Madeira – sihtkohainfo

Madeira 1
Madeira 2
Madeira 3
Madeira 4
Madeira 5
Madeira 6
Madeira 7
Madeira 8
Madeira 9
Madeira 10
Madeira 11
Madeira 12
Madeira 13
Madeira 14
Madeira 15
Madeira 16
Madeira 17
Madeira 18
Madeira 19
Madeira 20
Madeira 21
Madeira 22
Madeira 23
Madeira 24
Madeira 25
Madeira 26
Madeira 27
Madeira 28
Madeira 29
Madeira 30
Madeira 31
Madeira 32
Madeira 1
Madeira 2
Madeira 3
Madeira 4
Madeira 5
Madeira 6
Madeira 7
Madeira 8
Madeira 9
Madeira 10
Madeira 11
Madeira 12
Madeira 13
Madeira 14
Madeira 15
Madeira 16
Madeira 17
Madeira 18
Madeira 19
Madeira 20
Madeira 21
Madeira 22
Madeira 23
Madeira 24
Madeira 25
Madeira 26
Madeira 27
Madeira 28
Madeira 29
Madeira 30
Madeira 31
Madeira 32

Sihtkohainfo

Infoleht

Eestikeelse infolehe leiate siit.
Venekeelse infolehe leiate siit.

Ekskursioonide info ja esindajate kontaktid leiate vahetult enne hooaja algust meie kodulehelt.


Aktiivne puhkus

Madeiral on aastaringselt väga head võimalused aktiivseks ja sportlikuks puhkuseks.

Kalapüük

Madeiral püütakse mõõkkala, barrakuudat, tuunikala, raid ning mitmeid muid Atlandi ookeani kalu. Funchali jahisadamast on võimalik minna süvamere kalastusretkele. Kogu päeva retk maksab 4-5 -le inimesele u 700 eurot/paat, 4-tunnine retk u 500 eur.
www.madeirafishingcentre.com
www.madeira-marlin.com

Sukeldumine

Sukeldusretki organiseerivad Manta Diving Center hotellis Galomar Canico de Baixoses, Afalaia Scuba Diving ja Madeira Divepoint hotellis Pestana Madeira Carlton. Sukeldumine koos varustuse rendiga maksab u 35-55 EUR, oma varustusega u 21-22 EUR. Sukeldujal peab olema rahvusvaheline sukeldumislitents ja arstitõend. Esmalt tuleb teha ka proovisukeldumine. Vt lisa  http://www.madeira-web.com/PagesUK/scuba-diving.html
Madeira Oceano's www.madeiraoceanos.com

Surf ja windsurf

Jardim do Mar, Paul do Mar ja Sao Vicente tuulised rannad on ideaalsed kohad surfamiseks.

Matkamine

Matkamine piki levadasid on aktiivse puhkuse armastajale tõeliselt nauditav ettevõtmine ning Madeira kauni loodusega tutvumiseks üks parimaid viise. Levadad on 15. sajandil rajatud vanad veejuhtimiskanalid, mida hakati rajama vee suunamiseks mägedest saare lõunaranniku kuivadele põldudele. Tänapäeval kulgevad mööda levadasid saare kõige elamusterohkemad matkarajad. Raskemad rajad eeldavad korralikku varustust ja kogemusi: taskulampide valgel tuleb läbi ronida tunnelitest ning ette võtta järske tõuse või laskumisi. Nendele on soovitav minna koos juhendajaga. Lihtsamad, kuid mitte vähem kaunid rajad on jõukohased ka lastele. Loomulikult tuleb ka levadamatkadel mõelda tavalistele (mägi)matkaohutusreeglitele: ei tohi rännakule asuda üksi ega oma võimeid üle hinnata, vajalikud on mugavad mittelibisevad jalanõud ja soojemad riided. Kõrgemal mägedes on märksa jahedam kui merepinnal ning tuulejope või mõni muu soojem riie on matkamisel hädavajalik.


