Lennuinfo

Aurinko Tallinnast algavate otsereiside lende teostab lennufirma Smartlynx. 
Ohridi ja Constanta lende teostab Nordica, Hania lende teostavad nii Finnair kui Smartlynx.

Lennuajad

Lennuajad võivad meist mitteolenevatel põhjustel muutuda. Kõikidest muutustest informeerime meie edasimüüjaid ning kliente. Muutused ilmuvad ka meie kodulehele uudiste alla. 24 t enne reisi algust soovitame lennuajad kindlasti üle kontrollida kas Aurinko büroost telefonil 666 7630  või oma reisibüroost, sihtkohas aga meie esindajatelt.
Lennujaamas tuleb olla hiljemalt 2 tundi enne väljalendu. Aurinko ei kanna vastutust reisijate eest, kes jõuavad lennujaama hiljem.

Nimemuutus tellimuslendudel

Palume reisijatel oma andmete (nimi, hotell, kuupäevad) õigsust kontrollida nii arvel kui ka reisidokumentidel. Reisija ees- ja perekonnanime kirjapilt peab olema sama mis reisidokumendil (pass, id-kaart). Reisija nime saab muuta tellimuslendudel hiljemalt 7 päeva enne reisi, tasudes selle eest 60 eurot. Liinilendudel ei pruugi nimevahetus võimalik olla.

Lennupiletid

Müüme Aurinko sihtkohtadesse piiratud koguses ka ainult lennupileteid. Tellimuslendude puhul võite osta nii edasi-tagasi kui ka ühe suuna pileteid. Ühe suuna pilet on 25% odavam kui edasi-tagasi pilet. Lastele soodustust ei ole. Kaheks või enamaks nädalaks ostetud lennupilet on kallim kui ühe nädala pilet. Tellimuslendudele toimub registreerimine kas passi või ID-kaardi alusel. Liinilendudele on vajalikud e-piletid.

Toitlustamine lennul

Smartlynx Airlines tellimuslendudel saab sooja toitu ja laiemat söögivalikut ainult ettetellimisel. Toidu valik on erinev sõltuvalt lennu sihtkohast ja lennu ajast, kuid kunagi ei kattu pardal pakutavaga. Vabamüügi valikusse jõuab vaid väike kogus võileibu ja salat, seetõttu soovitame lisatoidu ette tellida.
Toitu saab ette tellida kuni 48 tundi enne siit.


Pagas

Lubatud pagas Smartlynxi tellimuslendudel on üldjuhul 20 kg+5 kg käsipagasit ühe inimese kohta, va Maroko, Tenerife, Lanzarote, Fuerteventura ja Dubai ning Madeira lennud, kus lubatud pagas on 15 + 5 kg. Kui arvestate pagasit reisiseltskonna peale, siis võib ühe kohvri või koti kaal olla kuni 32 kg. Lubatust raskema pagasi pealevõtmist ei saa garanteerida ning lennufirmal ei ole kohustust seda ka sihtkohta järele toimetada. Kuni 2-aastastele lastele on lubatud pagasina kaasa võtta vaid kokkupandav käru. Finnairi lendudel on igal reisijal lubatud kaasa võtta üks pagasiühik max kaaluga kuni 23 kgning kuni 8 kg käsipagasit (üks kott). Pagasi eest, mille kaal jääb vahemikku 23-32 kg, tuleb lennujaamas maksta ülekaalulise pagasi lisatasu 55 eurot suund.
Terava otsaga esemed nagu küünekäärid, taskunoad, korgitserid vms tuleb pakkida äraantavasse pagasisse. Samuti tuleb pakkida äraantavasse pagasisse kõik vedelikud, ka hambapasta ja parfüümid. Käsipagasis veetavate vedelike pakkimiseks sobivaid kilekotte saab Tallinna lennujaamas reisiterminalis asuvas R-kioskist. Finnairi lendudel on lubatud  23 kg äraantavat ning 8 kg käsipagasit (mõlemat üks ühik). Täpsem info käsipagasi ja äraantava pagasi tingimuste kohta:

Enne reisi tuleks alati hoolikalt järele mõelda, mida pakkida käsipagasisse ja mida registreeritud pagasisse. Õhusõidukisse on keelatud võtta esemeid, mis võivad ohustada õhusõidukit, reisijaid või meeskonnaliikmeid. Pagas ei tohi sisaldada kergesti süttivaid, tuleohtlikke, plahvatusohtlikke, söövitavaid, mürgiseid ega muul viisil ohtlikke aineid või esemeid.
Palun tutvuge Smartlyxi pagasireeglitega:http://www.smartlynx.aero/passengers/before-the-journey/baggage-ee


Lennureisijate õigused

Euroopa Liidus on paika pandud ühtsed lennureisijate õigused, mis kaitsevad reisijaid lendude hilinemise ja tühistamise korral. Lennureisijate õigused leiate siit