Budva Riviera – sihtkohainfo

Budva Riviera 1
Budva Riviera 2
Budva Riviera 3
Budva Riviera 4
Budva Riviera 5
Budva Riviera 6
Budva Riviera 7
Budva Riviera 8
Budva Riviera 9
Budva Riviera 10
Budva Riviera 11
Budva Riviera 12
Budva Riviera 13
Budva Riviera 14
Budva Riviera 1
Budva Riviera 2
Budva Riviera 3
Budva Riviera 4
Budva Riviera 5
Budva Riviera 6
Budva Riviera 7
Budva Riviera 8
Budva Riviera 9
Budva Riviera 10
Budva Riviera 11
Budva Riviera 12
Budva Riviera 13
Budva Riviera 14

Sihtkohainfo

Infoleht

Eestikeelse infolehe leiate siit.
Venekeelse infolehe leiate siit.

Ekskursioonide info ja esindajate kontaktid leiate vahetult enne hooaja algust meie kodulehelt.


Aktiivne puhkus

Enamikes Budva ja Becici hotellides on mitmeid turistidele mõeldud sportlikke ajaveetmise võimalusi. On olemas tenniseväljakuid, võrkpalliplatse, korv-, värav- ja sisejalgpalliväljakuid, bowling, minigolf, lauatennis ja hulgaliselt aktiivset tegevust rannas. Lisaks saab tegeleda sukeldumisega, snorkeldamisega ja matkamisega. Becicis, The Splendid hotelli rannal saab tegeleda nt purjelaua-, täispuhutava rõnga- ja banaanisõiduga, korraldatakse erinevaid laevareise ja saab ka paate laenutada. Pikad rannapromenaadid sobivad ideaalselt nii õhtusteks kui päevasteks jalutuskäikudeks. Golfiväljakuid Montenegros ei ole.

Matkamine

Budva piirkonnas on mõningad matkarajad. Ka rahvusparkides on võimalik matkata, kaardid on saadaval parkide infopunktides. Rahvusparke on 4:
- Lovceni rahvuspark asub Budvast u 30 km põhjas
- Skadari järv asub Budvast u 45 km kaugusel
- Durmitor on mäemassiiv Montenegro põhjaosas. Durmitor jääb u 200 km kaugusele Budvast
- Biogradska Gora, u 140 km Budvast
Lisainfo www.visit-montenegro.com/nature.htm

Kalastus

Budva sadamast korraldatakse Galex kalalaevaga huvilistile kalastusretki alates juulikuust. Terve päeva kestev kalapüük maksab u 400 eurot/paat, kuhu mahub maksimaalselt 4 inimest. Kalastuseks on vajalik ka vastav luba, mida väljastavad nt kohalikud kalastuspoed, hind u 20 €/2 päeva. Võimalik on osta ka nt 5 t kalapüügiretk, mille tarbeks pole luba vaja. Hind u 50 €/in.
Lisaks pakub KPA Delfin klubi veealuseid sportlikke tegevusi ja kalastust. Tel + 086 45 2101.

Tennis

Iberostar Bellevue hotellis on võimalik mängida tennist. Huviliste kasutuses on 3 väljakut. Tund maksab u 10 €, eraldi tuleb tasuda valgustuse eest, saab rentida (lisatasu eest) varustust. Huvilised väljaspoolt hotelli, saavad väljakuid kasutada alates 15:00.

Veel saab mängida tennist hotellis Slovenska Plaža, kus on kokku 5 väljakut. Olenevalt kellaajast on hinnad u 10-15 €/tund. Valgustus on hinna sees, lisatasu eest saab rentida varustust.

