasouri-watermania.com

AGIA NAPA WATERPARK
Seda Ayia Napa veeparki peetakse suurimaks temaatiliseks veepargiks Euroopas, põhirõhk kujunduses on antiik-Kreekal. Veepargi atraktsioonivalik on väga rikkalik. Park on avatud 10.00-17.00 ja kõrghooajal 10.00- 18.00.
Piletihind täiskasvanutele 38 € ja lastele kuni 12.a. 24 €. Täpsemat infot veepargi kohta saab aadressil http://www.waterworldwaterpark.com/

APHRODITE VEEPARK
Sümpaatne veepark Paphose rannapiirkonnas, kus on erinevaid huvitavaid atraktsioone.
Pilet täiskasvanutele 30 €, lastele kuni 12. a. - 17 € ja lastele alla 3. a. sissepääs tasuta. Lisainfot vt: www.aphroditewaterpark.com

Kõikides veeparkides on arstiabipunkt, vetelpäästjad, erinevad söögikohad, hoiukappide rentimise võimalus.

Elanike arv ja vahemaad Limassolist

Limassolu 185 000 el
Hotellipiirkond-keskusu 5,5-15 km
Troodos45 km
Larnaca71 km
Paphos75 km
Nikosia (Lefkosia)86 km
Polis98 km
Agia Napa112 km
Protaras116 km 

Aurinko esindajad sihtkohas

Aurinko reisiesindajad ootavad teid Paphose lennuväljal ning suunavad Limassoli suunduva transpordi juurde. Limassolis Aurinko reisiesindajat ei ole, Paphose esindajatega saab ühendust telefoni teel. Esindajate mobiiltelefonide numbrid avaldame vahetult enne reiside algust.

Reisidokumendid

Rohkem teavet leiad riikide all oleva Info vahelehelt.