Ohrid – ekskursioonid ja lisateenused

Ohrid 1
Ohrid 2
Ohrid 3
Ohrid 4
Ohrid 5
Ohrid 6
Ohrid 7
Ohrid 8
Ohrid 9
Ohrid 10
Ohrid 11
Ohrid 12
Ohrid 13
Ohrid 14
Ohrid 15
Ohrid 16
Ohrid 17
Ohrid 18
Ohrid 19
Ohrid 20
Ohrid 21
Ohrid 22
Ohrid 23
Ohrid 24
Ohrid 25
Ohrid 1
Ohrid 2
Ohrid 3
Ohrid 4
Ohrid 5
Ohrid 6
Ohrid 7
Ohrid 8
Ohrid 9
Ohrid 10
Ohrid 11
Ohrid 12
Ohrid 13
Ohrid 14
Ohrid 15
Ohrid 16
Ohrid 17
Ohrid 18
Ohrid 19
Ohrid 20
Ohrid 21
Ohrid 22
Ohrid 23
Ohrid 24
Ohrid 25

Ohridi ekskursioonid

Bitola ja Prespa järv

Bitola ja Prespa järv

Makedoonia lõunaossa jääv Bitola ehk endise nimega Monastir on pika ajalooga. Sajandite vältel on see alati olnud oluline kaubanduskeskus, haldus- ja diplomaatiline tugipunkt. Teel Bitolasse sõidame läbi Leskoeci ja Koseli külade ja teeme lühikese kohvipeatuse väikeses Reseni linnas. Jõudes Bitolasse, külastame iidset Heraclea Lyncesties linna, mille on ehitanud Aleksander Suure isa, Makedoonia kuningas Filippos II. Siin avaneb võimalus näha unikaalset mosaiiki, iidset teatrit, vara-kristlikku basiilikat ja muud põnevat. Bitola keskuses asuvas rahvusmuuseumis saab näha arheoloogilisi leide ja Türgi Vabariigi esimesele presidendile, Makedoonia päritolu Mustafa Kemal Atatürk´ile pühendatud väljapanekut. Lõunatame traditsioonilises Makedoonia restoranis. Pealelõunat ootavad avastamist Śiroki Sokaki (Broad Alley), Isak Pasha mośee, Yeni e uus mośee, kellatorn, Püha Dimitri kirik, jpm. Seejärel võtame suuna nii Makedooniale, Kreekale kui Albaaniale kuuluva Prespa järve poole. Tutvume Podmocani küla etnoloogiamuuseumiga, kus eksponeeritakse muuhulgas rohkem kui 120-t eksemplari erinevaid rahvariideid. Teekond jätkub Galicica rahvuspargi aladele -Baba mäele- kust avaneb imeline vaade Ohridi järvele ja ümberkaudsele loodusele.
Kestus
Terve päev, u 7:45-18:00
Hind
45 €/2763 MKD
22,5 €/1381,5 MKD laps alla 7. a
Hind sisaldab/lisatasu eest
Transfeeri, lõunat (joogid lisatasu eest), sissepääsutasusid
Ekskursioonipäev
Esmaspäev
Sulge

Albaania kaks palet

Albaania kaks palet

Ekskursioonipäev avastamaks tundmata Euroopa paiku. Albaania on vastuoluline maa - näeme barakke, kus elab Euroopa vaeseim rahvas ning samal ajal ultramoodsaid hooneid ning kaubanduskeskusi. Sõidame läbi maalilise Makedoonia maapiirkonna riigi pealinna - Tiranasse, kuhu jõuame pärastlõunal. Peale lõunapausi väisame linna peamisi vaatamisväärsusi - Ema Teresa väljakut, katoliku kirikut, Ethem Beg mošeed, kellatorni, Skender Bey väljakut jm. Jätkame avastusretke sõiduga rannikuäärsesse Durresesse, mis kuulub Albaania olulisimate kuurortide hulka. Durres on ühtlasi Albaania vanim (627 e.Kr) ning tänapäeval Tirana järel suuruselt teine linn. Teeme Durrese kauni liivaga rannal ujumispausi ning suundume pealelõunal tagasi Makedooniasse.
NB!Rannas ei ole riietuskabiine ja rannarätikuid laenutada ei saa. Olemas on dušid, laenutada saab rannatoole (4 €), rannabaaris saab tasuda jookide eest ka eurodes.
Kestus
Terve päev, u 7:35-22:30
Hind
55 €/3377 MKD
27,5 €/1688,5 MKD laps alla 7. a
Hind sisaldab/lisatasu eest
Transfeeri, lõunat
Ekskursioonipäev
Neljapäev
Sulge

Külatuur ja matkarada

Külatuur ja matkarada

Võtame suuna Makedoonia mägikülla, mis jääb Ohridist u 30 min sõidu kaugusele. Külakeses elab paarsada püsielanikku, kelle igapäeva toimetuste lahutamatuteks kaaslasteks on eeslid. Saame lahke talupere juures teha tutvust autentse Makedoonia külaelu ja kommetega. Seejärel võtame ette u 2 t matka loodusrajale. Loodusraja läbimine ei nõua eelnevalt head sportlikku vormi. Teeme peatusi, naudime loodust - mägesid ja Ohridi järve. Peale matka ootab meid tüüpiline Makedoonia talulõuna.
Soovitame mugavat, matkarajal liikumiseks sobivat riietust ja kinniseid spordijalatseid.
Kestus
Pool päeva, u 8:00-13:00
Hind
35,0 €/2149 MKD
17,5 €/1105 MKD laps alla 7. a
Hind sisaldab/lisatasu eest
Lõunasööki, teed või kohvi
Ekskursioonipäev
Teisipäev
Sulge

Ekskursioonid

Pakume teile valiku eestikeelseid ekskursioone, mille toimumise eelduseks on 10 osavõtjat. Juhul, kui soovijaid on vähem, siis on võimalik minna võõrkeelsetele ekskursioonidele. Nende toimumispäevad, hinnad ja marsruut võivad eestikeelsest ekskursiooniprogrammist erineda. Kohapeal saab ekskursioonide eest tasuda ainult kohalikus valuutas, saab maksta ka kaardiga. Lastele kehtivad soodustused. NB! Ekskursioonide hinnad ja programm võivad hooaja vältel muutuda. NB! Kõiki ekskursioone on võimalik ka Eestis ette osta.