Sukeldumine ja snorkeldamine

Budva sukelduskohtades on merevesi puhas ja selge, näha saab nii kalu kui vanu laevavrakke. Budva Team sukeldumisklubi asub vanalinnas, lisainfo www.budvadiving.com. Rannapiirkonnas asub veel Diving Montenegro sukeldumisklubi, www.divingmontenegro.me. Deep Blue sukeldumisklubi korraldab akvalangiga sukeldumiskursuseid ja veealuseid ekskursioone. Tel + 086 46 8231. Parimad kohad snorkeldamiseks on kaljustel randadel. Snorkeldusvarustust ei rendita, aga seda saab osta hästivarustatud kaubanduskeskustest.


Hea teada

Apteek ja arstiabi

Apteegid on reeglina avatud E-R 9:00-22:00, osad apteegid on lahti ka nädalalõppudel.
Linnades on eraarsti vastuvõtte. Budva Health Center  asub Popa Jola Zeca tänaval, tel + 382 0 3342 7200, + 382 3345 5104. Teised lähimad haiglad asuvad Kotoris (u 23 km Budvast), Cetinjes (u 40 km) ja Podgoricas (u 65 km).

Joogivesi

Kraanivesi on joomiskõlbulik aga suure lubjasisaldusega, seega soovitatakse joogiks tarbida siiski pudelivett, mida saab osta igast kauplusest, kioskist või hotelli baarist. 

Jootraha

Jootraha andmine teeninduses on võrdlemisi tavaline. Praktikas on välja kujunenud, et baarides jäetakse jootrahaks umbes 5 % ja restoranides 5-10 % arvest, hotelli pakikandjale ja toateenijale u 3-5 €/nädalase puhkuse eest, taksojuhile kuni 10% sõiduarvest. Jootraha on kombeks jätta ka ekskursiooni bussijuhile (u 1 € reisija). Kuigi jootraha jätmine ei ole kohustuslik, rõõmustab see kindlasti iga teenindajat.

Turvalisus

Montenegro on turvaline reisisihtkoht. Kohalike suhtumine turistidesse on üldjuhul sõbralik ja vastutulelik. Siiski ärge jätke isiklikke asju järelvalveta rannas, restoranis, baaris jm. Tänaval käies kandke kaasas minimaalselt sularaha. Dokumendid ja väärisesemed jätke hotellituppa seifi. Öösel magades ja ajal, mil te hotellitoas ei viibi, hoidke rõduuksed ja aknad alati kinni. Samuti ärge jätke rendiautosse isiklikke asju.
Looduses matkates võib kohata nii maal kui vees elutsevaid ussiliike. Enamus neist ei ole inimesele ohtlikud.

Üldine hädaabi telefon on 112.


Hea teada hotellis

Sihtkoha kõrghooajal on hotellide poolt pakutavad teenused saadaval üldjuhul täismahus. Oluline on meeles pidada, et enne ja pärast antud kõrghooaega, sõltub saada olevate hotelliteenuste valik mitmetest erinevatest asjaoludest nagu hotelli täituvus, ilm jne. Seega ei pruugi kõik teenused (nt hotellide meelelahutusprogramm; basseinide lahtiolek ja soojendus; konditsioneeride toimimine jms) olla pärast sihtkoha kõrghooaega alati kättesaadavad. Hotelliteenuste toimimise üle otsustab iga hotell ise.
Aurinko teeb kõik endast oleneva, et meie veebilehekülje hotellikirjeldused oleksid võimalikut täpsed. Aurinko ei vastuta selliste ebatäpsuste eest, mille puhul hotell hooaja vältel muudab oma kategooriat, poliitikat või muid teenuseid.

Söögikorrad

Paljudes Montenegro hotellides pakutakse hommikusööki Rootsi lauas ja õhtusööki kindla menüü alusel, mille juurde kuulub salativalik. Tavapäraselt tuleb oma õhtusöögi valikust teada anda eelmisel õhtul hotelli retseptsiooni.

Suitsetamine

Ametlikult on Montenegros suitsetamine keelatud kõigis hotellides, restoranides, baarides ja kohvikutes. Suitsetamiseks on spetsiaalsed eraldatud alad. Tuleb siiski arvestada, et paljud kohalikud seda nõuet väga rangelt ei järgi.