Golf

Pehme kliima ja maaliline loodus teevad Madeirast aastaringse golfimängijate paradiisi. Golfi hakati Madeiral mängima juba 1937. aastal, mil Briti perekonnad Miles, Leacocks ja Blandys rajasid esimese 9-rajalise golfiväljaku. Madeira golfiväljakud paiknevad kauni looduse keskel.

Santo da Serra Golf
27 - rajaline golfiväljak laiub imetlusväärsel maastikul 800 m kõrgusel merepinnast, 17 km kaugusel Funchalist. Mängimine nõuab suurte kõrguserinevuste tõttu head füüsilist vormi või golfiauto kasutamist. Golfiklubi on loodud Robert Trent Jonesi poolt ja avatud 1991. aastal. Rohkem infot klubi kodulehelt: http://www.santodaserragolf.com/

Palheiro Golf
18- rajaline golfiväljak asub mägedes Quinta do Palheiro aedade lähedal, kust avaneb imeline vaade Funchali lahele. Palheiro golfiväljak on avatud 1993. aastal ning disainitud Cabel Robinsoni poolt. Palheiro väljak asub Funchalile veidi lähemal kui Santo da Serra golfiklubi. Rohkem infot klubi kodulehelt: http://www.palheirogolf.com/


Hea teada hotellis

Sihtkoha kõrghooajal on hotellide poolt pakutavad teenused saadaval üldjuhul täismahus. Oluline on meeles pidada, et enne ja pärast antud kõrghooaega, sõltub saada olevate hotelliteenuste valik mitmetest erinevatest asjaoludest nagu hotelli täituvus, ilm jne. Seega ei pruugi kõik teenused (nt hotellide meelelahutusprogrammid; basseinide soojendused; konditsioneeride toimimine jms) olla pärast sihtkoha kõrghooaega alati kättesaadavad. Hotelliteenuste toimimise üle otsustab iga hotell ise.
Aurinko teeb kõik endast oleneva, et meie veebilehekülje hotellikirjeldused oleksid võimalikut täpsed. Aurinko ei vastuta selliste ebatäpsuste eest, mille puhul hotell hooaja vältel muudab oma kategooriat, poliitikat või muid teenuseid.

Välibasseinide soojendus töötab hotelli poolt määratud aegadel (tavaliselt novembri lõpust veebruari lõpuni).
Tavaliselt on soojendusega välibasseini veetemperatuur 21 - 22 kraadi, kuid sõltuvalt ilmastikust ja öistest temperatuuridest kohapeal võib see olla ka madalam. Basseinivee temperatuur ning soojenduse sisselülitamine ei allu reisikorraldaja kontrollile ja Aurinko selle eest ei vastuta. Basseini soojendamise ja temperatuuri üle otsustab hotell.

 


Lastega reisimine

Madeiral leiavad tegevust ka lastega pered.  

Veepark

Santa Cruzi külas asuvas veepargis on liumäed, basseinid nii lastele kui täiskasvanutele, mänguväljakud, restoranid ja baarid. Veepark on avatud vaid suveperioodil  www.aquaparque.com

Mänguväljakud

Santa Luzia ja Santa Catarina pargis on mänguväljakud.    

Väikelastele

Madeiral müüakse imikute purgitoite ja mähkmeid. Lapsevankrite renti ei ole.


Lennujaamatransfeerid

Aurinko reisipaketi hinda kuuluvad ka lennujaamatransfeerid.

Lennujaam: Aeroporto da Madeira
Transfeeri pikkus : 20–25 km Funchali hotellidesse
Transfeeri kestus : u 35 min 

Takso lennujaamast Funchalisse maksab u 30–35 €. 


