Rumeenia Riviera – sihtkohainfo

Rumeenia Riviera 1
Rumeenia Riviera 2
Rumeenia Riviera 3
Rumeenia Riviera 4
Rumeenia Riviera 5
Rumeenia Riviera 6
Rumeenia Riviera 7
Rumeenia Riviera 8
Rumeenia Riviera 9
Rumeenia Riviera 10
Rumeenia Riviera 11
Rumeenia Riviera 1
Rumeenia Riviera 2
Rumeenia Riviera 3
Rumeenia Riviera 4
Rumeenia Riviera 5
Rumeenia Riviera 6
Rumeenia Riviera 7
Rumeenia Riviera 8
Rumeenia Riviera 9
Rumeenia Riviera 10
Rumeenia Riviera 11

Sihtkohainfo

Infoleht

Eestikeelse infolehe leiate siit.

Ekskursioonide info ja esindajate kontaktid leiate vahetult enne hooaja algust meie kodulehelt.


Hea teada

Elekter

Elekter 230V


Hea teada hotellis

• Osades Rumeenia hotellides koosneb poolpansion hommiku- ja lõunasöögist, osades hommiku- ja õhtusöögist. Sihtkohale omaselt toimub hotellidesse sisse registreerimine tavaliselt 16:00-18:00 ja saabumispäeva lõunasöök paketti  
ei kuulu.
• Transfeerbussid ei pääse paljude hotellide ette ja hotellides puudub pakikandmise teenus.
• Sihtkoha kõrghooajal on hotellide poolt pakutavad teenused saadaval üldjuhul täismahus. Oluline on meeles pidada, et enne ja pärast kõrghooaega sõltub saadaolevate hotelliteenuste valik mitmetest erinevatest asjaoludest nagu hotelli täituvus, ilm jne. Seega ei pruugi kõik teenused (nt hotellide meelelahutusprogrammid; basseinide soojendused; konditsioneeride toimimine jms) olla pärast sihtkoha kõrghooaega alati kättesaadavad. Samuti võidakse hooaja alguses ja lõpus sööke pakkuda menüüvalikust, kõrghooajal Rootsi lauas. Hotelliteenuste toimimise üle otsustab iga hotell ise.
• Aurinko teeb kõik endast oleneva, et meie veebilehekülje hotellikirjeldused oleksid võimalikut täpsed. Aurinko ei vastuta selliste ebatäpsuste eest, mille puhul hotell hooaja vältel muudab oma kategooriat, poliitikat või muid teenuseid.


Rumeenia Riviera kuurordid

Rumeenia Riviera saab alguse Doonau deltast põhas ning  kulgeb 272 km pikkuselt alla lõunasse.

Mamaia on peamine kuurort Rumeenia Musta mere kuurortpiirkonna põhjaosas, sadamalinn Constanta naabruses. Juba 20.sajandi alguses hakkas kohalik eliit ja kuninglik pere siin mereveevanne võtma. Tekkis vajadus raudtee järele, mis Constanta sadamalinna kuurortpiirkonnaga ühendaks. Kahe maailmasõja vahelisel perioodil sai Mamaia tuntuks ka välismaal.

Mamaia kaunis liivarand kulgeb peaaegu 10 km pikkuse ribana Constanta ja Navodari linna vahelisel alal. Mõnedes kohtades on rand peaaegu 300 m lai. Mamaia mererannas ja järve ääres saab tegeleda erinevate veespordiliikidega - pedaalipaadi, langevarju, banaanipaadi, veesuuskade, skuutri ning jahiga sõita või surfata ja sukelduda. Otse kuurordis on veepark ja köisraudtee. Mamaia rannapromenaad on ääristatud restoranide ja kohvikutega, kuurordis on spetsiaalne ööelupirkond, kuhu on koondunud vabaõhudiskoteegid.

Mamaia hotellid asuvad Siutghioli järve ja Musta mere vahel, mistõttu paljudest hotellidest avaneb nii järve- kui merevaade. Mageda veega Siutghioli järv tekkis kohta, kus jõgi merre suubus. Järve keskel on Ovidiu saar, kuhu saab sõita Mamaia alguses olevast väikesest sadamast väljuvate paatidega.