Hinnanäiteid

Söögikohad. Keskmise tasemega restoranis maksab salat u 4-5 €, pitsa u 5-11 €, pasta u 8-12 €, kebab u 2-3 €. Kalatoidud maksavad restoranis u 10-15 €, lihatoidud u 5-15 €. Tass kohvi maksab kohvikus või restoranis u 2-3 €, karastusjoogid u 2,50-3,50 €. Pool liitrit õlut maksab 2,50-4 €, pudel veini u 10-15 €, liiter majaveini maksab u 8-10 €.

Transport. Taksoga liiklemine on eestlastele taskukohane. Pikema sõidu puhul ja linnast välja sõites, tasuks enne sõidu alustamist hinnas siiski kokku leppida. Budvast Becicisse maksab taksosõit u 8 €.


Kuhu minna lastega

Aquapark Budva asub u 3 km kaugusel Budvast. 41 800 m2 alal on  kokku 53 erinevat veeatraktsiooni nii suurtele kui väikestele puhkajatele. Lisaks on olemas restoran, 3 baari, lastekohvik, suveniiripood. Veepark on avatud juunist septembrini. Juunis saab veeparki külastada iga päev  10:00-18:00. Müüakse ka terve hooaja pääset, millega on võimalik veeparki külastada korduvalt. Budvast on veeparki bussiühendus. NB! Veepark on avatud juuni algusest septembrini.

Teine veepark asub Becici hotellis Mediteran. 7500 m2 suurusel alal on mitmeid liumägesid, mullivann, erinevad basseinid, kohvik. Hotellikülalistele on veekeskus tasuta. NB! Veepark töötab 15.06.-15.09.2019.

Budvas ja Becicis on imelised rannad, kus lapsed saavad vabalt joosta ja veemõnusid nautida. Suurepärane koht, kus lastega aega veeta on näiteks rahulik Trsteno rand. Mogreni kaks randa paiknevad vaid 150 m vanalinnast. Zavala on väike rand, mis jääb rannapromenaadi juurde, ühendades Budvat ja Becicit. Becicit peetakse üheks suurimaks ja ilusaimaks rannaks kogu Aadria mere lõunakaldal. Külastada tasub näiteks St. Nicola saart, mis on tuntud oma imeliste randade, huvitavate ajalooliste hoonete ja lopsaka Vahemere taimestiku poolest. Budva vanalinn oma kitsaste munakivitänavate, paljude kohvikute ning restoranidega on mõnusaks pärastlõunaseks jalutuskäiguks ideaalne koht nii suurtele kui väikestele reisisellidele. Vanalinnas jalutades saab imetleda Citadela kindlust, mida varem tunti nimega St Mary kindlus. Kindluse kaitsvad müürid ümbritsevad linna nii merelt kui maalt juba sajandeid. Tänapäeval on siin väike raamatukogu, muuseum ja kohvik. Lastele pakub kindlasti palju põnevust  huvisõit üle Tara silla. Üle Tara jõe laiuv Tara sild on üks maailma pikimatest sildadest, kust avaneb piltilus vaade nii Bajlovicu kosele kui ka mägede vahelt paistvale Euroopa suurimale kanjonile.


Rannad

Budva Riviera hõlmab 38 km rannajoont koos lahesoppide, promenaadide, väikeste saarekeste ja 17 erineva ujumisrannaga. Suurem osa randadest on liiva-kiviklibu segused. Peeneliivaga randasid siin ei ole. Merevesi on aga väga selge ja puhas. Suuremaid laineid ja hoovusi esineb väga harva. Kaljuste randade lahesoppides võib olla merisiile. Ujuma minnes on hea jalga panna spetsiaalsed ujumisjalanõud sest merepõhi võib olla kivine.