Lillefestival

Madeira Lillefestivaliga tähistatakse kevade saabumist, mis meelitab siia tuhandeid külalisi, kes kõik on tulnud imetlema looduslikke lillevaipasid, mis täidavad linna värvilise iluga. Peamiseks atraktsiooniks on traditsiooniliselt peetav lilleparaad. Lisaks on püstitatud  Lootuse müür, kuhu lapsed asetavad lilli sümboliseerimaks soovi, et kogu maailmas valitseks rahu.

Lillefestivali üldine ajakava 2019:
Näitused ja meelelahutus Funchali kesklinnas - 2.-26. mai
Lootuse seina tseremoonia - 4. mai
Suur lilleparaad - 5. mai
Madeira auto paraad - klassikaline vanade autode paraad - 12. mai
Lisaks hulganisti kontserte ja muid põnevaid ettevõtmisi.


Rannad

Madeira rannad on enamasti kiviklibused ja tumeda liivaga. Funchalis ei ole liivarandu. Päevitada ja ujuda saab hotelli basseinialal või tasulistes merevee-ujulates. Suurim ja tuntuim neist on Lido. Lisaks mereveebasseinile, mida täidetakse värske mereveega iga päev, on võimalik basseinist otse ka merre ujuda. Kompleksi on pärjatud vee puhtuse eest ka sinilipuga. Kõige uuem ujula-kompleks on Ponta Gorda. Ujula sissepääsupilet maksab u 3-6 eurot, lamamistool või päikesevari u 1-2 eurot. Praia Formosa laavakivirand asub Funchali lääneosas.

Calheta Beach
Saare ainus pisike liivarand asub Calheta külas saare lõunarannikul u 30 km Funchalist. Rannaliiv on toodud Marokost. Lamamistool koos päikesevarjuga maksab u 1,5 eur, dušiga riietuskabiini kasutamine u 1 eur. Selles piirkonnas on ka kiviklibused rannad Jardim do Mar ja Paul do Mar, kus on head võimalused surfamiseks. 

Seixal on ilus linnake saare põhjaosas ning seal on väike tumeda liivaga rand Praia da Laje. Rannas on 2 looduslikku mereveebasseini. Lähedusse jääb ka Jamaica tumeda liivaga rand. 

Machico linnakeses on väike liiva-kiviklibune rannasopp. Sinna saab Funchalist bussidega nr 53, 113 ja 156. Rannal asub ka sukeldumiskeskus, restorane ja kohvikuid.

São Vicente ja Ponta Delgada on üsna populaarsed saare põhjaosa rannad, sest seal on head veespordi harrastamise võimalused.


Restoranid ja meelelahutus

Funchalis leidub lai valik restorane alates Portugali ja rahvusvahelisest köögist kuni pitseeriate ja kiirsöögikohtadeni. Kindlasti tasuvad proovimist maitsvad kalaroad
Soositud õhtuseks kogunemiskohaks on arvukad tänavakohvikud vanalinnas Katedraali lähistel. Õhtu jätkub pubides ja baarides ning diskoteegid täituvad pidutsejatega alles pärast keskööd. Populaarsed õhtuveemiskohad on hotell Savoy lähistel ning sadamas asuvad baarid ja diskod. Fadot võib kuulata vanalinnas, nt. väikeses kohvikus Marcelino ja restoranis Arsenio.


Sisseostud

Madeira tüüpilisteks suveniirideks on kudumid, käsitööna valminud tikandid, vitspunutised, Madeira vein, kaunid lõikelilled ja eksootilised  puuviljad.

Parimad ostukohad

Parimaid sisseoste saab teha Funchali suuremates ostuskeskustes nt Madeira Shopping, Dolce Vita ja Madeira Forum. Keskuses on ka palju väikseid kauplusi.


Transport ja liiklus

Funchalis ja selle lähiümbruses on tihe bussivõrgustik. Linnas on taksoga liiklemine küllalt soodne. Teleferico-panoraamliftiga saab sõita Monte mäele.

Buss
Madeiral on mugav ja tihe bussiliiklus nii linnasiseselt kui ka maapiirkondades. Enamik busse peatuvad peatänaval. Pileti saab osta bussijuhilt.  