Mamaiast alla lõuna poole sõites jõuame Constanta linna ning sealt veel lõunasse jäävad enne Mangalia linna mitmed Mamaiast väiksemad kuurordid. Constanta poolt Mangaliasse liikudes järgnevad üksteisele Eforie Nord, Eforie Sud, Costinesti, Olimp, Neptun, Jupiter, Cap Aurora, Venus ja Saturn.

Neptuni kuurort jääb Constanta linnast u 38 km ja Mangalia linnast u 6 km kaugusele. Neptunis on hulgaliselt 3* kõik hinnas teenusega hotelle. Kuurort on ümbritsetud Comorova metsast. Neptunis on suveteater- ja kino, turg, spordiväljakud, veespordivõimalused, mõned restoranid ja kohvikud. Neptuni kõrval asub ka kuurort nimega Olimp.

Jupiteri kuurordi keskel paikneb Tismana tehisjärv. Cap Aurora asub kaljusel poolsaarel ning selle kuurordi hotellidel on vääriskivide nimed, Venuse hotellidele antud on naisenimed. Venuse kuurordis on enim suure territooriumiga 4* hotelle. Saturn paikneb rahulikus lahesopis, Mangalia linna vahetuse naabruses. Saturnis on mitmed kämpingualad ning kaks puhkeküla -  Dunarea ja Delta.


Constanta

Mamaiast alla lõuna poole sõites jõuame u 2500 aastase ajalooga Constantasse, kus antiikajal asus Tomise nimeline kreeklaste koloonia. 1. sajandil p.Kr võtsid roomlased linna üle. Imperaator Constantinus Suur andis oma õe auks linnale uue nime - Constantian, mis osmanite ülemvõimu ajal Constantaks lühenes. Constanta on tänapäeva Rumeenias suuruselt kolmas linn. Linna sadam on Musta mere piirkonna suurim, kuuludes ka Euroopa suurimate sadamate hulka. Tänu pikale ja kirevale ajaloole on linnas palju põnevaid ajaloolisi vaatamisväärsusi.


Festivalid

Sunwaves on populaarne rahvusvaheline muusikafestival, mida peetakse Mamaias, Aza rannas.
Teiseks suureks muusikasündmuseks on kindlasti alates 2016. a peetav elektroonilise ja EDM muusika festival Neversea. Festivali korraldajaks on legendaarse Untold muusikaürituse korraldajad, mis garanteerib kõrgkvaliteedilise muusikaelamuse.


7 põhjust miks soovitame minna Rumeeniasse

Meri
Must meri on Rumeenia üks visiitkaarte. Puhas, läbipaistev, liivase põhjaga ja soe merevesi garanteerivad idüllilise puhkuse. Kes soovib ujumisele vaheldust leida, siis sadamas ootavad mitmed kohalikud meremehed, et pakkuda mõnus jahisõit, mille jooksul on võimalus kohata oma silmaga vabas looduses elavaid delfiine ja nautida laineid koos nendega.

Rannad
Rannad Musta mere kaldal on tuntud ja kuulsad valge liiva ning laia ja pika rannaala poolest. Siin jätkub ruumi kõigile nii jalutamiseks, päevitamiseks, kohisevate ja imeilusate merekarpide korjamiseks kui ka niisama nautimiseks ja pidutsemiseks. Ranna ääres on palju kokteilibaare, restorane, paljudel hotellidel on oma isiklikud lamamistoolid ning Rumeenia kuulsaim ja suurim klubide piirkond asub just täpselt ranna ääres.

Toit
Pika ja kireva ajaloo tõttu on Rumeenias koos pea kõik maailma erinevate rahvuste köögid ning toidud on tõeliselt head. Tänavatoidu austajatel soovitame kindlasti proovida värsket kebabi, kohvikutes pakutakse imehäid espressosid, mis viivad sind justkui Itaalia radadele ning restoranides soovitame proovida värskeid mereande, mis püütud kohalike meremeeste poolt juba mainitud Mustast merest.