Jaz rand jääb u 4 km kaugusele Budva keskusest ja koosneb kahest liivarannast. Pikem neist on 500 m ja lühem 300 m pikk. Budva poolne rand on nudistide päralt. Trsteno on rahulik ja puhas, u 100 m pikk rand. Mogren I ja Mogren II rannad paiknevad Avala hotellikompleksi vahetus läheduses, vaid 150 m vanalinnast. Kõrghooajal on mõlemad rannad tasulised. Zavala on väike liivarand, mis jääb rannapromenaadi juurde, ühendades Budvat ja Becicit. Becici randa peetakse üheks suurimaks ja ilusaimaks rannaks kogu Aadria mere lõunakaldal. See sobib hästi ka väiksemate lastega puhkuseks, rannaliiv on siin peenem kui Budva randades. Külastada tasub kindlasti ka St. Nicola saart, mis on tuntud oma ilusate randade, huvitavate ajalooliste hoonete ja lopsaka Vahemere taimestiku poolest. Slovensaka Plaza rand ulatub linna sadamast kuni Park hotellini, kogupikkusega u 1600 m. Slovenska rand sai ujumisranna tiitli juba 1920. a. Tśehhi turistide seas oli rand väga populaarne ja nii nimetati see 1935. a Slovenska rannaks (Slavic Beach) ning kannab sama nime tänaseni. Rand ei ole tasuline, aga päevitustoolide ja varjude eest tuleb maksta renti. Olemas on mitu baari ja kioskit, kust saab osta kerget einet ja jooke, tasuline tualett. Rentida saab aerupaate. 330 m pikkune Kamenovo rand paikneb Becici ja Przno vahel. Sinna saab kas kohaliku bussi, takso või veetaksoga. Przno rand on väike rand, millest osa on hotelli Maestral kasutuses. Przno rannast jalutuskäigu kaugusel asub Sveti Stefani punaka liivaga rand, mis koosneb kahest eraldi rannast ja mille kogupikkus on u 700 m. Sveti Stefani randa saab ka veetaksoga, mis väljub Budva vanalinna juurest.


Sisseostud

Vanalinnas leidub hulgaliselt ehetepoode, s.h Montenegro eheteäris pikima ajalooga Onyx ehtepood. Surfajate ja veespordisõprade unistuste pood on Montimare Shop, kust leiab viimase sõna veespordimoest ja -varustusest. Poes saab ka professionaalset nõu sukeldumiskursuste jms kohta. Hotelli Mogren vastas asub pood Story, mis müüb nii kingi, rõivaid, käekotte jms. Lastekaupadele orienteeritud pood on Emporio Kids. Siit leiab lasterõivaid tuntuimatelt lasterõivabrändidelt. Mere ääres, Budva promenaadil paikneb kahekorruseline Palazzo ostukeskus. Siit leiab laias valikus kvaliteetseid rõivaid, jalanõusid ja aksessuaare. Esindatud on firmad nagu Botticelli, Cavalli, Victoria's Secret, Waggon Paris jpt.

Budva pikimal Mediteraska tänaval asub suurima kaupluste valikuga ostukoht. Siit leiab  järgmisi kaubamärke müüvaid kauplusi: Bata, Replay, Guess, Tommy Hilfiger, Scotch & Soda, Levi's, Guess by Marciano, Maison Scotch, Cesare Paciotti, Liu Jo, Fornarina, Bata, NZA New Zealand, UGG jpt. Samal tänaval asub ka Budva suurim ostukeskus TQ Plaza. Esindatud on kaubamärgid nagu Marella, MaxMara, Benetton, lastekaupu müüv Monalisa, Pal Zileri, Bogner, Cakan sport, Story, Diamond Shop DOMNIK, suveniiripood Montenegro Art, lastebutiik Armani Junior, S. Oliver jne. Jadranski put on Budva suurim ristmik, kus asub Oviesse outlet, pakkudes laias valikus tooteid nii noortele kui lastele. Ristmikul asub teinegi outlet Paradiso. Siit leiab üle 100 kaubamärgi, s.h Cavalli, Casadei, Cesare Paciotti, Roccobarocco ja Boss. 22 Novemra tänaval asub meigi- ja kosmeetikatoodete meka ehk Cosmetics Markets.