Takso
Saab tellida nii hotelli kui ka taksopeatusesse. Linnast välja sõites taksomeetrit ei kasutata. 

Laev
Madeiralt on laevaühendus u 47 km kaugusel asuvale Porto Santo saarele. Laev peatub Lobo Marinhos www.portosantoline.pt 


Vaatamisväärsused

Funchali aiad
Funchali suurimaks vaatamisväärsuseks on kahtlemata pargid, eraaiad ning botaanikaaiad. Loodussõbrad kogu maailmast tulevad Madeirale spetsiaalselt selleks, et vaadata Quinta do Palheiro Ferreirot, mida peetakse siinsetest lossiaedadest kõige ilusamaks. Silmarõõmu pakuvad ka Jardim Botanico ehk Botaanikaaed ja Jardim Tropical ehk Monte aed, kus on taimi maailma erinevatest piirkondadest, mitmed orhideeaiad jpm.

Santana teemapark
Santana (Santa Ana) on küla Madeira põhjaosas, mille Vabaõhumuuseumis jalutades saab hea ülevaate Madeira ajaloost, traditsioonidest ja kultuurist. Santana on tuntud eelkõige traditsiooniliste kolmnurksete õlgkatustega Madeira majakeste poolest, kus elasid peamiselt põllumehed. Teemaparki saab bussiga, mis sõidab marsruudil Funchal-Santana-Funchal iga päev alates kl 8.00. Pilet: Lapsed (5-14a) u 8 eur, täiskasvanud 10 eur. Rohkem infot teemapargi kodulehelt: http://www.parquetematicodamadeira.pt/en/default.asp

Porto Santo
Porto Santo on Madeira arhipelaagi suuruselt teine saar, mis asub u. 40 km kaugusel Madeirast. Porto Santo kõrgeim tipp on Pico Baixo ( 516 m), millelt avaneb imeline vaade 9 km pikkusele kollase liivaga rannajoonele. Saarel on võimalik tutvuda ka pisikese pealinna Vila Baleiraga. Saarele pääseb laevaga, mis väljub Funchali sadamast iga päev kl 8.00 ning Porto santolt tagasi kell 18.00. Sõit kestab u 2,5 tundi. Täpsem info ja hinnad: http://www.portosantoline.pt/psl/index.php

São Vicente
Saare põhjarannikul paiknevas võluvas Sao Vicente külas on 700 m pikkused laavatunnelid, mis tekkisid palju aastaid tagasi viimase vulkaanipurske tagajärjel. Vulkanoloogiakeskuses näidatakse 3D filmi Madeira saare sünniloost.

Porto Moniz
Saare loodenurgas asuvast Porto Monizist leiame omapärased looduslikud mereveebasseinid, mis on moodustunud laavast miljoneid aastaid tagasi. Nende kõrvale on ehitatud supelkeskus, kus saab ujuda.

Rahvaarv ja vahemaad Funchalist

Madeira u 270 000 elanikku 
Funchal u 114 000 elanikku
Monte    6 km
Camara de Lobos    8 km
Ribeira Brava   20 km
Santo da Serra   25 km
Machino   27 km
Ponta do Sol   35 km
Porto Moniz   60 km
Porto Santo   60 km
Lissabon1000 km
Assoori saared1300 km
 

 

Aurinko esindajad sihtkohas

Aurinko esindajaga kohtute lennujaamas. Saabumisjärgselt viib esindaja kindlaksmääratud kellaajal hotellides läbi infotunnid, kus saate lähemat teavet nii sihtkoha kui ka ekskursioonide kohta. Infotunni kellaaja teatab esindaja teile transfeeril. Esindajaga saate ühendust ka telefoni teel. Aurinko esindaja mobiiltelefoni numbri avaldame vahetult enne reiside algust.

Reisidokumendid

Rohkem teavet leiad riikide all oleva Info vahelehelt.