Päikseline ilm
Mis oleks suvi ilma puhkuseta ja puhkus ilma päikseta? Rumeenias seda hirmu ei ole, sest  päike paistab siin väidetavalt 365 päeva aastas.


Arhitektuur
Constanta vanalinn on kaunis ja mitmekülgne ning arhitektuuri mõjutused on tingitud väga sündmusterohkest ja värvilisest ajaloost. Vanalinnas jalutades hakkavad silma uhked kirikud paljude oramentide ja detailidega ning iseloomulikuks jooneks on erinevate riikide linnaosad. Meie absoluutsed lemmikud on külaskäigud Kreeka ja Hispaania majade vahel.


Vilgas ööelu
Rumeenias on väga uhkeid kaasaegseid klubisid, valida on kõikvõimalike ja meelepäraste muusikastiilide vahel. Juuni alguses, kui algab tõeline puhkuse hooaeg, toimub just nendel liivastel randadel Euroopa üks suurimaid klubimuusika festivale Neversea.


Hotellid
Hotelle on palju nii linnas sees, mee ääres kui ka linnast väljas olevates puhkuse ja hotellide piirkonnas. Hinnatase on soodne ning valikus on 5+ kuni 3 tärni hotellide vahel, paljudel hotellidel on oma rannad ning laste jaoks on loodud täiesti omaette mängualad, seikluspargid ja basseinid.

Loe lisainfot kindlasti ka Nordica kodulehelt: https://www.nordica.ee/et/blogi/article/seitse-ja-pool-pohjust-miks-kulastada-constantat

 

 


Kliima

Rumeenias on 4 aastaaega. Suvi on soe, sügis jahe ja kuiv, talv külm, lumine ja udune. Sademeid on aastaringselt siiski suhteliselt vähe. Mägedes, lauskmaadel ja rannikualadel on kliima suhteliselt erinev. Lääne-Rumeenia on niiskem kui maa idaosa, kuid kuivem kui mägised piirkonnad.

Valahhia lauskmaa on valla nii rannikult tulevatele ookeani- kui põhjast puhuvatele polaartuultele. Vihma siin aga eriti ei saja, sest kõrged mäed peavad sademed kinni. Kui aga sajab, siis paisub vihm tihti tuulte tõttu tormiks. Seda juhtub enamasti kevadel ja suve alguses.

Musta mere rannikul on tänu mere lähedusele mõõdukas kliima. Riigi põhjarannikul paiknevas Constantas ning seda ümbritsevates kuurortides on meeldivad, soojad suved. Juulis-augustis on tavaliselt u 26 kraadi sooja, jaanuaris aga vaid u 3-4 plusskraadi. Rumeenia lääneosas on temperatuuride vahe märksa suurem. Ka Pealinn Bukarestis on temperatuurikõikumised suuremad. Suvel on keskmine temperatuur 29 kraadi, kuid tõuseb tihti ka 35 kraadi ning vahel ka üle 40. Bukarestis on ka päevane ja öine temperatuur väga erinevad.

Kesk-Rumeenia mägistel aladel on sademete hulk päris suur. Mäetipud on talvel enamasti lumega kaetud. Rumeenia suusakuurordid - Poina Brasov, Sinaia ja Stana de Vale on avatud kogu talve.

 


Lastele

Mamaias, aadressil Mamaia Boulevard 334 asub Aqua Magic veepark, kus jagub tegevust nii suurtele kui väikestele puhkajatele. Siin on pisematele külastajatele oma bassein, suurematele mitmeid põnevaid atraktsioone - liutorud ja-mäed, metsik jõgi ja palju muud. Kehakinnitamiseks on mitmeid söögikohti, lisaks suveniirikauplused jms. Veepark on avatud juuni teisest poolest kuni septembri keskpaigani. Lisaks asub Neptun kuurordis ka seikluspark, mis kannab nime Paradise Land. Sissepääsu pilet kehtib 2,5 t ja park on mõeldud külastajatele alates 3 eluaastast. Täiskasvanute pilet maksab 50 leud ja lastele 35 leud. Olemas on pitsarestoran, kus pakutakse karastusjooke, kohvi, teed.