Becici luksushotellis The Splendid on samuti hea valik kauplusi ja butiike. Esindatud kaubamärgid on nt Paul & Shark, Ermenegildo Zegna, Max Mara ja Weekend.

Pudel head veini valmistab  saajale alati rõõmu ja on ka üheks populaarseimaks kingituseks, mida Montenegrost kodustele kaasa ostetakse. Jadranski put bulvaril asub Tažex Wine & Gift kauplus. Meeldiva atmosfääriga poest leiab nii kohalikku Montenegros valmistatud veini kui ka laia valiku mujal maailmas toodetud veine. Lisaks saab osta kõikvõimalikke veinikultuuriga haakuvaid kvaliteetseid tooteid, nagu karahvine, klaase, korgitsere jms.


Söök ja jook

Oma hea asukoha poolest, on Montenegro köök lisaks Vahemere mõjutustele saanud inspiratsiooni ka teiselt Balkani riikidelt. Süüakse palju suppe, juur- ja köögivilju kuid kindlal esikohal on siiski liha ja kala.
Kesk-Montenegros ja Aadria mere rannikul on köögikultuur tugevate Itaalia mõjutustega. Väga oluline on puhas ja kohapeal kasvatatud tooraine. Toidu valmistamisel ja ka toitudes kasutatakse siin palju oliiviõli. Liha kuivatatakse ja vinnutatakse.
Populaarne kohalik hõrgutis on prsuta - sealihast valmistatud kuivatatud sink, mis on suitsetatud vanade traditsioonide kohaselt spetsiaalsetes tingimustes. Singiks kasvatatavaid sigu toidetakse vaid maisiga ja liha kuivatatakse kõrgel Lovceni mägedes. Seajalad jäetakse soola kuni kaheks nädalaks ja seejärel kuivavad need 5-8 kuud. Parimaks prsutaks loetakse Njeguška prsutat, mida valmistatakse mägedes. Prsutat valmistatakse ka loomalihast ja siis on see tumepunase värvusega.

Teiseks Balkani hõrgutiseks on meie kodujuustule sarnanev, õlis säilitatav sir iz ulja juust, mida sageli pakutakse koos prsutaga. Seda serveeritakse kas suupisteks või ka eraldi roana. Juustu valmistatkse kas lehma-, lamba- või kitsepiimast. See on Montenegro üheks parimaks juustusordiks, mida sageli ka koju kingituseks kaasa ostetakse.
Põhiliseks pearoaks on liha, millest valmistatakse kohalike retseptide järgi lihapalle, kotlette, vorste. Tuntud kohalik hõrgutis on sać - lambalihast ja kartulitest valmistatud roog, mis küpseb spetsiaalses anumas. Värsked mereannid on saadaval aastaringselt, kala serveeritakse tavaliselt tervena kas küpsetatult või grillitult.
Magustoidud on siin väga magusad. Tavaline magustoit on õhukesed täidetud pannkoogid. Restoranides pakutakse desserdiks sageli ka küpsetisi ja jäätist. Maapiirkondades on eriliseks magustoiduks väikesed pontśikud, mida süüakse meega. Tavaline kohvi on Montenegros kange Türgi kohv, mida serveeritakse väikesest tassist juba lisatud suhkruga.

Montenegros on veinitootmine pikkade  traditsiooniga.Tänu heale kliimale, tegeletakse viinamarjakasvatusega nii sisemaal kui rannikualadel. Kõige kuulsam Montenegro punase veini  viinamarjasort on vranac, mille värvus on tume rubiin ja maitse jõuline. Valgetest veinidest on tuntuim kuiv valge vein, mida valmistatakse krstaci viinamarjasordist. Selles on minimaalselt jääksuhrut ja toodetakse seda Lješske piirkonnas. Suvepäeval on heaks kohalikuks janukustutajaks śpricer, mis on segu valgest veinist ja mulliveest või Spridist. Brändidest on tuntuim rakija, mis on väga kange ja valmistatakse seda erinevatest puuviljadest. Sageli valmistatakse seda ka kodudes ja rahvatarkus ütleb, et sellel joogil on tervendav vägi, ravides näiteks külmetust ja ekseemi. Ainuke Montenegro õlletehas asub Niksicis ja seal toodetavad õlut müüakse vaid pudelites või plekkpurkides, lahtiselt seda ei müüda. Montenegros tarbitakse palju hoopiski Serbia õlut.

 


Transport

Budva Rivierast on suurepärased transpordiühendused kõigisse peamistesse Montenegro linnadesse. Budvast saab nt iga 30 min järel Kotori, mitu korda päevas Barisse ja paar korda päevas Ulcinjinisse. Olympia Express bussifirma minibussid sõidavad 30-minutilise intervalliga Budva ja Sveti Stefani vahet. Bussid peatuvad vajadusel nii Becicis kui Prnos. Ühesuuna pilet Sveti Stefani maksab u 2 €. Iga poole tunni tagant väljuvad Budvast bussid Kotori, pilet maksab u 3,5 €. Pealinna Podgoricasse sõidavad bussid mitu korda päevas, pilet maksab u 6,50. Horvaatiasse Dubrovnikusse on samuti tihe bussiühendus, pilet maksab u 18 €. Taksoga liikumine on eestlastele taskukohane. Pikema sõidu puhul ja linnast välja sõites, tasuks  enne sõidu alustamist hinnas siiski kokku leppida. Budvast Becicisse maksab taksosõit u 8 €. Montenegros on raudtee kogupikkus 250 km. Peamine rongiliin on Bar-Podgorica-Beograd. Rongiga reisimine on Montenegros igati taskukohane.
Laevaga on võimalik sõita Montenegro sadamalinnast Bar Itaalias asuvasse Barisse paar korda nädalas. Reisi kestus u 9 t.


Turismimaks

Montenegros kehtib hotellides turismimaks:

1,50 €/ööpäev/täiskasvanu
1,00 €/ööpäev/noor vanuses 12-18. a
0,50 €/ööpäev/laps vanuses 2-12. a

NB! Turismimaks sisaldub Aurinko reisipaketi hinnas ja seda ei tule eraldi hotellis tasuda.

 