Väiksemapoolses Constanta Akvaariumis saab näha ligi 100 erineva kalaliigi erinevatest maailma paigust. Constantas, Mamaia Boulevard nr. 255 asub Constanta loodusteaduste muuseum, kus tegutsevad planetaarium, obervatoorium ja delfinaarium. Delfinaarium avas uksed aastal 1972, olles nii Rumeenias kui kogu Kagu-Euroopas esimene omataoline muuseum. Tänapäeval saab delfinaariumis tutvust teha delfiinide, merilõvide ja pingviinidega. Toredad sõud vahvate trikkidega on osutunud väga populaarseteks. Sissepääs 25 leud, lapsele 12 leud ja alla 5. a tasuta.
The Holiday Village on koht, kus leiate nii ajaveetmisvõimalusi, mitmeid suveniirilette, poegaleriisid ning Rumeenia köögiga restorane. Siin paiknev Luna lõbustuspark pakub meelelahutust erinevas vanuses lustijatele. Lisaks on siin suur parkla, söögikohad, poekesed, mini-golf, bowlingurada.


Transport

Constantast käib mitu korda päevas rong pealinn Bukaresti. Sõit kestab sõltuvalt rongi tüübist u 2.5-3 tundi. Mitu korda päevas saab minibussiga Constantast ka Mangaliasse, sõiduaeg u 30 min. 
Mamaiast Constantasse rongiga ei saa. Küll aga sõidavad Mamaia ja Constanta vahet minibussid ehk maksitaksod, mis südasuvisel kõrghooajal on üsna ülerahvastatud, sest bussijuht sõidab välja siis kui buss on rahvast pungil täis. Minibussi peatus on Constanta raudteejaamas, liinid nr. 301, 304 ja 23. 

Constanta ja Mamaia vahet käib ka kahekorruseline Constanta linnatuuri buss, millel on Mamaia kuurordis mitu peatust. Lõpp-peatus on Constanta bussijaamas. Bussipileti saab osta bussist, pilet maksab u 4 leid ehk 90 eurosenti.

Mamaiast Constantasse saab ka bussiga nr 5-40 ja see sõidab kuni veepargini. Liin nr 100 sõidab kuni Phoenicia Holiday Village juurde. Minibussi pileteid saab osta ainult bussijuhilt, liinibussidele müüakse pileteid ka Telegrafi kioskides, ajaleheputkades või bussijaamade RATC kontorites. Enamasti müüakse edasi-tagasi pileteid. Edasi-tagasi pileti hind on u 3,5 leud ehk u 75 eurosenti. Pilet tuleb bussis valideerida, sest vastasel juhul saab u 30 eurot trahvi. Minibussis tavalise liinibussi piletiga sõita ei saa.
Ametlik takso on kollast värvi ning kilomeetri hind on kirjutatud autojuhi poolsele uksele. Taksosse istudes tuleb kontrollida, et juht taksomeetri tööle paneb. Soovitav on ka sõidu umbkaudne hind enne taksosse istumist üle küsida. Constantas tuleks vältida raudteejaama juures peatuvaid taksosid, mille kilomeetri hind on juhi uksele kirjutataud punase värviga. Need taksod on nn turistilõksud.  

Aurinko esindajad sihtkohas

Aurinko esindaja ootab teid lennuväljal ning viib saabumisjärgselt läbi infotunnid, kus saate infot nii sihtkoha kui ka ekskursioonide kohta. Infotunni kellaaja teatab esindaja teile transfeeril. Esindajaga saab ühendust ka telefoni teel. Esindaja mobiiltelefoni numbri avaldame vahetult enne reiside algust.

NB! 14.09.19 majutuspaketid on ilma esindaja teenuseta, sest Aurinko esindaja on ringreisidel. Samuti ei toimu nendel väljumistel ekskursioone.

Reisidokumendid

Rohkem teavet leiad riikide all oleva Info vahelehelt.