Vaatamisväärsused

Budva vanalinn on väike ja põnev paik pikemaks jalutuskäiguks. Arvatakse, et see on üks Aadria mere vanimaid asustusi. Vanalinna müüride vahelt leiab mitmeid ajaloolisi hooneid ja väljakuid, käänulisi munakivisillutisega tänavaid ja väikesi kohvikuid, kus on mõnus jalga puhata. Tänapäevane Budva vanalinn on 1979. a maavärina järel renoveeritud ja osaliselt täiesti uuesti üles ehitatud.
Arheoloogiamuuseumist leiab väljapaneku hellenistliku ja roomlaste ajastu esemetest. Vanalinnas asub ka kohaliku kirjaniku ja poliitiku S.M. Ljubisa sünnikodu, mis on külastajatele avatud. Muuseumis on väljapanek tema kirjadest, esemetest, raamatutest jms.
Moodsa kunsti galerii avas uksed aastal 1972 ja alates sellest ajast eksponeeritakse siin Montenegro kuulsamate kunstnike töid ja ka endise Jugoslaavia kunstnike loomingut. Galeriis on kokku välja pandud 218 teost, mille hulgas on nii maale, akvarelle, graafikat, skulptuure. Kõige tuntuimaks kollektsiooniks on kindlasti „Kaasaegsed impressionistid".
Citadela kindlus oli varem tuntud St. Mary nimega. Tänapäeval asub selles linna kaitsvas kindluses väike muuseum laevade miniatuursetest koopiatest, kohvik ja raamatukogu.
Mõnusa väljasõidu saab teha Budva lähedal (u 7 km) asuvasse väikesesse Pržno külla. Siin laiuvad rannani ulatuvad idüllilised oliivisalud ja  külakeskus õdusate tavernide, kohvikute ja poekestega.
Piki Becici randa jalutades, leiate küpresside ja mändide varjust Becici St. Thomase kiriku. Vanadest ürikutest pärinevate andmete järgi on kirik püstitatud siia juba 14. sajandil apostel St. Thomase auks. Paraku lagunes kirik aja jooksul täielikult ja uus kirik ehitati samasse paika aastal 1910. Uus kirik pühendati Pastrovici viimasele hertsogile Stefan Stiljanovicile. Kirik on turistide seas väga populaarne vaatamisväärsus just sellepärast, et seda pääseb vaatama otse rannast.
Omapäraseks vaatamisväärsuseks on ka Sveti Stefani hotellisaar, mis asub u 10 km Budvast lõunas. Saarele ehitati kindlus juba 1442. a ja 19. sajandil võeti ehitised kasutusele hotellina. Ka tänapäeval asub seal luksushotell. Saart ühendab mandriga kitsas tee.
Üheks peamiseks vaatamisväärsuseks on kindlasti vana oliivipuu, mis asub Ivanovici külas. Usutakse, et see haruldaselt vana puu on üle 2000 aasta vana ja kuulub nelja vanima puu hulka maailmas. Oliivipuu on 12,5 m lai ja u 10 m kõrge ning puu kannab siiani vilju.


Ööelu

Suvel on ööelu Budvas väga aktiivne. Õhtuid veedetakse vanalinna ja rannapiirkonna kohvikutes ja baarides. Slovenska Obalan piirkonnas on palju välidiskoteeke. Tänavatel kestab melu ja muusika u kella 01.00 öösel, siis peab seadusest tulenevalt  olema tänavatel öörahu. Becici ööelu on rahulikum ja tagasihoidlikum.

Klubi Trocadero - asub Budvas, Mediteranska 4. Väga populaarne, soovitatakse laud ette broneerida. Sageli kohalik elav muusika, plaate keerutavad tuntud diskorid. Klubi on avatud varaste hommikutundideni.
Caspers - Budva vanalinnas asuv väike ja hubane baar. Sõbralik teenindus ja hea võimalus ka väljas istuda. Soodne hinnaklass.
Beach Club Torch - Slovenska Beachil asuv trendikas rannabaar, õhtuti elav muusika.
Dunkley Beach Club - heatasemeline rannarestoran ja baar vanalinna ja jahisadama läheduses. Hea atmosfäär, imeline vaade nii päeval kui õhtusel ajal.

Rahvaarv ja vahemaad

Budva u 11 000 elanikku
Becici   3 km
Pržno   7 km
Sveti Stefan   9 km
Kotor  23 km
Bar  38 km
Podgorica  65 km
Cavtat  70 km
Dubrovnik  90 km
Belgrad 510 km

Aurinko esindajad sihtkohas

Aurinko esindajaga kohtute lennujaamas. Saabumisjärgselt viib esindaja kindlaksmääratud kellaajal läbi infotunnid, kus saate lähemat teavet nii sihtkoha kui ka ekskursioonide kohta. Infotunni kellaaja teatab esindaja teile transfeeril. Esindajaga saate ühendust ka telefoni teel. Aurinko esindaja mobiiltelefoni numbri avaldame vahetult enne reiside algust.

Reisidokumendid

Rohkem teavet leiad riikide all oleva Info vahelehelt.